Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Idealny Kite do foil 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 12 sie 2016, 18:00
Posty: 113
Lokalizacja: Gd
Podziękował: 11
Podziękowano: 15
Imię i nazwisko: Daniel Klasa
Cytuj
Cześć,
W poszukiwaniu idealnego dla mnie kite do hydroskrzydła natknąłem się na ciekawy skoroszyt:
Załącznik:
Kite_sheet.JPG
Kite_sheet.JPG [ 137.73 KiB | Przeglądane 11713 razy ]

Mnie interesuje latawiec pompowany, big air, max hangtime - więc max AR i do lightwind + mile widziane małe siły na barze.
Choć nie miałem okazji tego sprawdzić sprawa wydaje się prosta - max AR - Cabrhina Apollo, ale gdy spojrzałem do skoroszytu AR 'nieznacznie' o 12% (3.74 vs 3.34) wyższy niż Velocity, który z kolei chyba znacznie łatwiej wystartować niż Apollo.
Są wśród naszej małej społeczności riderzy z ogromnym doświadczeniem, więc proszę podzielcie się opiniami.

PS. Posiadam także Flysurfer speed 3, ale zamkniętokomorowych na razie nie biorę pod uwagę. Nie wyobrażam sobie dryfować na głębokiej wodzie z latawcem komórkowym. Wydaje mi się, że szybko przy chwilowym braku wiatru, trzeba będzie podjąć decyzję o zwijaniu latawca i wtedy pozostanie już tylko ciężki trening powrotny do brzegu. Zraził mnie także postępujący 'skórcz' linek mniej obciążonych, który z czasem zmienia profil i kształt skrzydła, a 'mixer test' tego wszystkiego nie rekompensuje.
Nie chcę tego wątku przerodzić w debatę komorowe vs pompowane, więc jeśli ktoś nie wyobraża sobie pływania na foil bez komorowca to proszę jedynie o krótką opinię.

pozdrawiam
Daniel


01 sie 2017, 18:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
dan_kan napisał(a):
Cześć,
W poszukiwaniu idealnego dla mnie kite do hydroskrzydła natknąłem się na ciekawy skoroszyt:

Fajna tabelka - dzienks.

Cytuj:
Mnie interesuje latawiec pompowany, big air, max hangtime - więc max AR i do lightwind + mile widziane małe siły na barze.

Pływałem na paru dmuchanych z race DNA.
Najwydajniejszy wydawał mi się EDGE Ozona ale cholernie ciężko było go postawić. Tegoroczne modele mają juz dużo łatwiejsze odklejanie i bardzo polecam go przetestować.
Sam będę miał okazje popływać na nim w sierpniu.

Apollo jest jedynym znanym mi dmuchanym o tak wysokim AR. Niby 12% różnicy do Velocity a w rzeczywistości wygląda jak 112.
Apollo w dużych rozmiarach wymaga specjalnej techniki do odpalenia w słabym wietrze. Jest to kite dla bardzo zaawansowanych i prosów.
Ostatnie 6 tygodni pływałem na CRX i troche na Velocity. Nie dotykałem Apollo. Byłem happy z CRX i bardzo z Velocity jeśli chodzi o foila.
Jednak jak odpaliłem ponownie Apollo to pojawił się u mnie największy banan na gębie w tym roku.

CRX nie ma takiej windy i airtime jak V & A.

Innych dmuchanych nie pamiętam a te które pamiętam to nie chcę pamiętać ;)
A tak poważniej to jest tyle tego na rynku, że nie sposób powiedzieć jednoznacznie który jest lepszy. Warto szukać w wysokich AR do twoich zadań chociaż rośnie grono beztubowych dmuchanych a te maja akurat niskie AR. No i jak tu nie zgłupieć?

Komórki - też jeszcze nie myślę. Jak będą bezpieczniejsze do solo pływania w 4kts to wówczas sobie taką sprawię. Za często dryfuję.

Osobiście cieszę się, że związałem się z jednym brandem i mimo tego ze czasami mogą być gorsze niż konkurencja to ograniczam sobie dylematy.
Niedoskonałości mojego sprzętu nadrabiam opływaniem.


01 sie 2017, 19:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
Szkoda, że tabelka nie uwzględnia innych pompowańców race np RRD Addiction lub North Dyno.
Wydaje mi się, że Addiction był dosyć popularny wśród polskich race-erów i pewnie kilka osób na forum ma z nim doświadczenie. Proszę o kilka słów o nim, bo mocno rozważam. A do tematu też pasuje.


01 sie 2017, 20:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
feel napisał(a):
Szkoda, że tabelka nie uwzględnia innych pompowańców race np RRD Addiction lub North Dyno.
Wydaje mi się, że Addiction był dosyć popularny wśród polskich race-erów i pewnie kilka osób na forum ma z nim doświadczenie. Proszę o kilka słów o nim, bo mocno rozważam. A do tematu też pasuje.

Ja pływam na Addiction (pomarańczowo czarny) 16 z barem race. Jak dla mnie (72kg, fluente i T40) fajnie działa do 11-max 12 knt. Jak więcej to mam juz za dużo i wole się przesiaść na Obsesion 10,5.
W Łebie miałem super słabowiatrową sesje Zszedłem z wody jak już czułem ,że jest naprawdę słabo i jak latawiec mi wpadnie to będzie powrót wpław. Jak by co to mam go na sprzedaż :mrgreen:

Tu jeszcze jak nie wiedziałem co to foil :lol:


02 sie 2017, 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sie 2015, 08:19
Posty: 176
Lokalizacja: Iława
Podziękował: 13
Podziękowano: 10
Cytuj
dan_kan napisał(a):
Cześć,
W poszukiwaniu idealnego dla mnie kite do hydroskrzydła natknąłem się na ciekawy skoroszyt:
Załącznik:
Kite_sheet.JPG

Mnie interesuje latawiec pompowany, big air, max hangtime - więc max AR i do lightwind + mile widziane małe siły na barze.
Choć nie miałem okazji tego sprawdzić sprawa wydaje się prosta - max AR - Cabrhina Apollo, ale gdy spojrzałem do skoroszytu AR 'nieznacznie' o 12% (3.74 vs 3.34) wyższy niż Velocity, który z kolei chyba znacznie łatwiej wystartować niż Apollo.
Są wśród naszej małej społeczności riderzy z ogromnym doświadczeniem, więc proszę podzielcie się opiniami.

PS. Posiadam także Flysurfer speed 3, ale zamkniętokomorowych na razie nie biorę pod uwagę. Nie wyobrażam sobie dryfować na głębokiej wodzie z latawcem komórkowym. Wydaje mi się, że szybko przy chwilowym braku wiatru, trzeba będzie podjąć decyzję o zwijaniu latawca i wtedy pozostanie już tylko ciężki trening powrotny do brzegu. Zraził mnie także postępujący 'skórcz' linek mniej obciążonych, który z czasem zmienia profil i kształt skrzydła, a 'mixer test' tego wszystkiego nie rekompensuje.
Nie chcę tego wątku przerodzić w debatę komorowe vs pompowane, więc jeśli ktoś nie wyobraża sobie pływania na foil bez komorowca to proszę jedynie o krótką opinię.

pozdrawiam
Daniel


Daniel podeślij link do strony z tą tabelką, ja oprócz pompówek mam również do foila Chrono 18m i chciałem zobaczyć czy jest tam coś o nim , czy tylko rozmiary 11-12 m2.
Pozdrawiam
Mariusz


03 sie 2017, 07:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 wrz 2013, 21:51
Posty: 11
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Cześć,

Patrzę na tą tabelkę i mam jedno pytanie: Czym się różni Aspect Ratio od "Projected Aspect Ratio" użytego w tabelce - potrafi to ktoś wyjaśnić?

Pytanie stąd, że oficjalne dane nt. Aspect Ratio takiego Sonica2 (11m) ze stajni Flysurfera to: 7.25, a w tabelce jest Projected Aspect Ration: 6.19

Odpowiadając na pytanie dotyczące pompowańca o dużym AR - może warto spojrzeć na Flysurfer Boost i Boost 2 - oba mają "oficjalne" AR = 5.5 - nie wiem natomiast jak to się przekłada na "Projected AR".


03 sie 2017, 11:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Kristoff napisał(a):
Patrzę na tą tabelkę i mam jedno pytanie: Czym się różni Aspect Ratio od "Projected Aspect Ratio" użytego w tabelce - potrafi to ktoś wyjaśnić?.


Pionierzy kitesurfingu wiedzą od razu o co chodzi ;)

AR podawane jest aktualnie dla rozłożonego latawca na płaskiej powierzchni.
PAR - robi się fotę latawca w powietrzu i wówczas liczy PAR - to tak jakby liczyć powierzchnię cienia latawca.


03 sie 2017, 11:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 10 wrz 2013, 21:51
Posty: 11
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Z innego forum (paragliding):
Aspect Ratio= Span^2/area, czyli "długość" latawca kwadrat/powierzchnia
Projected Aspect Ratio = Projected Span^2/Projected Area. Czyli na ludzkie tak jak Bracuru piszesz faktycznie by się dało.

Dla latawców FS relatywnie łatwo jest znaleźć dane "wingspan", "area", "projected area" i AR. Dla Apollo nie znalazłem informacji o AR - wszędzie piszą tylko, że jest duże.

Chcę po z ciekawości porównać AR Boosta, którego mam do Apollo. Zastanawiam się również czy poza metodą "fotograficzną" dałoby się to policzyć na piechotę, ale mam wrażenie, że chcący lub nie - producenci nie podają wszystkich danych liczbowych swoich latawców.


03 sie 2017, 11:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Kristoff napisał(a):
Czyli na ludzkie tak jak Bracuru piszesz faktycznie by się dało.

A praktycznie robi się to robiąc fotę z dużym zoomem i liczy banalnie prosto.
Producenci robią to prostym programem. Nie udzielają takiej informacji, aby nie mydlić oczu rzeszom, które nie mają bladego pojęcia co to jest AR - to po co im jeszcze PAR.
Bardziej irytujące jest że nie podają wagi latawców - szczególnie tych słabowiatrowych. Ktoby pomyślał, że Apollo w tym samym rozmiarze co Speed 5 jest cięższe tylko o 900gr?


Cytuj:
Chcę po z ciekawości porównać AR Boosta, którego mam do Apollo.

najlepiej położyć jeden na drugim i będzie podane jak na talerzu. Tak zrobiłem z Velocity i Apollo:
http://www.kiteforum.com/viewtopic.php? ... 5&start=10

Ciekawe jest to, że na fotach wygląda to niezbyt dramatycznie ale już w powietrzu każda cyferka po przecinku AR robi poważną różnicę.

Co to jest AR Boost? nie mogę znaleźć w sieci.


03 sie 2017, 12:14
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Co to jest AR Boost? nie mogę znaleźć w sieci.

Flysurfer boost


03 sie 2017, 12:32
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.