Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Jaki smartwatch do foila? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Cześć,

w zasadzie to rozważam Garmina Quatix lub Fenix. Ktoś miał okazję porównać te dwa zegarki?

Quatix jest typowo żeglarskim zegarkiem i droższym. Nie potrzebuje jego rozbudowanych funkcji jak np. sterowanie autopilotem, czy asystenta halsowania, ale czy w Fenixie nie będzie brakowało funkcji które posiada Quatix i można je wykorzystać w foilu?
Chodzi oczywiście o zabawę telemetrią i jej analizę, rejestrację sesji, itp.

Może jakieś inne zegarki?


03 lip 2020, 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Zapytaj kogos z Kite Race Team na fb.
Oni mają te zegarki i mogą dodatkowo porównać z Suunto ambitami


03 lip 2020, 19:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 685
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 145
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Do tej pory miałem 3x Sunto. Już nie pamiętam wersji ale jakoś z górnej półki i wszystkie padły. Na szczęście kupione na amazonie i nie było problemu ze zwrotem. Miałem też LG z Androidem. Bardzo fajne zegarki ale słona woda je wykończyła. Kilka osób spotkałem z Galaxy Watch i są z nich zadowoleni ale sądzę, że pomiary na tych zegarkach są abstrakcyjne. Aktualnie mam Garmin Fenix 5 i jestem zadowolony z funkcji. Nie korzystam z nich jakoś intensywnie ale rejestruję swoje przejazdy i wrzucam na stravę.

W tych Galaxy Watch przydatną funkcją jest to, że wyższe wersje mają wbudowany eSIM i są niezależne od komórek. Można z nich dzwonić w trakcie sesji i jakość głosu jest rewelacyjna! Obawiam się tylko, że w bardziej zasolonych morzach od Bałtyku też je szlag trafi :-( Byłbym gotów nawet latać z dwoma zegarkami :-) Z Garminem do pomiarów i Galxy Watch do dzwonienia. W Galaxy brakuje mi jednak Spotify, a lubię posłuchać muzykę w trakcie sesji :)

Trochę rozciągnąłem temat ale może to info Ci się również przyda. :-)


03 lip 2020, 22:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Dziękuję za podpowiedzi!


04 lip 2020, 16:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Tutaj podobny temat:
viewtopic.php?f=2&t=719&p=4346&hilit=zegarek#p4346


04 lip 2020, 16:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
dzięki!


06 lip 2020, 23:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Ktoś może używa iwatch'a do rejestrowania sesji? W tych wszystkich zegarkach multisportowych brakuje mi LTE. Apple watch jest też fajny na codzień, tym bardziej jeśli używa się innych produktów Appla.
Potencjalne problemy jakie widzę to wodoszczelność tylko 50m, touch screen który pewnie nie działa gdy dookoła jest woda oraz słaba bateria.
Z jakich funkcji zegarka korzystacie podczas samego pływania? Mi do głowy przychodzi w zasadzie prędkość i ew. mapy jeśli się uprawia turystykę.


17 sie 2020, 09:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 685
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 145
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Kilka dni temu kupiłem Galaxy Watch LTE i można z niego dzwonić oraz używać komunikatorów w trakcie pływania zostawiając telefon w samochodzie. Co do jakości pomiarów to nie mam jeszcze zdania. Aktualnie używam Garmina do pomiarów i Galaxy Watch do komunikacji.
Jakość prowadzenia rozmowy przez telefon jest zaskakująco dobra w trakcie pływania.


18 sie 2020, 23:30
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Postanowiłem zamówić apple watcha z LTE. Nie jest to oczywiście zegarek sportowy lecz smartwatch, ale dla mnie do rejestrowania sesji jest wystarczający plus możiwość wykonywania połączeń jest mega plusem. Na codzień też fajny gadżet z wieloma przydatnymi funkcjami no i oczywiście multum możliwości rejestrowania innych treningów.


22 sie 2020, 12:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.