Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Idealny Kite do foil 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 12 sie 2016, 18:00
Posty: 113
Lokalizacja: Gd
Podziękował: 11
Podziękowano: 15
Imię i nazwisko: Daniel Klasa
Cytuj
MWILCZ napisał(a):
dan_kan napisał(a):
Daniel podeślij link do strony z tą tabelką, ja oprócz pompówek mam również do foila Chrono 18m i chciałem zobaczyć czy jest tam coś o nim , czy tylko rozmiary 11-12 m2.
Pozdrawiam
Mariusz


Cześć,
Link:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Mariusz, możesz też odesłać do mnie zaktualizowany plik to będe dalej uzupełniał.

Ps. Szukałem wczoraj info dla innych latawców jak RRD Addiction czy North Dyno i tam AR jest na poziomie odpowiednio 5.3 i 5.4. Wieczorem prześlę informację w aktualizacji pliku. Trochę to dla mnie dziwne, że AR mają wiekszę i to znacznie niż Apollo. Coś tu nie gra, więc jak znajdziecie jakieś nieścisłości dajcie znać.
Nawet jeśli AR będzie wysokie to o efektywności skrzydła na pewno będzie decydowała rzeczywista powierzchnia czynna latawca, więc chyba ważniejszym paramatrem niż samo AR będzie Projected Area, ale tych informacji nie mogę znaleźć. Szkoda, że producenci podają w szczegółach jedynie "high aspect ratio", co do wagi - "very light", "ultra light" itp. To tak jak byśmy wybierali samochód sportowy na podstawie "bardzo lekki" i "szybki" a gdzie moc/masa itd ahh czyli najlepiej kup sobie 5 różnych modeli i porównaj sam - dlatego ten wątek może pomóc wielu osobom szukających wybranych cech u latawca na podstawie Waszych testów i doświadczeń ;)
Daniel


03 sie 2017, 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Nadeszła ta wiekopomna chwiła.
Komórki stają się coraz przyjaźniejsze dla fojlarzy.
Posiadam sam Soula 15 i lada moment będę miał 8m.
Dwa latawce załatwiają wiatr w przedziale 4-35kts to jest 99% pływania.
Nie chce mi się już pływać na dmuchanych nawet w rozmiarze 10m.
Zostawiam sobie Apollo 7 i 5m na super gwizdki.
Opływam Soula 8m i zobaczę co dalej.

Prośba do Cabrinhy - obudźcie się i bo za 3 lata dynamicznie rozwijający się foil będzie pływany głównie na komórkach!
North poszedł po rozum do głowy i wypuścił już pierwszą komórkę ale w międzyczasie firma splajtowała i teraz mamy dwa "Northy".
Który z nich rozwinie te latawce? Duotone zapowiada Juice na wiosnę 2019.

O Soulu tutaj:
viewtopic.php?f=2&t=640

Tak wstaje rejsingowy Sonic który jest trudniejszy do restartu z wody niż Soul:


17 wrz 2018, 08:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014, 14:47
Posty: 153
Podziękował: 7
Podziękowano: 16
Cytuj
sprawdź Aeros cruiser SR - najbardziej płaski latawiec w kształcie Edza od czasów turbo diesla. Ogromna moc z 11 metrów - prawie jak komórka.


17 wrz 2018, 09:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Sprawdziłem i nie wygląda mi na bardziej płaski niż Apollo.
AR ma wysokie - wyższe niż Soul15 ale to wszystko na papierze.
W rzeczywistości liczy się bardziej PAR o czym pisaliśmy wcześniej.
Zgaduję, że PAR Aerosa to 3,0-3,5 a PAR Soula to 4,5-5,0.

jednakże musi być super kajtem do foila zbliżonym do Apollo i Edge'a.


17 wrz 2018, 09:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014, 14:47
Posty: 153
Podziękował: 7
Podziękowano: 16
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Nadeszła ta wiekopomna chwiła.
Komórki stają się coraz przyjaźniejsze dla fojlarzy.
Posiadam sam Soula 15 i lada moment będę miał 8m.
Dwa latawce załatwiają wiatr w przedziale 4-35kts to jest 99% pływania.
Nie chce mi się już pływać na dmuchanych nawet w rozmiarze 10m.
Zostawiam sobie Apollo 7 i 5m na super gwizdki.
Opływam Soula 8m i zobaczę co dalej.

Prośba do Cabrinhy - obudźcie się i bo za 3 lata dynamicznie rozwijający się foil będzie pływany głównie na komórkach!
North poszedł po rozum do głowy i wypuścił już pierwszą komórkę ale w międzyczasie firma splajtowała i teraz mamy dwa "Northy".
Który z nich rozwinie te latawce? Duotone zapowiada Juice na wiosnę 2019.

O Soulu tutaj:
viewtopic.php?f=2&t=640

Tak wstaje rejsingowy Sonic który jest trudniejszy do restartu z wody niż Soul:


Mam identyczne odczucia - w chwili obecnej moim podstawowym latawcem jest chrono pierwszej generacji w 12metrach. Poluję na coś w okolicy 7-8m na mocniejsze wiatry oczywiście w komórkowcu - może jakiś Hyperlink, albo r1 - pływałem ostatnio na 18m Chrono v2 w Ultralighcie i szczerze to taki rozmiar ma sens dopiero w wersjach ultralekkich. 4-5 węzłów a on stabilnie stoi w zenicie - każdy downloop przy granicznym wietrze wyciąga nas z wody. Duże ciężkie konstrukcje nie utrzymają się w zenicie przy tak słabym wietrze, ale owszem przy downloopie także wygenerują ogromną moc, jednak moment nieumiejętnego zwrotu może posłać je do wody. Chciałem także dodać, że bary RACE ( dwa bloczki, ogromny depower) to jedyna słuszna opcja barów do foila. W sobotę przy 15 węzłach moje 49km/h sprawiły, że wiatr pozorny był tak duży, że nie byłem w stanie kontrolować prędkości - na barze race nie byłoby tego problemu, ale nie chciało mi się już przepinać szmatki i dlatego co chwila zaliczałem katapę. SPRAWDZAJCIE LINKI PO KTÓRYCH JEŻDŻĄ BLOCZKI ( dwa latawce w ten weekend odmówiły posłuszeństwa ) suche rewy okazały się bardzo mokre;)


17 wrz 2018, 10:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Ludzie, ale mi namieszaliście w głowie z tymi komórkami. Masakra. Miałem już 4 komorowce 19 m2. Moim zdaniem wtedy najlepsze na rynku. Ale ponieważ pływałem w 90% na śródlądziu gdzie panują szkwały to powiedziałem, że więcej sobie już nie kupię komorowca. Po tych waszych wpisach nabrałem znowu ochotę :-).

Pływałem 4h na FS Soul 10m2 i nie było źle. :) Pływałem na morzu i wiatr był dosyć stabilny. Może jakieś mniejsze szkwały, które nie były jakoś mocno wyczuwalne.

Czy mieliscie okazję polatać na tym FS Soul po jeziorach? Jakie macie doświadczenie?

Na moim spocie w Belgii / Kessenich co chwilę ktoś kupuję komorowca i przesiada się spowrotem na tube kite, bo komorowce na tych szkwałach nie dają rady. Przepadają lądują w wodzie i koledzu wracają z buta w koło jeziora. Dodam, że naprawdę dobrzy riderzy. Nie było jeszcze u nas żadnego śmiałka na FS Soul. Nie wiem, czy on znacząco lepiej zachowuję się w szkwalistych warunkach?

Będę wdzięczny za komentarze na temat. Dziękuję z góry.


19 wrz 2018, 08:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014, 14:47
Posty: 153
Podziękował: 7
Podziękowano: 16
Cytuj
Ozone Hyperlink i FS Soul to jak na razie dwa komórkowce, które zachowują się prawie jak pompowańce posiadając przy tym zalety komorowców. :) wg mnie oczywiście


19 wrz 2018, 11:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.