Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Flysurfer Sonic 4 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Nareszcie doczekaliśmy się kolejnej wersji Sonica!
Dziś odbyła się premiera.
https://flysurfer.com/project/sonic4/

Video kręcone przez Mlecznego i Kusego czyli made in Poland :)



Za parę dni wrzucę pierwsze wrażenia. Teraz tylko zdradzę, że to komfortowa ewolucja a nie drastyczna rewolucja i to mi się cholernie podoba!

PS.
Dla rajderów Souli - jeśli myślicie o odnowieniu Soula na którym pływacie już parę lat to poczekajcie z decyzją, bo wydaje mi się, że S4 może być ciekawą opcją dla was.
Polecam spróbować najpierw Sonica aby posmakować jego niebywałej stabilności i umiejętności zachowania profilu w najsłabszych wiatrach i przy luźnych linkach.
Słyszałem od team riderów o tym ale nie spodziewałem się że ta umiejętność została tak wyśrubowana.
Możecie też nie martwić się o łamiące się tipy po zwrotach jak było z Sonic 3 i trzeba było nauczyć się z tym radzić. Tutaj nie ma tego problemu.

Ma też latać dłużej, wyżej i dalej ale na razie "docieram" swoje Sonicy i zacznę wyciskać z nich soki jak się ułożą się szwy i brydle.


15 cze 2023, 22:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Borja pokazuje Big Air:


A tutaj drugi filmik Kusego i Mlecznego:


Jestem po trzeciej sesji słabowiatrowej. Dziś S15 w wietrze max 8kts.
Pierwsze skoki przy 6-8kts nawet do 7m czyli coraz bliżej formuły 1kts=1m :)

Obrazek

skoki pomiędzy 1145-1200.

Obrazek


18 cze 2023, 13:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Pojawiają się rezultaty pierwszych sesji:


Dzisiaj miałem 15kts wiatru i sprawdziłem skoczność S15.
Szczena mi opadła po pierwszym skoku a przy kolejnym pobiłem swój życiowy rekord woo.
17,4m. Do dziś mój rekord to 17,1m uzyskane w wiatrach 25-30kts.

Szukam wciąż szczęki...

Obrazek Obrazek


20 cze 2023, 23:09
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2017, 16:27
Posty: 15
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Imię i nazwisko: Andrzej Stawicki
Cytuj
Jestem pod mega wrażeniem :clap: :clap: :clap:


21 cze 2023, 15:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Teraz tylko zdradzę, że to komfortowa ewolucja a nie drastyczna rewolucja i to mi się cholernie podoba!
Ma też latać dłużej, wyżej i dalej ale na razie "docieram" swoje Sonicy i zacznę wyciskać z nich soki jak się ułożą się szwy i brydle.


Cytuję się sam siebie haha. Powyższe pisałem jak byłem na etapie docierania Sonica 15 i 10m. Obecnie mam już za sobą kilkanaście sesji i chyba bliżej jestem użycia słowa rewolucja niż ewolucja.
Oto moja aktualna wizualizacja ;)
Obrazek
Długo czekaliśmy na nowego Sonica – pojawił się ponad trzy lata po premierze poprzednika. Warto było uzbroić się w cierpliwość.
Swoją drogą podoba mi się polityka Flysurfera z wprowadzaniem nowych modeli dopiero w momencie dokonania faktycznych zmian a nie jak wiele firm co roku ogłasza rewolucje w nowych modelach a potem okazuje się że to była co najwyżej zmiana w grafice produktu :lol:

Po pierwszych sesjach w dolnym limicie dla obu latawców nie miałem możliwości poznania prawdziwych umiejętności tych bestii.
Nie udało mi się jeszcze popływać w górnych zakresach dla obu latawców ale to co przećwiczyłem w średnich zakresach zrobiło na mnie już mocne wrażenie.
Przede wszystkim stabilność profilu jest powalająca i do tej pory nie wiem jak projektanci to osiągnęli. Brawo dla nich :clap:

Nowy Sonic utrzymuje profil w mega słabych wiatrach i szkwałach. Wydaje mi się że zachowuje się lepiej pod tym względem niż Soul2.
To jest wręcz zadziwiające, że komórka może tak długo utrzymywać kształt w dolnym zakresie. Zdarzyło mi się, że nie miałem mocy aby odpalić deskę, wiało 3 kts a ja uczę się nowego sposobu dryfowania czyli siedzę na desce a komórką kręcę loopy i wracam tak do brzegu. Na starym Sonicu w podobnych warunkach latawiec spadał do wody i kończyło się zwijaniem szmaty i godzinnym płynięciem wpław do brzegu.

Nowe Sonici są około 15% lżejsze od poprzednika. Stara 15tka ważyła 2840gr a nowa 2520gr. To jest 320 gr mniej dla 15tek a w przypadku 18tek jest to aż 380gr!

Warto zwrócić uwagę, że Flysurfer zmienił zupełnie rozmiarówkę Soniców, które mają te same rozmiary co Soul2.
Czy nie brzmi to jak zaproszenie dla wielbicieli Soula do przesiadki na coś lepszego?
Sonic4 to taki Soul na sterydach. Poprzedni Sonic na osi performance Soul-Sonic-VMG był gdzieś w 1/3 do VMG a obecny w 1/3 do Soula.
Obrazek Obrazek
Obrazek

Warto podkreślić, że AR nowego Sonica zmniejszyło się w porównaniu do poprzednika. Dla 15tek był 7.1 a jest 6.7 a dla 18tek 7.2 vs 6.8.
Ale powyższe czynniki nie wyjaśniają mi aż tak dużej poprawy zachowania S4. Sprawdziłem mixery – są identyczne ale za to uprząż ma wyraźnie inne wymiary i chyba tu jest zakopana tajemnica genialnego trzymania kształtu w każdych warunkach.
Widzieliście zakresy wiatrowe nowego Sonica? Brzmią jak jakiś absurd i pojawiły się nawet głosy, że to zaproszenie do wypadków i niebezpieczne zagranie marketingowe producenta.
Nie podzielam tych opinii, bo miałem okazję latać na Soulu 6m i Sonicu 9m w wiatrach 30 a nawet 40+
Wówczas walczyłem o przetrwanie i prawdę pisząc zaprzestałem pływania w wiatrach powyżej 35kts.
Nowy Sonic dał mi nadzieję, że wrócę na Bałtyk na zimowe sztormy.
Zobaczcie na te tabelki producenta! SONIC 4:
Obrazek
SONIC 3:
Obrazek
Wygląda na wariactwo ale jestem już przekonany, że to fakty.

Teraz o skokach. S4 jako pierwszy latawiec ever działa zgodnie ze wzorem jaki latami temu przewidywałem na forum czyli 1kts wiatru równy jest 1m wysokości skoku w zakresie 5-25kts. Do tej pory wychodziło mi 0.7m.
S15m przy 15-17kts wyniósł mnie na 17.4m co jest moją życiówka w systemie woo. S10m przy 20kts wyniósł mnie na 20+m. Niestety sensor nie zapisał tych skoków więc teraz możecie czytać to jako opowieści z mchu i paproci. Kto skacze często wysoko ten widzi różnicę między 15 a 17m. Nie potrzebne jest mu woo. Jesienią dostarczę woo dowodów i nie zdziwię się jak 30 woo m zostanie złamane przez fojlarzy używających Sonica4. Jestem pewien, że złamałem już wysokość 20m.

Podczas Mistrzostw Polski w Formule Kite komfortowo pływałem na S15 w wiatrach do 23kts (9m linki) i nie zamiotło mnie jak paru zawodników na VMG15 przy 27kts. Dzięki nowemu Flajowi utrzymałem się w top 10 u facetów haha z czego jestem dumny. W średnim i silnym wietrze kąty na wiatr i z wiatrem robi podobne albo lepsze niż VMG ale prędkości są znacznie mniejsze. Natomiast w ultra słabych wiatrach S4 pływa stabilnie w połówce ale nie robi kąta na wiatr.

Odpalanie z wody jest łatwiejsze niż na Sonic3 ale nie aż tak banalnie proste jak na Soulu. Nowy Sonic na pewno dłużej trzyma powietrze niż poprzednik.

Dolny limit wg producenta jest lekko gorszy niż poprzednika. Nie odczułem tego wyraźnie i potrzebuję więcej sesji aby wyrobić sobie konkrety.

Parę słów o konstrukcji.
Użyto nowego materiału triple-ripstop. Jest lżejszy, mocniej impregnowany i wygląda na wytrzymalszy. Tak też twierdzi producent. To jest chyba ten sam materiał co w Soul2. 33gr/m2.
Uprząż ma w końcu regulację pajęczyny Z. To jest mega njus i możemy podziękować za to Arkowi Kusalewiczowi. Do tej pory większość użytkowników miała poważny problem regulacji trimu profilu, bo wymagało to wstawek 2-4cm a teraz problem zniknął. Są trzy węzełki i można sobie nie tylko trymować prawidłowo krawędź spływu ale też ustawiać ją w zależności od potrzeb.

Świetnie, że Flysurfer zachował system regulacji profilu wewnątrz komórki PMA. To jest ważne narzędzie do walki ze stallowaniem w obu kierunkach. Mało kto z tego korzystał więc stąd moje obawy.
Obrazek

Żebra na krawędzi natarcia i w poszyciu zrobione są z cieńszego profilu i są ledwo zauważalne. Są tacy co twierdzą, że ich nie ma.
Zdziwiło mnie że rozmiary 12 i mniej mają tylko 45 komórek gdzie poprzednik miał ich niezmiennie 55 dla wszystkich rozmiarów.
Obawiałem się, że S10 będzie zbyt mocno Soulowaty ale myliłem się. Mam mniej komrórek ale sterydów mu nie zabrakło i czekam niecierpliwie na 30kts.

Zrobiłem long test, który potwierdził milimetrową dokładność ustawień fabrycznych :idea:

Plecaki i torby takie same jak u poprzednika – chyba nie było co poprawiać.

W komplecie jest sprytny trim checker co jest praktyczną nowością.

Obrazek

Teraz uważam, że nowy Sonic ma zdecydowanie więcej nowości niż nowy Soul w porównaniu do swoich poprzedników. Odważyłbym się teraz użyć słowa REWOLUCJA ale zweryfikuję to jesienią po pierwszych sztormach.

SPAM :mrgreen: : Jak sprzedam Soula 6m to od razu kupuję Sonica w tym samym rozmiarze. Ktoś chętny na Soula w stanie praktycznie nowym?

Obrazek Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek


13 lip 2023, 20:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 685
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 145
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Czytam z zainteresowaniem info o nowym Sonic 4 i zastanawiam się, jak czują się różnice między Soul 1, Hyperlink V2, Falcon V2 a nowy Sonic V4 dla takiego zwykłego ridera jak ja? Czy potrzebowałbym jakiegoś dłuższego czasu, żeby umieć obsługiwać Sonica, czy jest to raczej prosta piłka?

Mam nadzieję, że będę miał okazję wypróbować kiedyś Sonica V4. Sądzę, że mój rozmiar na to 10m.

Dzięki za wyczerpujące infos!


19 lip 2023, 09:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Czarek - Sonic4 to prosta piłka dla każdego mającego wcześniejsze doświadczenia z jakąkolwiek komórką.
Owszem, mam 3 lata doświadczenia na Sonicach co na pewno wypacza moje postrzeganie, ale nawet jeśli mylę się 50% to S4 jest bliższy Soulowi niż S3.
Nawet potrafi sam odkręcić cukierka czego nie potrafił Sonic3. Nie zdarzyło mi się jeszcze dryfować ze zwiniętym S4. Gdybym ostatnie tygodnie pływał na S3 to miałbym trzy takie powroty.
Ciekaw jestem Twojej opinii po testach.

Tutaj info od Flaja o S4:
https://flysurfer.com/2023/06/sonic4-the-product-guide/

https://flysurfer.com/2023/06/sonic4-di ... e-details/


19 lip 2023, 09:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 685
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 145
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Dzięki za odp. i linki fajne opisy.

Będę musiał się uśmiechnąć mocniej do Andrzeja to może mi coś podrzuci na testy. Po Twoich postach bardzo mnie ten Sonic zainteresował.


19 lip 2023, 12:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Uśmiechaj się, uśmiechaj. Andrzej lubi uśmiechniętych rajderów :)


19 lip 2023, 13:15
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.