Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Do wyboru, do koloru :-) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Zapisałem się jakiś czas temu na newsletter Sabfoil (Moses) i od jakiegoś czasu zauważyłem, że Sabfoil wrzuca na rynek dużą liczbę nowych produktów. Powoli tracę rozeznanie jakie foile już oferują . Do tego dochodzi naturalnie masa innych producentów, którzy zaczynają również oferować świetny sprzęt. Zastanawiam się teraz, jak to się odbije na cenach foili.

Przeważnie zawsze wszystko drożeje. Sądzę jednak, że ceny katalogowe będę dalej rosnąć ale handlarze zaczną udzielać coraz większych rabatów.

Jak patrzę na rynek wtórny to foile, które jeszcze nie tak dawno były nie do kupienia teraz można kupić za niewielkie pieniądze.

Wczoraj widział ofertę na 3 zestawy od 550, przez 590 do 647 w komplecie z trzema stabilizatorami oraz fuselage 680 i masztem M91 za 900€. To bardzo atrakcyjna cena na świetny zestaw. Wprawdzie lotki są już trochę starsze ale czy latają gorzej od nowszych o podobnych parametrach? Raczej nie.

W moim przypadku było tak, że byłem już tak okupiony w lotki, że nie wiedziałem na czym chcę latać. Trochę zredukowałem ale dalej mam 3x W550, 2xS330, 1xW679, 1xW695, 1xS421 i 1xS483 i pewnie zaraz dojdzie jeszcze coś do Winga.

Myślę, że inni mają jeszcze więcej. Zresztą znam sporo takich przykładów. Te lotki będą wracały na rynek wtórny i ceny będą moim zdaniem fajnie spadać.

Następną lotką od Sabfoil będzie moim zdaniem W633 Onda i W790, które będą ostro taniały. W873 (Tortuga) chyba w ogóle nikt nie chciał kupić. Chyba nie znam ani jednej osoby, kto na tym lata.

Jak to widzicie?


01 kwi 2021, 15:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Sądze, że konkurencja zawsze powoduje spadek cen. Tym bardziej jeśli konkurencyjne produkty są dobrze wykonane.
Dzisiaj miałem okazję obejrzeć zestaw firmy x uważanej za taniego chińczyka i ku mojemu zdziwieniu wykonany był znaznie lepiej od Mosesa. Oczywiście wygląd- tutaj sposób położenia ostatniej warstwy carbonu o niczym nie świadczy to jednak pokazuje że mogą być sporo tańsze i prawdopodobnie dobre alterantywy.
Zauważyłem natomiast, że producenci starają się trzymać podobne ceny, natomiast ci mniej znani i cenieni dają sklepom możliwość udzielania większych rabatów.


01 kwi 2021, 22:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3527
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 291
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
sp-qba787 napisał(a):
Dzisiaj miałem okazję obejrzeć zestaw firmy x uważanej za taniego chińczyka i ku mojemu zdziwieniu wykonany był znaznie lepiej od Mosesa. Oczywiście wygląd- tutaj sposób położenia ostatniej warstwy carbonu o niczym nie świadczy to jednak pokazuje że mogą być sporo tańsze i prawdopodobnie dobre alterantywy. .

Masz jakieś foty? Jaka to firma? Moses wyróżniał się na tle innych producentów jakością wykończenia.
Jak dla mnie Levitaz ma podobne standardy a reszta to różnie bywa. Nie piszę tylko o "ostatniej warstwie" ale o dopasowaniu, kompatybilności, wytrzymałości, sztywności, długowieczności.
Naprawdę jestem ciekawy jak wygląda znacznie lepiej wykonany wizualnie sprzęt.

Co do wyboru do koloru to uważam, że możemy cieszyć się z takich możliwości na podobieństwo rynku rowerów. Dla każdego coś dobrego z oceanu możliwości.
Owszem może to być kłopotliwe nawet dla zaawansowanych rajderów ale jest to chyba lepsze niż 3 rowery na krzyż ;)
Ważne jest to, aby producent mądrze przemyślał linię produktów, jasno to wyjaśnił kupującemu aby ten nie musiał wchodzić na foilforum.pl ;)
Osobiście trudno mi się pogodzić z decyzją Mosesa o usunięciu nazw własnych ich fojli. Wolałem Vorace, Ondę, Silente, Cometa niz W671, M92, S420 i inne niewiele mówiące cyferki.

Ceny? Będą mega tańsze dla amatorów i mega droższe dla prosów - na podobieństwo biznesu rowerowego.
Tak na oko - Kowalski kupi nowego fojla za 1000PLN a prosiak za 20 tysiaków.


01 kwi 2021, 23:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Cytuj:
Masz jakieś foty? Jaka to firma? Moses wyróżniał się na tle innych producentów jakością wykończenia.
Jak dla mnie Levitaz ma podobne standardy a reszta to różnie bywa. Nie piszę tylko o "ostatniej warstwie" ale o dopasowaniu, kompatybilności, wytrzymałości, sztywności, długowieczności.
Naprawdę jestem ciekawy jak wygląda znacznie lepiej wykonany wizualnie sprzęt.


Napisałem moje spostrzeżenie w kontekście rosnącego wyboru sprzętu i jego prawdopodobnie wysokiej jakości. Prawdopodobnie ponieważ jak sam napisałeś wygląd to nie wszystko. Nie chcę krytykować Mosesa bo sam posiadam i jestem super zadowolony, ale nie jest to wykonanie na najwyższym poziomie. Elementy carbonowe wykonuje się dzisiaj znacznie bardziej estetycznie.
Moje rozczarowanie było dość spore po otrzymaniu W679 oraz S421. W550 jest znacznie lepiej wykonane. W679 to spora powierzchina i na takiej widać wszelkie niedoskonałości. Co mnie zaskoczyło to spore pofalowanie powierzchni, gruba warstwa gelcoatu/epoxy oraz sporo "pin holes". Nie wiem jaką techniką wykonywane są te skrzydła, ale dla mnie wygląda jakby były dość niechlujnie kryte dodatkową warstwą gelcoatu, albo epoxy. Niechlujnie doszlifowane pewne odcinki krawędzi spływu.
Carbon z formy niezależnie czy prepreg, czy robione metodą infuzji wychodzi z minimalną warstwą żywicy i jest idealnie równy. Tutaj występuje jakby znaczny naddatek wierzchniej warstwy. Widać to tym bardziej gdy uzkodzi się krawędz natarcia.
Moje skrzydło jest już trochę zryte i nie wiem, czy aparat uchwyciłby teraz te wady.


03 kwi 2021, 01:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3527
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 291
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Wow. Brzmi źle. Czy nie masz wygrawerowanego napisu "B-SURFACE" na lotkach? Moses nie kieruje ich normalnie do sprzedaży. To takie wizualne "odpady".
Zamówiłem sobie taką lotkę 671 celowo aby sprawdzić jak to wygląda no i aby taniej zapłacić. Widać na lotce parę nierówno ułożonych włókien i wykończenie nie jest idealne.
Mi to nie robi bo i tak każdy element skrzydła szlifuję po swojemu i uzyskuję idealną powierzchnię.
Otrzymałem tydzień temu maszt 111cm i nie mam się czego czepiać. Wykończony na high-gloss. Szlifować będę jak znajdę czas.

Fakt jest taki, że u mnie Moses zdominował lokalny rynek i nie mamy wglądu do sprzętu innych producentów.
Skupię uwagę przy nadarzającej się okazji w innych okolicach.
Jakie firmy według was produkują obecnie super wykończone wizualnie skrzydła?


03 kwi 2021, 11:22
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Moje lotki przyszły z normalnego sklepu z Holandii na które zresztą musiałem trochę czekać. Nie mają wygrawerowanego napisu.
Żebym nie był źle zrozumiany to jakość jest całkiem ok, tyle że wg mnie elementy z carbonu wychodzą bardziej estetycznie. Można powiedzieć, że się czepiam i sam się do tego przyznaję. Co dziwne mój fluente (cały zestaw) który kupiłem w 2019 był wykonany bardzo poprawnie (prócz małego ubytku materiału ok 2mm w podstawie).

Wesołych Świąt!


03 kwi 2021, 21:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):

Jakie firmy według was produkują obecnie super wykończone wizualnie skrzydła?


U mnie na spocie w Belgii ludzie przesiadają się na Armstronga. Zaklinają się, że to jest właśnie ta jakość. Kumpel właśnie wstawił do netu za niską cenę M82, W790 i S450. Maszt i Stab nowy jeszcze nieuzywany, a W790 był dwa razy w wodzie. Tak mu kumple namieszali, że na gwałt sprzedaje Mosesa i przesiada się na tego Armstronga.

Ostatnio lotki F One Mirage zrobiły na mnie niezłe wrażenie. Miałem okazję oglądać na spocie w Warszawie.

Ciekawy też jestem jak wyglądają nowe lotki Shinna. Nie miałem niestety jeszcze możliwości ich zobaczyć i przetestować ale swego czasu byłem bardzo zadowolony z Deski Jackson 120 i na stronie Shinna lotki wyglądają ciekawie.


09 kwi 2021, 21:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 03 mar 2017, 15:16
Posty: 92
Podziękował: 1
Podziękowano: 17
Cytuj
czareka napisał(a):
Ciekawy też jestem jak wyglądają nowe lotki Shinna. Nie miałem niestety jeszcze możliwości ich zobaczyć i przetestować ale swego czasu byłem bardzo zadowolony z Deski Jackson 120 i na stronie Shinna lotki wyglądają ciekawie.


Zestawy karbonowe SHINN są fajnie wykonane, ale kupno ich to w tym momencie około 1,5 miesiąca oczekiwania bo wszystko od miesięcy zaklepane do przodu i cała produkcja sprzedana z wyprzedzeniem. Można ustawiać się w kolejkę, chętnych zapraszam.

Mnie mała sprzedaż karbonowych zestawów SHINN w Polsce niespecjalnie boli, ponieważ trzymam się zasady że za wykonaną pracę należna jest uczciwa zapłata, więc po prostu nie sprzedaję sprzętu w cenach bliskich jego zakupu. Za dużo gadania, testowania, pożyczania, a ja lubię mój czas i nie będę go marnować na licytowanie się z innymi brandami na rabaty, gdzie wiadomo że i tak na 99 % wygra ten kto najtaniej sprzeda.

SHINN jako marka która wdraża nowe rozwiązania i wprowadza innowacje, nie potrzebuję umiejscawiać się na rynku masowego produktu. Nasze folie i carbony produkowane są w Polsce, do nowych zestawów pożyczamy na czas nauki łatwe skrzydła i krótkie maszty, pomagamy odsprzedawać używany sprzęt.

Z ciekawostek to od samego początku sprzedaży folia, nie trafiło do mnie żadne złamane skrzydło przednie, a także żaden nasz stabilizator.

Pozdrawiam M :)


16 kwi 2021, 21:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Shinnworld_Polska napisał(a):
czareka napisał(a):
Ciekawy też jestem jak wyglądają nowe lotki Shinna. Nie miałem niestety jeszcze możliwości ich zobaczyć i przetestować ale swego czasu byłem bardzo zadowolony z Deski Jackson 120 i na stronie Shinna lotki wyglądają ciekawie.


Zestawy karbonowe SHINN są fajnie wykonane, ale kupno ich to w tym momencie około 1,5 miesiąca oczekiwania bo wszystko od miesięcy zaklepane do przodu i cała produkcja sprzedana z wyprzedzeniem. Można ustawiać się w kolejkę, chętnych zapraszam.

Mnie mała sprzedaż karbonowych zestawów SHINN w Polsce niespecjalnie boli, ponieważ trzymam się zasady że za wykonaną pracę należna jest uczciwa zapłata, więc po prostu nie sprzedaję sprzętu w cenach bliskich jego zakupu. Za dużo gadania, testowania, pożyczania, a ja lubię mój czas i nie będę go marnować na licytowanie się z innymi brandami na rabaty, gdzie wiadomo że i tak na 99 % wygra ten kto najtaniej sprzeda.

SHINN jako marka która wdraża nowe rozwiązania i wprowadza innowacje, nie potrzebuję umiejscawiać się na rynku masowego produktu. Nasze folie i carbony produkowane są w Polsce, do nowych zestawów pożyczamy na czas nauki łatwe skrzydła i krótkie maszty, pomagamy odsprzedawać używany sprzęt.

Z ciekawostek to od samego początku sprzedaży folia, nie trafiło do mnie żadne złamane skrzydło przednie, a także żaden nasz stabilizator.

Pozdrawiam M :)


Coś więcej o nowych rozwiązaniach i innowacjach? Chodzi mi po głowie nowy sprzęt i chętnie usłyszę coś ciekawego..


19 kwi 2021, 01:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 03 mar 2017, 15:16
Posty: 92
Podziękował: 1
Podziękowano: 17
Cytuj
Treść w kolejnym komentarzu.


Ostatnio edytowano 19 kwi 2021, 23:35 przez Shinnworld_Polska, łącznie edytowano 2 razy



19 kwi 2021, 23:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.