Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Dzień Kobiet 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Witam, wszystkim Paniom życzę szczęścia, zdrowia i pomyślności w dniu Święta Kobiet - 8 Marca!

Ale z innej beczki. Ile dziewczyn w Polsce uprawia Kitefoil, Wingfiol, czy Windfoil?

W komentarzach na tym forum nie miałem okazji jeszcze nigdy przeczytać postu jakieś pani.

Na fotkach widziałem kilka dziewczyn, które w Polsce uprawiają ten sport ale nie jest ich wiele, a na tym forum to chyba nie ma żadnej?

Dlaczego dziewczyny rzadziej uprawiają ten sport od chłopaków?

Jak sądzicie. Szkoda, że wypowiedzą się na ten temat przeważnie lub tylko panowie.


08 mar 2021, 11:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Na forum mamy chyba tylko Eskę.
Trudno powiedzieć ile dziewczyn pływa fojla w Polsce. 10% ilości facetów?
Mamy parę dobrych zawodniczek do czego przyczynia się nacisk ruchu olimpijskiego.
W pucharze Polski zanotowane jest około 10 dziewczyn.


09 mar 2021, 12:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Na forum mamy chyba tylko Eskę.

W pucharze Polski zanotowane jest około 10 dziewczyn.


To bardzo mało. Ciekawe co jest tego przyczyną? Czy sport postrzegany jest przez kobiety/dziewczyny jak np. praca przy wyrębie drzew w lesie i to je odstrasza?

Czy producenci za mało promują sprzęt wśród kobiet, czy same kobiety to po prostu kompletnie nie interesuje?

W sumie w żadnym zespole projektującym sprzęt do KS, KF itp. nie widziałem kobiet na kluczowych stanowiskach.

Myśle, że gdyby jakieś panie zabrały się za zrobienie takiej damskiej marki to odniosłyby olbrzymi sukces. Przecież kobiet jest połowa świata, a pływa ich tylko garstka.

hmmm...


09 mar 2021, 14:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Kobiety pływają na SUPach :lol:


09 mar 2021, 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 03 mar 2017, 15:16
Posty: 92
Podziękował: 1
Podziękowano: 17
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Na forum mamy chyba tylko Eskę.


Melduje się do odpowiedzi.

Na tym forum to jestem głownie obserwatorem, jak by nie było dzień jest za krótki na ilość zadań jakie sobie potrafię wsadzić na głowę, czasem dzieciaki są za małe, lub tez cholerna pandemia pokrzyżuje plany :P
Do 2020 roku moja mama pracowała na pełnym etacie, więc nie było komu zostawić dzieciaków tak z "bomby" żeby wyjść na wodę jak wieje, obecnie mają 6 i 7 lat więc już luz, żeglarskie półkolonie w Mechelinkachi te sprawy będą grane, ale wcześniej cyrk na kółkach tzn. praca przy Shinnworld + rozkręcenie dużego drugiego projektu, stawanie na głowie żeby te małe gryzonie miały zajęcie i odpowiednią dawkę "zmęczenia". Uwierzcie mi, 5 latek potrafi przejechać 24 km na rowerze, odespać 1 h i dalej ogień. W tym roku może wszystko będzie łatwiej mama "babcia" na emeryturze więc mówię dzieciom papa, trzaskam drzwiami jak wieje i tyle mnie widziano :) Jak mi starczy czasu, to będzie wing grany, na razie jak popływam na kite to będzie wspaniale :)

Odnośnie kobiet w Kite biznesie, to jest taka jedna co trzyma wszystko w garści ;) https://www.iksurfmag.com/articles/issu ... ina-shinn/

Es


09 mar 2021, 21:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 03 mar 2017, 15:16
Posty: 92
Podziękował: 1
Podziękowano: 17
Cytuj
czareka napisał(a):
Witam, wszystkim Paniom życzę szczęścia, zdrowia i pomyślności w dniu Święta Kobiet - 8 Marca!



No i oczywiście - dziękuję za życzenia !!!!!


09 mar 2021, 21:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Eska - wrzuć swoich chłopaków na fojla asap to sprawy szybko się wyklarują. Miałem podobne sytuacje ze swoim synkiem jakieś 20 lat temu i zobacz jak fajnie się ułożyło :)
dzięki za link do wywiadu z Malwiną. Robi wrażenie szczególnie jak miało się okazję poznać jej rodzinkę i ich historie.


10 mar 2021, 11:59
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Wykopane sprzed paru lat ale w temacie:
viewtopic.php?f=2&t=236


23 mar 2021, 07:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.