Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Shinn Foil - różne modele 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 03 mar 2017, 15:16
Posty: 92
Podziękował: 1
Podziękowano: 17
Cytuj
Obrazek

Powoli zaczynamy prezentować foile SHINN - piszę powoli, bo sprzedaż ruszy około pierwszego tygodnia maja, a już teraz mamy zmasowany atak chętnych i zrobiła się kolejka na pierwszych kilkadziesiąt kompletów :D

Tak więc jak już wiecie Błaszko jest w Teamie, a foile się właśnie produkują (w Polsce oczywiście).

Mamy 2 modele:
F Foil (freeride 60 lub 90 cm), lata od 12 kph ...testowany do 50....

P Foil (dla początkujących 60 lub 90 cm), jak to mówi Mark "Start foiling at 8 and tested to above 30 kph – fast enough for fun, slow enough to learn"

Do skrzydeł oczywiście są deski:

1. NOWOŚĆ Jackson 120 lub 145 cm - konstrukcja tylko do Foila z grubym wygodnym padem i strapami
2. Shinnster 160cm - potrzeba użyć usztywniającej płytki, aby zamocować Foila. Deska za to jest uniwersalna na słaby wiatr, na zabawę z falkami czy do foila właśnie (można także zamocować strapy)
3. El Stubbo (ostatnie sztuki bo to model 2015/2016)

Wszystkie elelemty foila można w razie zgubienia czy kraksy kupić osobno :)

Cena w Polsce - 3800 zł

I co o tym sądzicie ? Opisy na razie na głównej stronie stronie https://www.shinnworld.com, na polskim surfhangar.com - niedługo (jak przestanę pakować i wysyłać deski przed majówką).

Pozdrawiam eska - Shinnworld Polska

[video]https://vimeo.com/211196189[/video]

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


20 kwi 2017, 22:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2013, 21:42
Posty: 37
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 16
Podziękowano: 3
Imię i nazwisko: Grzegorz
Cytuj
Przy takiej cenie sukces gwarantowany! Tym bardziej ,że wygląda na odchudzony w stosunku do innych aluminiowych skrzydeł .
Zakładam ,że rozstaw szyn będzie standardowy- 90 i pozwoli wykorzystać deskę również z innymi skrzydłami.
Na zdjęciach widać Jackson 130 ?Jeśli jest jakiś do sprzedaży to chętnie przygarnę...
Może jest już jakiś zestaw do testów majówkowych oraz napisz proszę jaki jest realny termin dostawy ?


21 kwi 2017, 00:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 03 mar 2017, 15:16
Posty: 92
Podziękował: 1
Podziękowano: 17
Cytuj
grzopa napisał(a):
Przy takiej cenie sukces gwarantowany! Tym bardziej ,że wygląda na odchudzony w stosunku do innych aluminiowych skrzydeł .
Zakładam ,że rozstaw szyn będzie standardowy- 90 i pozwoli wykorzystać deskę również z innymi skrzydłami.
Na zdjęciach widać Jackson 130 ?Jeśli jest jakiś do sprzedaży to chętnie przygarnę...
Może jest już jakiś zestaw do testów majówkowych oraz napisz proszę jaki jest realny termin dostawy ?


Rozstaw standard oczywiście - głupotą byłoby zamykać się na inne skrzydła :)
Na zdjęciach jest Jackson 130 cm, ale ostatecznie deska będzie produkowana w rozmiarze 120x45 i 145x45 cm.

Fabryka ma być gotowa z deskami i skrzydłami do oficjalnej sprzedaży po pierwszym tygodniu maja. Jeśli gdzieś zobaczycie na wodzie wcześniej - może tak być, kilkanaście pierwszych zestawów (zarezerwowane) już jest gotowe :)

Testy - po majówce.


22 kwi 2017, 14:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 685
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 145
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Hi,

miałem okazje na ostatni długi weekend pojeździć na na Shinn Jackson 145 i 120 z Foilem Moses Fluente 2017. Do obecnej chwili mam sprawdzone Cabrinha Double Agent 145, którą już sprzedałem :-), Slingshot Dwarf Craft 106 cm, moja aktualna oraz Ziko coś tam i kilka samoróbek.

Mam bardzo pozytywne wrażenie co do Jackson 120. Dla mnie aktualnie najlepsza deska. Da się na niej kaczkować :), a jest wystarczająco krótka, żeby nie była za długa :-) Zwrot z touch down to żaden problem. 2 razy była zmiana nóg w lewitacji. Długie deski trochę mnie przerażają. I tak wiszą nad wodą i dla mnie to nie wygląda. Przynajmniej aktualnie. Pływałem chwilę ze strapami ale mem lęki pourazowe :-) Po tym jak sobie skręciłem stopę w strapach i ze strapami czułem się jeszcze niepewnie. Jak odkręciłem strapy to jazda była zupełnie bezstresowa.

Moses Fluente to rewelacyjny Foil. W porównaniu do Cabrina Double Agent to lata świetlne odległości.

Nie było problemu z przymocowaniem Moses Fluente. Tym bardziej, że mocował to nie kto inny jak sam Mark Shinn :-) Świetny Gość. Bardzo miło było go poznać osobiście i przez kilka dni porozmawiać o tym i owym.

Jazda była na półwyspie w Kuźnicy. Kilka dni wiało pięknie na foila i w sumie jeździliśmy przeważnie sami. Czasami pojawił się jakiś 3 foil. Więcej nie widziałem.

Miałem okazję tez pojeździć na dwóch testowych foilach, które mają się ukzać w 2018 lub 2019. Nie pamiętam. Jeden prostszy do jazdy drugi bardziej zaawansowany. Trudno mi jeszcze je ocenić ale mogłem za pierwszą próbą wystartować odrazu na foil i sobie pojeździć.

Przepiąłem się jednak szybko na fluente, bo też go dopiero kupiłem i rozpakowałem i jest po prostu rewelacyjny.

Pozdrawiam
Czarek


16 sie 2017, 12:29
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
Potwierdzam zestaw fajny, też to miałem na testy
Obrazek


16 sie 2017, 22:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 685
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 145
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Zamówiony w 120. Super decha.


20 sie 2017, 22:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
Dziś testowałem przez godzinkę Jackson 145 z moim Fluente bez strapów. W skrócie - mega mi się podobała właśnie do jazdy strapless. Miałem wrażenie, że do takiej jazdy łatwiejsza niż Hoover. Jest bardziej płaska, a przez tego strapa wydaje się nawet wklęsła. Hoover na pewno wygrywa w kategorii light wind. Aż żałowałem, że testowałem 1 dzień po black friday... :?

Pytanie do tych co testowali obie jak w porównaniu wychodzi 120? Czy jest węższa? Bo dla mnie już ta 145 mogłaby być ciut szersza. Za to 145 nie wchodzi do mojego quivera :roll:

Z minusów (małych) - sam montaż jest na pewno bardziej czasochłonny niż w Hooverze. Mi zajęło trochę czasu i na dodatek przykręciłem na odwrót za pierwszym razem :oops:


27 lis 2017, 00:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 03 mar 2017, 15:16
Posty: 92
Podziękował: 1
Podziękowano: 17
Cytuj
No i pojechali :) Na sesję zdjęciową, całe 14 dni więc trzymajcie kciuki za dobry wiatr :)

Na zdjęciu nowy element, na pewno zgadniecie który :)
Pozdrawiam, eska

Obrazek


22 lut 2018, 10:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 685
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 145
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
A ja właśnie wróciłem z 7 dni na Fuerte w lutym. Super wiatr. Dzień w dzień pływane. Większość sesji na Sotavento ale pod koniec na Flag Beach. Pod foila Flag Beach jest dużo lepszy. Można sobie popłynąć na pobliską wyspę Isla de Lobos lub trochę dalej na Lanzarote. Piękna równa fala i bardzo równy wiatr. Na Sotavento jak zawsze, przy północnym trochę szkwali. W zimę wieje też czasami od wschodu. Miałem tak 2 dni i wtedy wieje bardzo równo. Jedyne z czym miałem problem to ryby. Przywaliłem dwa razy w jakieś większe ryby i mnie wywaliło porządnie do wody. W sumie nie często widać tam ryby w ogóle ale jakoś mam pecha. Dwa dni później trafiłem na inne ryby. Tym razem latające. Nie mam pojęcia co je tam płoszyło w wodzie :) Ponieważ byłem sam na foilu na Sotavento to trochę było dziwnie z tymi rybami. :-) Na Flag Beach było nas już nawet do 6 osób na foilach, więc było z kim pływać.

Krótkie video z Sotavento i z Jackson 120. Dla mnie super decha, bo można na niej już sobie fajnie poskakać. Ma też świetne strapy i nie trzeba kombinować z jakimiś dodatkowymi.

[video]https://youtu.be/tUcI53vyfys[/video]


25 lut 2018, 01:08
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.