Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
W A V E 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
BraCuru napisał(a):
PS. Najlepszy latawiec wave na jakim kiedykolwiek pływałem? CABRINHA APOLLO 5M !
To nie jest prowokacja. Driftery i inne wave dedykowane latawce po prostu nie mają szans.

Hehe każdy po zaj*** sesji wave jest skłonny przyznać, że jego latawiec jest najlepszy na fale ;) Jak wchodzi dobry warun, to ciężko nie lubić latawca 5m - musiałby być naprawdę zepsuty. Ale świat faloholików raczej nie pójdzie Twoim tropem :lol:


30 cze 2018, 22:07
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Zgadzam się. Ciężko po latach nabierania (przepraszam za wyrażenie) "złych" nawyków przestawić się na zupełnie coś przeciwstawnego.
Pierwsze sesje na takim Apollo dla takiego jacymakajta byłyby zakończone tak: :twisted: :evil: :cry: :? :( :| :twisted: :cry: :cry: :evil: :twisted: :twisted:
Problem polega na tym, że faloholicy nigdy nie próbowali takiego latawca i z zasady nie dotkną.
Podobnie z projektantami wave. Zapuszkowali się na amen w puszcze 330ml nie widząc, że dookoła są wiadra możliwości.
ja latami pływałem na "drifterach" i "apollach".
Widzę jak u mnie lokalesi powoli odsuwają się od tych latawców.
Przedwczoraj ja zaliczyłem najlepszą sesję wave tego roku dzięki jeździe z A5 a Adaś zaliczył najgorszą bo miął Driftera 5m.

PS. Ile masz cm na depowerze na swoim Neo?
Największą bolączka latawców wave jest to, że nie mogą mieć dużego depowera i są zaprojektowane, aby nie ciągnęły a dryfowały. Po co?
Bardzo złe założenie jak na kiteboarding wg mnie.
Od tego jest regulacja depowera. Żaden Drifter nawet na moim barze race nie dryfował tak dobrze jak Velocity, Apollo czy nawet CRX.
Narciarsko napiszę, że to jakby na jazdę w puch zabrać figurówki bo ładnie kręcą piruety.

Ciekawy jestem czy kiedykolwiek projektanci wave wyjrzą zza perspektywy 330ml ;)
Ciężka sprawa.


01 lip 2018, 08:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
BraCuru napisał(a):
PS. Ile masz cm na depowerze na swoim Neo?
Największą bolączka latawców wave jest to, że nie mogą mieć dużego depowera i są zaprojektowane, aby nie ciągnęły a dryfowały.

Centymetrów nie mierzyłem ;) ale zakres w Neo jest bardziej niż dobry. Przez ostatni tydzień używałem tylko Neo 8m - przy 11-12knts na foilu wkurzałem gości na tt czekających na wiatr z 12-13m2, aż po wczorajsze ~30knts na desce wave.
Nie bez powodu Neo jest często wybierane jako all-roundowy latawiec, bardzo dobry do nauki. Polecam spróbować 8-)


01 lip 2018, 10:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Hi,

z czasów TT mam jeszcze Cabrinha Switchblade 8 m2 w sumie ten z tego filmiku poniżej. Nagrane jakoś w ostatni weekend.

Zastanawiam się nad zmianą kite na nowszy i jeżeli miałbym brać Apollo to co lepiej wziąć mając aktualnie 12, żeby dobrze pasowało?

Ten SB 8 jest zbyt dużym odstępem do mojego Apollo 12. Dlatego następny kite chciałem kupić w okolicy 9m2 ale jeżeli miałby to być Apollo to pewnie 8 też by dobrze się zakładało z tą 12? Czy może nawet 7m2 ?

W sumie byłem bliski kupienia Driftera ale po tej lekturze mi trochę przeszedł :-)

Kilka osób zachwalało właśnie Driftera. Hmmm...

[video]https://youtu.be/6Gw6HANaG80[/video]


07 sie 2018, 17:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.