Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Kitech Free RS - ktoś widział, macał, pływał? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 21 lis 2020, 14:26
Posty: 3
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Cześć, na wstępie przywitam się, jestem Mateusz i pływam na foilu od początku 2020. Forum śledzę już od dłuższego czasu ale dopiero teraz postanowiłem dodać też coś od siebie.

Ostatnio badałem temat różnych komórek i trafiłem na taki oto wynalazek: http://kitechkites.hu/en/kites_free_rs. Dziwię się, że na razie nikt nie wspomniał na tym forum, chyba że to ja nie umiem szukać ;) W każdym razie informacji nie jest za wiele ale jakoś nie mogłem przejść obojętnie koło tego. Ogólnie ten kto miał okazję pływać na tym cudzie to sobie chwali, nawet ktoś gdzieś testował kitech frs łeb w łeb z hyperlinkiem i zdecydował się na zakup tego pierwszego (link poniżej).

https://kiteforum.com/viewtopic.php?t=2397593
https://www.youtube.com/watch?v=wUDnMaW4qc4
https://www.youtube.com/watch?v=v4_ge-oQzYs
https://www.youtube.com/watch?v=e5guCW1dnJ4
https://youtu.be/TLHEc2ddgmc

A co Wy sądzicie o tym wynalazku?


21 lis 2020, 14:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Nie znałem tej marki. Komentarze są pozytywne, chociażby ten:

My FRS 9m V2020 27gr is an high-tech kite :
lines: SK99 Liros ( even Flysurfer don't use SK99 ! ) ; briddles: probably the same very high quality ;
Diagonals Ribs insisde ;
small valves at the tips ( water don't come easily inside the kite by those opening ) ;
Dokto spinnaker 27gr ( my 9m weight is less than 1kg400 ; my Flysurfer Soul 8m is more than 1kg800kg ) ; Flysurfer and Ozone use the same Dokto as the FRS 32gr version with a silicon coated ;
no sticks on the leading edge but an innovation: cellophane stiffeners, I think, or similar.
and there probably more high technology .... Ronstan pulleys...
We are totally amazed by this kite.
I ride my F-one 1500 Gravity foil with 5-6 knts and 32m lines ( I'm 77kg)
and the kite is still very pleasant to pilot.

Wynika z niego że nie są to wcale lipne latawki.


22 lis 2020, 01:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Nie znam się za bardzo na komórkach, bo 3 lata to za mało, aby oceniać celnie na podstawie zdjęć ale pozwolę sobie na wątpliwości wizualne:
Obrazek
Dla porównania mój Soul8m:
Obrazek
Powyżej to jest zdjęcie tła strony głównej producenta na podstawie którego nie kupiłbym tego produktu.
Połamany profil a przede wszystkim pomarszczone poszycie. Do tego skąpa ilość komórek. Dla 6m tylko 23 sztuki. Nie trzeba tłumaczyć nikomu, że taki sam rozmiar na 30 komórkach będzie lepiej zachowywał się w powietrzu, będzie stabilniejszy i do tego lepszy performance na wiatr i z wiatrem, będzie miał cieńszy profil i tym samym zdecydowanie weźmie mniej wody.
Także jakby policzyć cenę latawca z przelicznikiem na ilość komórek to Soule i Hyperlinki wcale nie są droższe :idea: Soul ma ich 35 w rozmiarze 6m!
Podkreślę, że im większy rozmiar Kitecha to bardziej zbliża się ilością komórek do wysokich standardów.
Ale te zmarszczki na szwach na pewno mnie by mocno przeszkadzały.

Trzymam kciuki za kolejnego producenta choćby z tego powodu, że więcej konkurencji = mniejsze ceny :)


22 lis 2020, 21:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Widzę, że kumpel Czareki - Marcel pomyka na tych kajtach a to dobra wróżba :)
https://www.instagram.com/p/CH7NJcYjZzX ... dqhA0-eiaM


23 lis 2020, 11:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Ciekawa uwaga, ale z tymi zmarszczkami bym tak nie przesadzał. Na pierwszym filmiku YT z posta kite jest gładziutki, ale widać tylko jego zewnętrzną powierzchnię. Pewnie zewnętrzna strona będzie mniej pomarszczona, a wewnętrzna w zależności od tego jak zapracuje kite. Moj Soul15 nie jest idelalny. Szczególnie jego krawędz natarcia jest dość pomarszczona, ale wypełnia się całkowicie po zaciągnięciu baru. Z pod spodu też nie jest gładki, a Twoje zdjęcie pokazuje powierzchnię zewnętrzną kite'a.

Kitecha oczyiwście nie ma co porównywać do wyczynowych FS, czy Ozonów o czym nawet sam producent pisze. Osobiście chętnie bym przetestował. Miałem nawet przez moment przebłysk sprzedaży swojej 15tki i kupienie Kitech 15 i 9, ale cenowo bardziej opłaca mi się trochę dopłacić i dokupić 10tke Soula.
Konkurencja jest zawsze zdrowa!


23 lis 2020, 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 21 lis 2020, 14:26
Posty: 3
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Nie wiem jak bardzo liczba komórek ma się do właściwości latawca (brak wiedzy, doświadczenia), jednak na moje oko to ten kajt wcale nie wypada źle jeśli chodzi o restart z wody. Producent musiał gdzieś oszczędzić pytanie gdzie. Ponadto przetłumaczyłem sobie w wolnej chwili francuskie oraz włoskie kiteforum i tam chłopaki już coś testowali. Ogólnie, jak już wspominałem latawiec wypada rzekomo bardzo na plus, jedyne zastrzeżenie (w porównaniu do fs soul) to słaba winda ale są to subiektywne odczucia i trzeba brać na to poprawkę. Sam chętnie sprawdziłbym free rs w akcji, jednak z latawcem nie ma co się żenić - to oznacza zapewne miłość aż po grób bo z odsprzedażą zapewne będzie ciężko :D


24 lis 2020, 00:34
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
ilość komórek ma chyba bezpośredni wpływ na stabilność kształtu latawca


25 lis 2020, 12:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Miałem okazję obserwować całą sesję ten kite i rozmawiać o nim z kumplem. Kite czuje się w ręku najbardziej podobnie do Hyperlink v2. Nie jest to zły kite ale traci powietrze z tipów po zwrocie i to z dwóch stron na raz. Myślę, że początkujący foiler tego nie ogarnie. Marcel pływa na wszystkim dobrze, więc trzeba wziąć na to poprawkę. Kite ma dobry hangtime. Nie radzi sobie tak dobrze że szkwałami jak Hyperlink. Z rozmowy wnioskuje, że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby ale nie jest to jeszcze kite, który trzeba koniecznie posiadać. Sądzę, że w tej samej cenie można kupić lepszą jakość. Będę miał na pewno okazję na nim latać i przekonać się osobiście.


26 lis 2020, 02:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Wkrótce na rynku powinien pojawić się jeszcze jeden kite, który będzie bardo podobny do Ozone HL v2. Jest lżejszy i ma jeszcze więcej komórek. Dzięki temu nie będzie taki gruby. Miałem okazję latać na prototypie i muszę powiedzieć, że jest naprawdę super. Bardzo dobrze, się nim steruje, ma super hangtime, łatwo można nim wylądować. Nie ma na nim zmarszczek. Cena będzie sporo niższa od HL i Soul.


26 lis 2020, 15:24
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.