Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Klub 50+ (prędkość) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Kto następny?

Witam VIP użytkownika forum w naszym pościgu!
Czarek Augustynowicz aka Czareka podjął rękawicę i w ten sposób mamy zapewnione emocje na kolejne sezony :)
Jego debiut został zrobiony na średnio szybkim sprzęcie, na średnio dobrym akwenie i mniej niż średnich warunkach wiatrowych
Obrazek

Zapraszam do udziału, kibicowania, komentowania:
https://www.facebook.com/groups/304541247091099


09 sie 2021, 11:18
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Czułem się jakbym jechał kosiarką po polu ryżowym :-) Co chwilę gleba o jakieś rośliny.

Najlepszy kawałek odcinka, dla osób znających Zalew, od strony WDW był w korycie Narwi pod zachodnim brzegiem. Znajdują się tam jednak mielizny i w końcówce zrywa się wiatr przez bardzo stromy brzeg w Zegrzu. Woda jest tam dosyć płaska, bo w innych miejscach przy WDW robi się czasami pokaźna fala i do tego na wysokości Hotelu i Pomostu bardzo rozległa cofka aż do bojek. Potrafi wszystko wywrócić.

Dlatego miałem bardzo krótki odcinek na to, żeby się rozpędzić i wyhamować jeszcze w strefie zanim kompletnie skończy się wiatr. Cały odcinek to jakieś 1000m ale pierwsze 300m wiatr jeszcze był za słaby, a ostatnie 200m już dziurawy. Zostało mi 500m na których musiałem zrobić wynik. Oczywiście nie narzekam, bo do spotu mam 40km i na foila wieje dla mnie tam bardzo często :-)

Muszę naostrzyć lotki na następny raz :-)


09 sie 2021, 11:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lip 2013, 14:15
Posty: 48
Podziękował: 1
Podziękowano: 6
Cytuj
58,9 km/h. Miałem możliwość 60 ładnie przywiało ale kończył mi się akwen . Ale byłem zły. Musiałem wyhamować. Jutro powtórka, kierunek wiatru super.


04 paź 2021, 13:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Wydawałoby się, że pływając 58kmh wyciśnie się 60. czyż nie?
Kurde - nie jest łatwo poprawić swoje życiówki. Kiedyś myślałem że przy mocnym treningu dam radę dojśc do 70.
teraz już tak nie uważam choć wierzę, że regularnie będę łamał 60.
Mnie powstrzymują kontuzje i wiek.
Dłużej człowiek się wylizuje po 50tce i zaczyna kielkować myśl, że szkoda czasu na leczenie kontuzji bo przecież do końca bliżej niż dalej i zaczyna się szanować dni na wodzie.


10 paź 2021, 12:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Zrobiliście speed postępy w tym roku?
Aktualna tabelka amatorskich rekordów:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =721428665


11 paź 2022, 11:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Zrobiliście speed postępy w tym roku?


Niestety nie :-( KF trochę zaniedbany, a na krótko przed WF, zaczęło mi się podobać te ściganie się. Może do tego jeszcze wrócę. Tymczasem jestem ciekawy ile dam radę wycisnąć na nowym foilu F One 940s na Wingu. Mam wrażenie, że to szybko lata. Nie tak jak KF ale mam przeczucie, że da radę polecieć powyżej 45, może 50 km/h. Jestem bardzo ciekawy.

BraCuru napisał(a):
Aktualna tabelka amatorskich rekordów:


Miszcz! :-)


11 paź 2022, 15:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lip 2013, 14:15
Posty: 48
Podziękował: 1
Podziękowano: 6
Cytuj
Mi udało się zrobić 59,7 na zegarku a w programie wyszło 58,9km/h.
Do 60 cały czas brakuje. Już miałem napisać że na tym skrzydle nie da się przekroczyć 60 ale wynik Marka mnie zmartwił i nie mam już wymówek.
Co zauważyłem jeszcze : kupiłem w tym roku Ozon Alfa 12 i jest on wolniejszy na max speed od starej Cabrini Apollo o parę km/h. Max na Ozonie 54 km/h. Na Apollo wchodzę i z osiągnięcie 50 nie mam żadnych problemów prawie zawsze, przy Ozonie chociaż ma większy rozmiar muszę szukać tej prędkości (szkwałów).


20 paź 2022, 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
janciowodnik napisał(a):
ale wynik Marka mnie zmartwił i nie mam już wymówek.
Co zauważyłem jeszcze : kupiłem w tym roku Ozon Alfa 12 i jest on wolniejszy na max speed od starej Cabrini Apollo o parę km/h. Max na Ozonie 54 km/h. Na Apollo wchodzę i z osiągnięcie 50 nie mam żadnych problemów prawie zawsze, przy Ozonie chociaż ma większy rozmiar muszę szukać tej prędkości (szkwałów).

I to jest DNA ścigaczy! Nie ma litości. Ciśniemy dalej.

A propos Apollo to szkoda, że idea latawców dmuchanych z wysokim AR upadła. Niestety prawo popytu zabiło tę małą gałązkę kiteboardingu.
Lubiłem Apollo jak mało kto. Wciąż mam Apollo 5m w garażu i może odkurzę go wkrótce.


20 paź 2022, 14:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Najlepsi żeglarze trenują również na suchym :)

Prawie 3 tonowa jednostka Honoruku z nietypowym sztywnym żaglem pobiła rekord 222kmh :shock:

https://emirates-team-new-zealand.ameri ... oject.html



21 sty 2023, 14:58
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.