Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Wingfoil - krok do przodu, czy krok wstecz? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26 maja 2018, 16:26
Posty: 63
Podziękował: 1
Podziękowano: 11
Cytuj
Injekcje sterydowe dostawowe, do pochewek ścięgnistych, w okolicę przyczepów ścięgnisto-mięśniowych (jak u Ciebie Czarek) są bezpieczne, o ile podawane są w sposób właściwy, zgodnie z zaleceniami co do częstości, ilości i wielkości dawki, no i doboru właściwego preparatu. Dramat to podanie śródścięgniste, prosto do włókien ścięgna, które często powoduje jego zerwanie i konieczność operacji rekonstrukcyjnej, co widać w temacie przerobionym przez Marka. Na szczęście, medycyna od złotego wieku sterydów w latach 90, zmieniła swoje oblicze. Obecnie w podobnych zespołach przeciążeniowych możliwe jest leczenie w oparciu o nowe leki czy techniki, ale to temat do dłuższej rozmowy i na pewno w innym wątku , jeśli nie forum. Szkoda, że nie zadzwoniłeś , numer przecież masz na WUp grupie KiteWLKP, albo zapytać Daniela, kto mu mieszał w głowie po złamaniu V k.śródręcza na Majorce.
Pzdr
Michał - ortopeda z Piły


30 cze 2021, 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
bielator napisał(a):
Szkoda, że nie zadzwoniłeś , numer przecież masz na WUp grupie KiteWLKP, albo zapytać Daniela, kto mu mieszał w głowie po złamaniu V k.śródręcza na Majorce.
Pzdr
Michał - ortopeda z Piły


Kurcze szkoda, że nie wpadłem na ten pomysł :-(. Z Danielem na początku podejrzewaliśmy łokieć tenisisty i w sumie nawet dał mi namiar na jakąś rehabilitację w Poznaniu ale nie dawało mi to spokoju i poszedłem do ortopedy.

Teraz jestem akurat w Niemczech i nie chciałem czekać do powrotu. Poszedłem wczoraj ponownie do lekarza tu na miejscu. Również do ortopedy. Popatrzył na opuchliznę i powiedział, że nie ma sensu drugi raz ściągać płynu, bo max. byłoby tego może 2ml. Opuchlizna mi rzeczywiście sporo zeszła. Powiedział, że organizm sam powinien sobie dać radę w moim przypadku tylko, żebym parę dni dał sobie na luz z pływaniem. Pielęgniarka założyła mi jakiś ciasny opatrunek z maścią (chyba cynkową o ile dobrze zapamiętałem) i mam to nosić 3 dni. Pojutrze to zdejmę i zobaczę, czy to lepiej wygląda. Jak się nie poprawi to na pewno dam znać na WA. Dzięki!

BraCuru napisał(a):
Głowa do góry!


Dzięki, nie poddaję się :). Jeszcze nie zaglądałem w link, popatrzę jak już będę po jedzeniu :-)


30 cze 2021, 23:25
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.