Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Zestaw dla 2 osób na początek 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 14 sty 2022, 20:49
Posty: 2
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Witam serdecznie.

Chciałem prosić o pomoc w doborze jednego zestawu dla 2 początkujących osób (mnie i mojej dziewczyny)
Oboje nie mamy doświadczenie z Wing Foilem.

Ja: średnio zaawansowany na windsurfingu, 82 kg 183 wzrostu
Moja dziewczyna: średnio zaawansowana w zwykłym surfingu, 52 kg 172 wzrostu.
Chcieli byśmy żeby dało się możliwe pływać wszędzie tzn Polska np zalew Zegrzyński, Zatoka Pucka ale też Fuerta czy Rodos

Myśleliśmy z zestawie z deską pompowaną bo sprzęt chcemy zabierać wszędzie ze sobą.

Czy jest szansa na dobranie zestawu który by wystarczył na początek? Wiadomo budżet ograniczony więc poki się nie wkręcimy chcieli byśmy zestaw pasujący dla nas obojga.

Bardzo liczę na wasze doświadczenie i z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam


15 sty 2022, 15:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Dobry challenge! sam nie pomogę ale z chęcią poczytam propozycji doświadczonych.


16 sty 2022, 11:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
goorec napisał(a):
Chcieli byśmy żeby dało się możliwe pływać wszędzie tzn Polska np zalew Zegrzyński, Zatoka Pucka ale też Fuerta czy Rodos
Pozdrawiam


Czuję się wywołany do tablicy :-) To moje rewiry. Czyli Zalew Zegrzyński, Zatoka i Fuerte. Oczywiście w innych miejscach też, Ale jest spora część wspólna :-)

Generalnie nie da się nauczyć na sprzęcie niedopasowanym do początkującego. Boleśnie tego doświadczyłem, chociaż miałem już spore doświadczenie w bardzo pokrewnej dyscyplinie jaką jest Kitefoil. Moje umiejętności przydały mi się bardzo szybko ale jednak krytycznym momentem w Wingfoilu jest pierwszy start i pierwsze pływania. Dla mnie było to absolutnie jedno pływanie, ale dla osób, które z foilem nie miały nic do czynienia wcześniej będzie to jakieś 50 pływań.

Czy da się dla was skompletować jakiś jeden zestaw na początek? Tak. da się :-)

Na początek proponuję zestaw deska 105L. Najlepiej lekka. Nie wiem jaką mogę tu polecić bo akurat producent moich desek nie ma chyba w swojej palecie 105L. Więc trzeba szukać dalej. Deskę można zrobić sobie pod wymiar. Tu pomoże np. SU2 lub może Bracuru? Lub wspomniana deska GONG. Na rynku wtórnym będzie sporo używanych większych desek. Dobierając deskę trzeba zwrócić uwagę na jej shape. Deski z wcięciami, podciętymi burtami i rufami słabiej startują do lewitacji. Deski z płaskim dnem do rufy i kantem startują lepiej. Czyli przy wyborze deski zwrócić uwagę, czy ma kaczy kuper. Jak ma, to raczej sobie taką podarować.

Co do foila to również na wtórnym rynku znajdziesz dobre oferty. Za równe 4000 zł nie kupisz raczej karbonowego zestawu, ale za trochę więcej już tak.

Dla waszej wagi dobrym zestawem byłby foil SABFoil W950 lub W899 / S483 lub S399 / 82 cm maszt / 710 mm fuselage. Byłby to zestaw bardzo uniwersalny. Na duży zakres wiatrowy i na różne spoty.

W twoim wypadku mógłbyś na nim pływać od 14 kts, a twoja dziewczyna od 12 kts. Po jakimś czasie 12 kts i 10 kts dla twojej dziewczyny. Ale to już po tych wspomnianych wyżej 50 sesjach.

Proponowałbym kupić 2 wingi. 6 i 4m. Tak, żeby startować już jak najwcześniej i jeszcze długo móc pływać. Na Zalewie i na Zatoce nie wieje często mocno, więc trzeba mieć większy pędnik. Te 6m się idealnie sprawdzi na śródlądziu, a jak będzie już sporo więcej wiać to można zacząć latać na 4m.

Co do cen. To moim zdaniem trzeba wydać na deskę używaną w dobrym stanie, taką która się nadaje na dłuższy czas jakieś 4000 zł, zestaw foil 5000 zł, zestaw 2x Wingi po 2500 zł.

Dobrym miejscem do kupna używanego sprzętu jest www.ebay-kleinanzeigen.de. To niemiecki portal typu OLX. Jest największy w Europie i ceny tam są dosyć dobre. Akurat dzisiaj kolega sprzedał tam świetny zestaw Sabfoil 950, ale na pewno będą podobne oferty.

Tu znajdziecie sprzęt firmy Gong: https://www.gong-galaxy.com/en/category ... s-wing-en/

Powodzenia w poszukiwaniach i w nowy sporcie. Jak będziecie mieli dalsze pytania to wstawiajcie je tu na forum.


16 sty 2022, 18:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
jest jeszcze francuski leboncoin. Też sporo sprzętu do wyboru, a Francja to chyba mekka wingfoila.
Gong ma dobre ceny na deski pompowane, albo szukaj deski pompowanej RRD, lub INDIANA.
Są teraz mocno obniżone deski pompowane NKX Nemesis w euroskateshop, ale nie wiem jak z jakością.
Co do foila to najtańszy będzie gong. Jest tego sporo w używkach na w/w giełdach. Wingi 6/4 będą dobrą opcją.


17 sty 2022, 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
qbaepp11 napisał(a):
Gong ma dobre ceny na deski pompowane, albo szukaj deski pompowanej RRD, lub INDIANA.
Są teraz mocno obniżone deski pompowane NKX Nemesis w euroskateshop, ale nie wiem jak z jakością.


Nie szedłbym w te dmuchane deski. Chyba, że ma to być jakaś rekreacja z dziećmi w lecie. Miałem okazje na kilku się spróbować.

Zestawy Gonga są na pewno warte przemyślenia.


17 sty 2022, 17:37
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 sie 2015, 08:19
Posty: 176
Lokalizacja: Iława
Podziękował: 13
Podziękowano: 10
Cytuj
qbaepp11 napisał(a):
jest jeszcze francuski leboncoin. Też sporo sprzętu do wyboru, a Francja to chyba mekka wingfoila.
Gong ma dobre ceny na deski pompowane, albo szukaj deski pompowanej RRD, lub INDIANA.
Są teraz mocno obniżone deski pompowane NKX Nemesis w euroskateshop, ale nie wiem jak z jakością.
Co do foila to najtańszy będzie gong. Jest tego sporo w używkach na w/w giełdach. Wingi 6/4 będą dobrą opcją.

Ja mam pompowaną NKX z Euroskateshop i jakość jest super. Ma karbonową płytę i wszystko co potrzeba. Dobrze zrobiona.
Oglądałem Fanatica , to wygląda jakby były z jednej fabryki


30 sty 2022, 09:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 sty 2022, 20:49
Posty: 2
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Dziękuję wszystkim za odpowiedź:)
Deski Gonga są obecnie niedostępne :/
Jeśli chodzi o NKX widze ze dostępne są 3 modele. Który polecacie na początek ?


05 lut 2022, 22:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sie 2015, 08:19
Posty: 176
Lokalizacja: Iława
Podziękował: 13
Podziękowano: 10
Cytuj
goorec napisał(a):
Dziękuję wszystkim za odpowiedź:)
Deski Gonga są obecnie niedostępne :/
Jeśli chodzi o NKX widze ze dostępne są 3 modele. Który polecacie na początek ?

5'3
Pomaranczowa


11 lut 2022, 09:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.