Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Przyszłość desek race 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Na zamknietej grupie kiterejsingowej FB pojawiła się ciekawa ankieta pt: jaka deska race będzie najbardziej popularna w przyszłości.
Przypominam, że to jest grupa zamknięte rejsiarzy!
Odpowiedzi aktualne:
- deska racing 3 finowa (to co mamy) - 38
- foil - 29
- a fast board (cokolwiek toznaczy?) - 7

A większość komentarzy zawodowców włączając w to Alexa Aguerę czy Gunnara Biniasha sa jednoznaczne: foil bo jest łatwiejszy, wydajniejszy, łatwiejszy do transportu, nie ma w nim jeszcze polityki itd.

Parę cytatów:
Foil boards are getting faster than our course race boards as evidenced most recently with Johnny Heinekin winning the Thursday Night races in SF last week with three bullets. Nico Parlier won the French Championships also in head to head competition against course race boards a couple months ago.

Foil Boards have been for years. They are the future. The Raceboard class is in self destruct mode right now anyways with politics and bad interpretation of rules. Hopefully the foil boards will be spared that.

Since a foilboard is so much easier to travel with I will change to foil racing ASAP

Foiling is a much pleasant and easier on your body than any of the others .


21 sie 2013, 12:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 16:01
Posty: 12
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
No to trzeba chyba zacząć trenować na Foil :D może się złapię na jakąś olimpiadę ;)
Jest tylko mały problem... nie mam Foil :(


04 wrz 2013, 07:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 wrz 2013, 21:51
Posty: 11
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Bracuru,

Z tego co się orientuję masz już jedną deskę z customowym mountem do foila. Jak to się sprawdza? Pytam bo jednym z pomysłów jaki miałem (niezrealizowanym na razie) kupując od Maxa RRD K-Race było żeby jak się już na niej napływam, przerobić boxy na finy na mocowanie do foila tak, żeby dało się albo to, albo to...
Wtedy przyszłość desek race może byłaby w kategorii foil?


10 wrz 2013, 21:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Obawiam się, że to pomysł zły.
Jedna fundamentalna przyczyna - szerokość - nie poradzisz sobie pływać na wodolocie o maszcie długości 80-90cm z deską szeroką na 70cm. Jak tylko zanurzysz kil na głębokość 50cm i płyniesz upwind już haczysz o wodę. Poza tym po co Ci tyle wyporu skoro w 99,99% czasu jazdy deska spędza w powietrzu? ważniejszy jest tutaj opór powietrza niż opówody. Dlatego podwinięcie dziobu jest zupełnie inne.

Moja deska - cóż - będę się chwalił, bo rzadko zdarza mi się być dumnym z własnych pomysłów :oops:
Moses chce je sprzedawać a jej kształt wydaje się być zgodny z nowopromowanym standardem w świecie.
Jestem wniebowzięty pierwszym prototypem a szczególnie outlinem oraz kształem krawędzi.
O szczegóły patrz do wątku o moich deskach.


10 wrz 2013, 22:27
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.