Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
W A V E 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Panie i Panowie - ogłaszam wszech i wobec - foil nadaje sie na ujeżdżanie fal. Nie widziałem jeszcze filmików z jazdy wave. Ktoś widział? jeśli nie to dajcie mi parę dni i pokażę jaki potencjał drzemie w tym ustrojstwie.
Na razie tylko falki 1m z 5s okresem bo chyba nic lepszego mnie tutaj w Maroko nie spotka o tej porze roku. Ale zobaczycie co da się zrobić z kolejnymi wypływanymi godzinkami.
Ktoś powie: namiastka wave. Odpowiem: nie bądź tak pewnien bracie. Tez tak myślałem do dzisiaj. Nawet sceptycznie pisałem na KF.com o pływaniu wave. raptem po paru tygodniach jestem nawrócony :D
Jazda unhooked i unstrap na foilu jest łatwiejsza niż na zwykłej desce wave - przynajmniej dla mnie.

Mr. Dżaniak - ze swoim stylem możesz być the best na świecie!


18 lip 2013, 22:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Odkrywam kolejne zalety jazdy na foilu. Jak się okazuje można na tym pływać również na falach.
Dopiero wgryzam się w pierwsze fale. Niestety nie miałem dobrych fal w Maroku.
To co widać na końcu zajawki video to namiastka tego co przed ujeżdżaczami fal. Weźcie pod uwagę, że dopiero to odkrywam.

Jestem nadal zaskoczony jak rewelacyjnie czuje się fale pod stopami. Jazda z falą to nieznane mi wcześniej doznanie na zwykłej desce wave. Jeszcze 2 miesiące temu wyrażałem swoją wątpliwość w ten rodzaj jazdy na KF.com. Teraz już wiem, że to kierunek w którym chcę się głównie rozwijać.

Jakie są zalety:
- nauka unhooked jest łatwiejsza niż na normalej desce wave,
- pływać można wave już przy 10kts z 9m latawcem (są spoty gdzie jest rozkołys i mały wiatr),
- dzika umiejętność skręcania na foilu w każdych wiatrowych warunkach (przy 10kts tak samo kręci jak przy 40kts!),
- pływa się dokładnie 3 razy więcej niż normalni łejfiarze. Czemu? Proste - potrzeba 3 razy mniej halsówki, aby nabrać tą samą wysokość,
- jazda z falą powala. Żadna deska wave czy surf nie daje takiego liftu. Ma się wrażenie, że można wywalić latawiec i kręcić jak zwariowany na nawet stopowej fali.

Jakie są minusy:
- nie sposób robić bottom turny 10cm od plaży i lansować się lejąc pióropusze na plażowiczów. Na Bałtyku oznacza to zabawę na 2 i 3 przyboju.
- off-the-lip - jeszcze nie wiem jak to zrobić ale mam już jakieś wyobrażenie (ostatecznie można przejść w tryb klasyczny).

[video]https://vimeo.com/71119655[/video]


27 lip 2013, 09:42
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Tutaj surowe dwa klipy z funu jaki miałem na małym rozkołysie oceanicznym.
Myślę, że z moim wave będzie tylko lepiej :D

[video]https://vimeo.com/71270295[/video]


29 lip 2013, 20:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Na razie tylko fotka. Może ktoś widział już jakieś filmiki? Chciałbym zobaczyć to w ruchu:
http://standupjournal.com/now-you-can-f ... -sup-foil/

A co pisze o jeżdzie na fali? Mniej więcej to samo co ja w powyższych postach tyle, że krótko:
I wanted to ride the most perfect walls of water, a very mellow wave as I new how efficient the foil is.
You are flying on top of the water a feeling I can’t describe!! Amazing…


Teraz to tylko kwestia czasu.

Wczoraj próbowałem jazdę na 2m bałtyckiej fali z 5m kajtem. Niestety to nie był ten przełomowy dzień. Miałem nowe skrzydło racing i skupiałem się na jego objeżdżeniu. Poza tym w przyboju miałem za mało na 5m.


24 wrz 2013, 08:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Tutaj info o wave od gościa z RPA:
Most surfers that have seen hydrofoils before saw it in videos from Hawaii where very good surfers used stand-up hydrofoils to tow into very large waves and surf them. Since a hydrofoil cuts through the water it is not too badly affected by chop on the wave face and can be used to surf extremely large waves. Yet it is so efficient that it can surf small waves as well. In fact, a hydrofoil is efficient enough to surf open ocean swell and does not even need a breaking waves. By riding the swell you can surf a wave from far out, and go towards any direction on the wave face, even if the waves breaks everywhere at the same time and does not allow normal surfers any distance to surf it. It is an awesome feeling when you learn to park your kite for minimum pull so that you gain your speed from the wave's energy instead of the kites energy. Since the hydrofoil can ride back upwind phenomenally well, you can also surf more waves more often at the same spot.


01 paź 2013, 00:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Tak się bawi Marc na falach ze skrzydłem race:


01 paź 2013, 00:19
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Nie ma to jak inspiracja ;)


22 gru 2013, 19:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
[video]https://vimeo.com/82555090[/video]


23 gru 2013, 18:13
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Tutaj dyskusja z foum polskiego i angielskiego. Trochę poprowokowałem ;)
http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=52970

a na deserek 4 minuty z Lanzy i parę więcej przejazdów:
[video]https://vimeo.com/82728858[/video]


27 gru 2013, 18:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Większość prosów nabija się z mojej wizji wave-foila.
Pogodziłem się z tym i widzę, że jestem małą cząstką elitarnej sekty wierzącej w surf-foil.
Ale już mam sygnały, że sekta ma szanse przerodzić się w religię :D

Oto nowy członek mojej sekty, Brian Gruby Lake:
https://www.facebook.com/bryan.lake.75/ ... 1964619936

A... jeszcze jedno. Jak do tej pory tylko Moses promował Silente jako wave-skrzydło.
Widzę, że Alex Aguera już nie boi się użyć określenia wave-foil.


26 kwi 2014, 09:11
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.