FoilForum.pl
http://www.foilforum.pl/

Targi Boot 2023
http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=12&t=1312
Strona 1 z 1

Autor:  czareka [ 20 sty 2023, 15:16 ]
Tytuł:  Targi Boot 2023

Kiedyś targi Boot w Dusseldorf były niemal obowiązkowe. W latach 90 jeszcze przed internetem :-) można było zobaczyć tam wszelkie nowości, osobiście porozmawiać z Roby Naish, Björn Dunkerbeck, czy kupić w końcu po fajnej cenie jakiś sprzęt. W sumie jeszcze 5, 6 lat temu warto było się przejść. Z miliona odwiedzających w najlepszych latach, targi skurczyły się do kilkuset tysięcy odwiedzających. Internet zrobił swoje. Sprzęt można kupić taniej w internecie (chociaż słowo tanio może nie jest już na miejscu :-)), z filmików na YT można dowiedzieć się o wszystkich nowościach, a na FB i innych forach można pogadać z mistrzami z całego świata. Do tego jeszcze podcasty, które zaczynają być coraz bardziej popularne.

Mimo tego jestem ciekawy jak wypadną tegoroczne targi? Są pierwszymi po pandemii, i pierwszymi, na których pojawią się wingi. Na ostatnich było można już kupić foila, ale wingi były jeszcze nieznane.

Zapowiada się, że będzie kilka osób ze sceny wingfoila. Np. Gunnar Bianisch z Fuerteventura. Może nie topowy mistrz, ale za to bardzo popularny na YT. Zasłynął chyba najbardziej ze swoich lajfów z foilami od Subfoila i ma dosyć wyrobioną markę.

Będzie miał chyba codziennie swoje kilkadziesiąt minut na scenie głównej i będzie opowiadał o Wingoiflu. Link do jego programu: https://events.boot.de/de/veranstaltung/technik-talk-mit-gunnar-biniasch

Zastanawiam się jeszcze, czy tam się wybrać. Kiedyś nawet nagrałem filmik z targów i wstawiłem go na YT, ale nie mogę go znaleźć :)

Jeżeli się tam wybiorę to dam wam znać.

Autor:  BraCuru [ 20 sty 2023, 15:32 ]
Tytuł:  Re: Targi Boot 2023

Te targi były mega wydarzeniem i każdy waterman śledził co tam się działo, każdy producent chciał tam się pojawić włacznie z polskimi.
FB zdemolował nie tylko targi ale też fora. KF.pl praktycznie to warzywo a to forum idzie w podobnym kierunku mimo walki starej gwardii :)

Autor:  czareka [ 20 sty 2023, 21:25 ]
Tytuł:  Re: Targi Boot 2023

Chyba nadchodzą czasy sztucznej inteligencji, która może nas uratować, jeśli nas nie zgładzi :⁠-⁠)
Czy naprawdę brakuje entuzjastów, którzy chcieliby się trochę więcej dowiedzieć czegoś o surfingu, lub podzielić się swoim doświadczeniem?
Hmmm...
Na niemieckim forum Oase jest pełnia życia.
Nie możemy być od nich słabsi :⁠-⁠)

Autor:  BraCuru [ 31 sty 2023, 09:59 ]
Tytuł:  Re: Targi Boot 2023

Kolega wrócił z targów. Mało ludzi. Mało kajta, winga i SUPa. Trochę windfoila (Gunsails) i całkiem sporo efoili.
Szału generalnie nie ma jak 10 lat temu.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/