Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Deska 60L zaliczona :-) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Wczoraj 2.2. miałem okazję wypróbować swój najnowszy nabytek. Deska Skywalkes (Aeroboards) 60L 4'10, 4,2kg.

Zapomniałem ze sobą strapów oraz leasha :-) Na zewnątrz jakieś 2 do 3 st. C woda podobnie. Ale nie będę się tu żalił :-)

Latałem na jeziorze Kierskim w Poznaniu. Pierwszy raz w mojej historii mogłem wystartować na plaży Łabędziej. Wejście zadrzewione. Na Kite niewykonalne. Oczywiście startowałem wielokrotnie z wody ale to inna bajka.

Plaża jest centralnie położona w zatoczce i wiatr był onshore do tego bardzo szkwalisty z przeciwległego brzegu oddalonego o jakieś 600 m, porośniętego drzewami. Na kite nie wyszedłbym za żadne skarby na jezioro otoczone dookoła drzewami w takich szkwalistych warunkach.

Foil Armstrong 1550v2, Stab. V200, Fuselage 60cm i maszt 85cm. Foil bardzo zgrabny i lekki. Idealnie pasuje do lekkiego Skywalkera.

Wing F One Strike 5m. Naprawdę świetny wing. Jedynie leash od winga jest do wymiany na taliowy, bo wiosłowanie pod wiatr z leshem na nadgarstku jest trudne. Chyba, że ktoś ma na to jakiś patent? (np. położyć stopy na front tube?).

Wyjście było trudne. Trzeba było się wywiosłować kawał drogi. Przy starcie na wingu trzeba na początku sporo odpaść i w tym momencie traci się szybko wysokość. Za pierwszym razem za blisko odpłynąłem i wróciłem na grunt. Złapałem za sprzęt i poleciałem na położony po lewej stronie cypel. Odpłynąłem kawałek i mogłem startować z lewą nogą do przodu. To moja lepsza strona :-)

Start na jeźdźca sprawdził się za pierwszym razem nawet na desce 60L. Aktualnie ważę jakieś 91 plus 5 mm pianka, buty, rękawice, kaptur i trochę wody. Czyli na desce byłem jakieś -35L!

Jak już wspomniałem. Siad na desce na jeźdźca, wing w dwie ręce, podciągnięcie stóp do góry, szybkie przejście do klęknięcia na jedno kolano (tak jak robię to tu: https://youtu.be/YUJ2W7R8ueo) i potem szybkie wstanie na desce. Dwa razy machnięcie wingiem i od razu lewitacja. Bajka :-)

Już w momencie jak siedzę na desce to mam powolny ruch do przodu, po podciągnięciu stóp czuję już lift, po wstaniu od razu start. Całość zajmuje jakieś sekundy jak wiatr sprzyja.

Nowy Skywalker V2 ma opuszczony spód od rufy tak, że stopa masztu chowa się na 16 mm i nie przeszkadza przy starcie. Z przodu ma podwójną konkawę od dziobu, która wypłaszcza się od połowy deski do rufy. Również deck ma konkawę co skraca odstęp stopy ridera do stopy masztu i dzięki temu foila czuje się bardziej bezpośrednio. Deck jest trochę węższy i ma większy margines w V2 dzięki temu nie haczy się o niego łydkami przy takim starcie jaki ja uprawiam :-) Nie wiem, czy Aeroboards to potwierdzi, ale to chyba był mój autorski pomysł :-)

Mam wrażenie, że na Skywalker v2 startuję szybciej niż na Skywalker V1 80L. Deska V2 ma ostrą krawędź rufy, co przekłada się na łatwiejsze pompowanie. Lżejszą i krótszę deskę łatwiej jest w ogóle wypompować.

Generalnie deska o tych wymiarach i wadze czuje się już jak deska do kitefoila :-)

Mam nadzieję, że jutro i w sobotę również powieje. Znalazłem w końcu strapy i chciałbym wypróbować inny start. Włożyć stopy w strapy, zatopić deskę, nurkując ją dziobem, stanąć na nią pod wodą i wyciągnąć się na wingu do góry.

Wczoraj jak siadał wiatr to parę razy byłem zanurzony na desce po pas, dalej utrzymywałem deskę stabilnie pod wodą i mogłem właśnie tak wystartować.

Deskę 60L nie jest tak łatwo podtopić ale widziałem technikę jak ktoś to robi i przy mojej wadze może się to udać. Trzymajcie za mnie kciuki :-)


Załączniki:
Komentarz: Skywalker v2 60L
skv2 (1).jpg
skv2 (1).jpg [ 219.97 KiB | Przeglądane 10228 razy ]
04 lut 2022, 00:05
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.