Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Niebrzydki ładnie o foilu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Tomek Janiak - chyba nie trzeba nikomu przedstawiać sylwetkę tego waterman'a.
W grudniu trenował Tomka Glazika w Egipcie. Stamtąd napisał:
Od dłuższego już czasu jestem zachwycony możliwościami, które dają hydroskrzydła oraz różne ich kształty i konfiguracje. W załączonym filmie przedstawiam koncepcję połączenia skimboard’u z hydroskrzydłem typu freeride, które dzięki swemu kształtowi (delta) znakomicie nadaje się do pływania i wykonywania manewrów na małej prędkości, jest również doskonałe do nauki. Ciężar zestawu (skim skrzydło) to zaledwie 4,5 kg, a dzięki niewielkim wymiarom skima (NOBILE 130 x 55 cm ) oraz opcji rozłożenia skrzydła, uzyskujemy znaczne ułatwienie logistyczne, mobilność.

W przedstawionym materiale, na początku, przy średniej prędkości wiatru 12 węzłów byłem w stanie pływać lewo, prawo (freeride), używając latawca o powierzchni 11m. W momencie w którym prędkość spadła do około 7, 8 węzłów, używając tego samego latawca, znakomicie bawiłem się na dokręconym do skima, hydroskrzydle. Przygotowanie tego zestawu zajęło mi raptem 5 min.

Podsumowując - dysponując skimboardem, hydroskrzydłem oraz trzema latawcami w rozmiarach np.: 13,9,7m, jesteśmy w stanie bawić się na kajcie w bardzo szerokim spectrum wiatru, tj. od około 7 do 40 węzłów (w zależnośći oczywiście od umiejętności i ciążaru rajdera). Możemy pływać lewo, prawo, możemy uprawiać strapless freestyle, możemy w końcu dokręcić skrzydło i cieszyć się wrażeniem lewitacji przy 7 węzłach. Oczywiście istnieje jeszcze opcja wykorzystania skima do pierwotnych celów, czyli ślizgania się po większych kałużach :-). Niektóre skrzydła mają możliwość wymiany przedniej lotki na rejsową dzięki czemu możemy próbować swoich sił ścigając się w regatach.
WW ujęcia zostały nagrane w Soma Bay (Egipt) podczas grudniowych szkoleń, warsztatów oraz testów hydroskrzydeł. Mam nadzieję, iż tą oraz podobnymi publikacjami uda mi się niektórych z Was przekonać do spróbowania swoich sił na tym wynalazku oraz odkrycia nowego wymiaru w kitesurfingu. Nauka oraz pływanie na foil’u nie jest takie trudne jak się na pierwszy rzut oka wydaje, a doznania są niezapomniane. Polecam!

TomekJaniak
BLUEMEDIA.pl, RRD.it, ABCSURF.pl, N 1.pl, BraCuru Foilboards


[video]https://vimeo.com/115724217[/video]


12 sty 2015, 13:20
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.