Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Zeeko Foil Series 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
cała paleta 2017!
[video]https://vimeo.com/207739266[/video]


17 mar 2017, 12:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 00:35
Posty: 83
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
[video]https://vimeo.com/217813794[/video]


25 maja 2017, 10:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Miałem okazję popływać prawie 2h na węglowym Zeeko i lotce speed.
tak wyglądała sesja w wietrze W 17-25kts:
Obrazek

Wrażenia subiektywne:
- bardzo szczupły miecz! nie mierzyłem ale na oko ze 2cm węższy przy kilu niż u konkurencji.
- mimo swojej szczuplej sylwetki miecz ma poprawną sztywność.
- strasznie mała lotka - span 43cm i minimalna powierzchnia. Myślałem, że będzie to niestabilne i trudno wchodziło w lewitację. Myliłem się :oops: Lotka natomiast szybko gubiła lewitację przy rufach.
- dość grubaśnie wyglądający kil.
- osobiście nie lubię mini stateczników - moje Zeeko miało długi 2,5cm - zwiększa to opór ale stabilizuje skrzydło. Z moich wcześniejszych doświadczeń wynika, że bez statecznika skrzydło wpada w wibrację przy dużych prędkościach - czyli można zaprojektować je lepiej nautycznie tak aby dało się płynąć 30kts bez statecznika.
- jak za cenę 1900€ spodziewałbym się ciut dokładniejszego wykonania i ładniej wyglądającego węgla - spore szpary przy łączeniach ale na wodzie nie gra żadnej muzyki więc to tylko estetyczne wrażenia.
- zwroty w lewitacji - 2h było dla mnie za mało aby je wykonywać - dla mnie było to za trudne. Nie nadaje się do nauki airtransitions. Natomiast nie powinno to być problemem dla wymiataczy.
- nie będzie tajemnicą, że skrzydło z tak małą lotkę będzie mniej stabilne. Faktycznie wahało się na boki dość wyraźnie ale z wraz z szybkością stawało się stabilniejsze.
- podoba mi się, że mimo tak ektremalnie małych wymiarów przedniej lotki całe skrzydło dobrze pracowało i nie robiło niespodzianek.
- cały komplet lekki wagowo.
- właściciel miał w komplecie jeszcze freeridową lotkę - coś około 63cm i był bardzo zadowolony ze swojego wyboru.

Puściłem się na pełny speed tylko raz, bo miałem deskę praktycznie unstrap (przedni strap w osi deski) i nie chciałem ryzykować bolesnymi glebami.
wyszło mi max 45km/h czyli 24,4kts. Mając strapy i na płaskiej wodzie mógłbym wbić się w 30+
czuć że lotka chce płynąć szybko.

Obrazek

czy ktoś wie kto robi foile Zeeko w Polsce?
Nikt się nie chce przyznać?
Piszą jedynie Made in Europe.
Czyżby bali się, że Francuzi przestaną kupować produkty, które wydają im się być produkowane we Francji?

Shinn nie ma z tym problemu i trąbi na cały kajtowy świat, że jego foile i deski robione są w Polsce.
jest wręcz z tego dumny i pisze, że Polska to świetni pracownicy, jakość, terminowość, wizje i pomysły.
Normalnie produkcyjny pępek świata :lol:
wstidu ni ma :)


11 cze 2017, 16:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 03 mar 2017, 15:16
Posty: 92
Podziękował: 1
Podziękowano: 17
Cytuj
BraCuru napisał(a):
czy ktoś wie kto robi foile Zeeko w Polsce?
Nikt się nie chce przyznać?
Piszą jedynie Made in Europe.
Czyżby bali się, że Francuzi przestaną kupować produkty, które wydają im się być produkowane we Francji?

Shinn nie ma z tym problemu i trąbi na cały kajtowy świat, że jego foile i deski robione są w Polsce.
jest wręcz z tego dumny i pisze, że Polska to świetni pracownicy, jakość, terminowość, wizje i pomysły.
Normalnie produkcyjny pępek świata :lol:
wstidu ni ma :)


Produkcyjny pępek świata, to prawda. Zeeko owszem z Polski, powiem Ci gdzie smsem, może są tu jacyś francuscy szpiedzy nie będziemy robić kolegom z Zeeko w Polsce pod górkę :)

Eska


12 cze 2017, 15:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 00:35
Posty: 83
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
Dziękuję za troskę ale zapewniam Was że tak jak 50fifty tak wszyscy inni nasi klienci wiedzą dokładnie że foile Zeeko (aluminiowe i Carbonowe) produkowane są w fabryce Zeeko która znajduje się w Polsce.

do powyższego opisu chciałbym dodać że Foil Carbon Series Zeeko sprzedawany jest z lotką Freeride - wiele łatwiejszą do nauki zwrotów w lewitacji, lotki Race i Speed (bardziej ekstremalne) sprzedawane są oddzielnie. Mamy też w ofercie przednie skrzydło CARVER które pozwala na lewitację już przy bardzo małych prędkościach i idealnie nadaje się do nauki zwrotów w lewitacji.

Wszystkie lotki Zeeko znajdziecie tutaj https://issuu.com/zeeko-kites.com/docs/ ... urfoilwing

Pozdrawiam
Andrek


12 cze 2017, 23:59
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 00:35
Posty: 83
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
dodam jeszcze że tym tygodniu schodzi z produkcji nowy model węglowego Zeeko. Dzięki użytym włóknom węglowym najwyższej jakość będzie lżejszy i jeszcze bardziej sztywny.

andrek


13 cze 2017, 00:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
andrek napisał(a):
Dziękuję za troskę ale zapewniam Was że tak jak 50fifty tak wszyscy inni nasi klienci wiedzą dokładnie że foile Zeeko (aluminiowe i Carbonowe) produkowane są w fabryce Zeeko która znajduje się w Polsce.

trochę zastanawia czemu na opisach produktów jest tak:
- French R&D and design, european production
wg mnie trochę słabo bo wygląda jakby Francuzi wstydzili się miejscem produkcji ale mniejsza o to ważniejsze jest poniższe:
Cytuj:
Foil Carbon Series Zeeko sprzedawany jest z lotką Freeride - wiele łatwiejszą do nauki zwrotów w lewitacji, lotki Race i Speed (bardziej ekstremalne) sprzedawane są oddzielnie.

wierzę na słowo i w sumie już się pod powyższym podpisuję.
Po testach speedu, które wyszły dla mnie bardzo pozytywnie spodziewam się mega stabilności lotki freeride (przecież ona ma 63cm rozpiętości - to więcej niż większość obecnych lotek race).

patrzę jednak na ofertę zeeko i widzę, że oficjalnie freeride ma 54cm rozpiętości. To co ja mierzyłem? chyba sie walnąłem w pomiarach - sprawdze jeszcze raz w klubie :oops:


14 cze 2017, 10:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
A propos stabilności lotki speed. Zapomniałem dodać ciekawą rzecz.
Przygotowuje się z WKS do długiego crossingu i jednym ćwiczeń jest jazda rodeo aby uniknąć skurczu mięśni nóg.
Pływając na Zeeko speed nawet nie zakładałem, że cos potrenuję ale spróbowałem.
Byłem mocno zaskoczony, że da się robić rodeo na takim maleństwie :shock:
A warunki na wodzie - 1m czop wymieszany z 1,5m rozkołysem i szwkalisty wiatr.

Ta orka w jednym miejscu na wykresie to większości jazda rodeo.
Lokalesi chyba widzieli coś takiego pierwszy raz na oczy.
A największe :shock: zrobił windusrfer na zestawie slalom który jak to windusrfer łamał swoje bariery prędkości lewo-prawo na 2km halsach.
Siedząc na desce dogoniłem go cichaczem od nawietrznej, poudawałem że się z nim ścigam i po chwili włączyłem 6 bieg.
Po 30 sekundach windsurfer zrobił w tył zwrot ;)
chyba mnie już nie lubi... ;)


17 cze 2017, 10:18
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 00:35
Posty: 83
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
gadu gadu a dobre video samo za siebie mówi ;)
[video]https://vimeo.com/224503102#at=2[/video]


10 lip 2017, 11:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Kolekcja 2018 w akcji:
[video]https://vimeo.com/274119695[/video]


12 cze 2018, 18:28
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.