Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Skrzydło do zabawy strapless, carvingu, fal na małym wietrze 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 10 sie 2018, 09:53
Posty: 1
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Cześć!

Chcę na dniach kupić foila i zastanawiam się który najlepiej nadawałby się do stylu, który mi najbardziej odpowiada i który pokazują na swoich filmach ludzie z Boarding Mauii http://boardridingmaui.com/videos.html, w skrócie - zabawa. Strapless, minimalny wiatr, carving, częste i draczne zwroty itd.

Wiem, że Greg pływa na tym: http://www.jimstringfellow.com/Site/stringyfoil.html

" the front wing was designed for quick planing in lighter winds, but does not sacrifice the playfulness when the wind picks up. the wings have an incredible carving ability on waves. "

Oraz od samego Grega: "The reason I fly StringyWings is because of the foils I’ve tried his offer the most stable lift at the very low speeds which are included in my current riding style. As with so many performance characteristics, I consider the boardspeeds we want to fly at entirely a matter of personal preference. It was by luck that I started flying on StringyWings as I can’t imagine learning my first transitions as well as continuing to explore new transitions variations on wings needing higher speeds for stability.".

Nie chcę sprowadzać skrzydła z US i chętnie kupiłbym coś dostępnego u nas. Zastanawiam się nad:

Shinn - model P dawałby wczesny start, ale to o model K jest opisywany w podobnych kategoriach do Stringy, więc ku niemu się przychylam (nie chcę po roku zmieniać P np ze względu na ograniczoną zwrotność itd). Ktos tu pisał, że stabilna do zwrotów, ale świszczy :) - czy to faktycznie przeszkadza? Czy w stosunku do P stracę trochę dolnego zakresu?

Zeeko - też produkowane w Polsce, więc fajnie by było wesprzeć. Spitfire pewnie nie, ze względu na wyższe wymagane prędkości, coś bardziej klasycznego od nich?

RRD - pływałem na nim pierwszą długą sesję i od razu zacząłem lewitować po kilkanaście metrów. Bardzo przyjemne, ale nie mam porównania z innymi. Tyle, że wygląda na wyższy AR, czy np model K nie zapewniłby wcześniejszego startu? No i droższe znacznie, czy warto? Brakuje recenzji, które porownywałyby je z innymi skrzydłami, czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami?

Dzięki wielkie za wszelkie sugestie!


10 sie 2018, 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
Mi przychodzi do głowy tylko jedno. Moses Onda


11 sie 2018, 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lip 2013, 00:35
Posty: 83
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
Hej!

Jeżeli moge zasugerować to Blaster, wydaje się że będzie idealny do tego czego oczekujesz tj. " Strapless, minimalny wiatr, carving, częste i draczne zwroty"

Amrn napisał(a):
Cześć!
Spitfire pewnie nie, ze względu na wyższe wymagane prędkości, coś bardziej klasycznego od nich?


To zależy które skrzydełka wybierzesz . Oprócz wersji standard, która faktycznie lubi większą prędkość, mamy jeszcze XLW oraz XXLW. Ta ostatnia to bardziej do surf i sup foil ale na kite też da radę.
Wydaje mi się że wersja XLW była by optymalna dla twoich oczekiwań.

pozdrawiam
Andrzej


19 paź 2018, 15:27
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.