FoilForum.pl
http://www.foilforum.pl/

Powitanie
http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=12&t=1290
Strona 1 z 1

Autor:  ohre62 [ 07 wrz 2022, 17:18 ]
Tytuł:  Powitanie

Witam.
Mam na imię Marek i jestem w "słusznym" wieku i dlatego jak wszyscy tu zarażeni mam bardzo ostry przebieg tej choroby zagrażający zejściem na złą drogę.
W tym roku pierwszy raz zobaczyłem w chałupach na żywo wingfoila i myślałem że to UFO. Dosłownie pognałem za obcym który okazał się przestraszonym nieco człowiekiem (bigłem w jego kierunku z kolegą). Wykupiłem dwie lekcje i dodatkowo wypożyczyłem na dwie godziny sprzęt. I tu się zatrzymałem bo czas wypoczynku minął. Udało mi się polewitować trochę tak około 20 - 50m i czuje niedosyt bo zacząłem łapać o co chodzi. Wcześniej latałem trochę na windsurfingu i jeżdżę na snowboardzie.
Czuję jabbym powąchał i polizał ciastko które mam zjeść w przyszłym roku. Jak tu wszyscy zachwycam się walorami tego sportu a zaskoczeniem jest to że jeszcze coś może mnie tak nakręcić.
Tyle powitania :)
Z powyższych względów chciałbym jeszcze w tym roku popływać(tzn popróbować) choć dwie godzinki na trochę mniejszym sprzęcie by kupić po sezonie na przyszyszły rok sprzęt perspektywiczny.Mieszkam w Warszawie i chciałem się dowiedzieć czy macie jakieś polecane miejsca nad Zalewem Zegrzyńskim gdzie można pożyczyć sprzęt i popróbować ?
Tak wogóle to mam milion pytań, ale nie chcę Was wystraszyć.
Pozdrawia Marek

Autor:  klit59 [ 10 wrz 2022, 08:42 ]
Tytuł:  Re: Powitanie

Witam, grono słusznego wieku się powiększy. Zawsze mówię, że foil jest idealny dla starszaków, bo jazda jest aksamitna - nie trzęsie. Mieszkam w Ełku zaczynałem w 2020r. po roku zaczęli dołączać kolejni, teraz mamy ekipę 6 osób. Jeśli masz pytania - pytaj - słuszny wiek powinien się wspierać. Jak będziesz potrzebował podam nr telefonu, żeby nie zaśmiecać forum. Pozdrawiam.

Autor:  bielator [ 10 wrz 2022, 20:46 ]
Tytuł:  Re: Powitanie

Jeśli jesteś fejsowy, przejrzyj wing forum polska. Tam już z kilka razy przewijał się wątek Zegrza, wypożyczenia sprzętu i nauki.
Powodzenia

Autor:  czareka [ 16 wrz 2022, 07:22 ]
Tytuł:  Re: Powitanie

Hi!

Na FB mamy grupę na okolice Warszawy. Często latamy na Zalewie Zegrzyńskim. Umawiamy się na sesję i dzielimy wiedzą.

Wypożyczalnia i szkółka jest na LSURFie na wschodnim brzegu. Mają chyba trzech instruktorów.

Lata nas już kilkadziesiąt osób na Wingu i chętnych ciągle przybywa.

Co do wieku i płci to bym się nie stresował. Latają i starzy i młodzi.

Tu nas znajdziesz fb://group/847604405886968?ref=share

Autor:  ohre62 [ 17 wrz 2022, 22:35 ]
Tytuł:  Re: Powitanie

Właśnie zaliczyłem covida ale słaby był i już po (mam nadzieję). Niestety przez to nie udało mi się zrealizować ostatniego pływania przed zakupem sprzętu.
Dziękuję za odpowiedż i akceptację. W tym roku to raczej już nie da rady popływać szczególnie że chciałem wypożyczyć sprzęt a wypożyczalnie pewnie skończyły. Zamysł był taki by wypożyczyć "mniwjszy" sprzęt i zobaczyć czy jest szansa na przesiadkę w przyszłym roku. Wszystko to za szybko się potoczyło - a raczej zabrakło czasu.
Kompromitacji część pierwsza- tylko przypomnę że się szybko zakochuje bo po dwuch lekcjach i godzinie z wypożyczalni Wingfoil stał się moją kochaną dyscypliną- czyli staż uzasadnia te żałosne pytania.
- Udało mi się lewitować kilkadziesiąt metrów ale często wpadałem do wody na prawo lub lewo. Nie zdążyłem spróbować czy utrzymywanie równowagi poprzecznej odbywa się techniką Windserfingową czy bardziej snowboardową (choć mają część wspólną) praktyczne wskazówki mile widziane.
Na razie tyle- a może jednak ktoś jeszcze pływa na Zegrzu? Zaraz zobaczę ten link wysłany przez kolegę.
Do zobaczenia w stadzie motyli :lol:
Marek

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/