Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Pianka na zimę? Jakie macie doświadczenia i jakie propozycje 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
czareka napisał(a):
Kupiłem właśnie wczoraj Manerę Magmę Hoody 6/5/4.

Możesz wskazać co zdecydowało o Magmie?
Ja to się jaram nowościami i chyba wszedłbym w Yulex.


1. W sumie to może czysty przypadek. Kupowałem kilka zestawów F One u Bartka i ma u siebie Magmę w ofercie. Ponieważ zakupy były spore to dostałem jakiś upust, więc trochę skorzystałem pewnie cenowo.

2. Zakupiłem wcześniej przy poprzednich zakupach Magmę 4/3 i muszę powiedzieć, że bardzo szybko schnie. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jak szybko była sucha. W żadnej innej dotychczasowej piance nie miałem takiego efektu. Co do ogrzania to 4/3 wydaje mi się, że trzyma trochę słabiej ciepło jak jak mój FlashBomb z 2020 w 4/3. Może 6/5/4 trzyma podobnie jak mój FlashBomb Heat Seeker 6/4 z RC. Na weekend najpóźniej będę wiedział.

3. Pianka jest cała szyta, nie ma tych gumowanych wstawek, które się rozklejają w RipCurl.

4. Miałem już wszystkie inne znane mi marki: Neil Pride, Gaastra, O'Neill, Prolimit, Jobe, RipCurl, Xcel, NPX lub NPU, nie pamiętam dokładnie. Pewnie jeszcze jakieś inne marki i zawsze coś nie grało. Albo szybko się rozpadały lub były totalnie niewygodne. Miałem zawsze topowe modele.

5. Tę magmę mocno zachwalają. Przynajmniej, Ci co sprzedają. Ale jak na razie, to co mi sprzedali jest super, czyli Wingi F One, Foil F One 940S (dzisiaj przyszedł :), Deska F One (dzisiaj przyszła) - miałem okazję testować i muszę powiedzieć, że to jest petarda. Oczywiście te skrzydło, które kupiłem nie jest dla początkującego wingfoilera. Chyba, że przychodzącego z Kitefoila. Tobie by ten 940s od razu przypadł do gustu, podobny taki do W550 :-)

Ekipa od Bartka wyrobiła sobie u mnie spore zaufanie i również na bazie tego podjąłem decyzję.

Suma summarum kilka czynników, które złożyły się na podjęcie decyzji.

Nie znam marki, którą wspomniałeś, ale i tak będę potrzebował jeszcze jedną piankę, więc jak napiszesz, że jest ok. to może kupię właśnie tę jako drugą.


11 paź 2022, 15:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
czareka napisał(a):
Ekipa od Bartka wyrobiła sobie u mnie spore zaufanie i również na bazie tego podjąłem decyzję.

Suma summarum kilka czynników, które złożyły się na podjęcie decyzji.

Nie znam marki, którą wspomniałeś, ale i tak będę potrzebował jeszcze jedną piankę, więc jak napiszesz, że jest ok. to może kupię właśnie tę jako drugą.


Ekipa F-One robi dobrą robotę w Polsce. Chłopaki kapitalnie pływają. Wiedzą co mówią.
Będę się zastanawiał na wiosnę czy Magmę czy Patagonię R3 yulex. Na razie czytam o tym nowym kauczuku. Jakby ktoś słyszał coś więcej o piszcie tutaj plis.

Czarku, dzięki za wyczerpującą odpowiedź!


11 paź 2022, 19:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Będę się zastanawiał na wiosnę czy Magmę czy Patagonię R3 yulex. Na razie czytam o tym nowym kauczuku. Jakby ktoś słyszał coś więcej o piszcie tutaj plis.

Czarku, dzięki za wyczerpującą odpowiedź!


Jeżeli na weekend uda mi się polatać to opiszę jakie mam pierwsze wrażenia z Magmą.


12 paź 2022, 16:29
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Mam już pierwsze wrażenia z Manera Magma w trochę chłodniejszych warunkach tak 10 do 15 st. C.

Pianka super się zakłada i zdejmuje. Mimo tego, że materiał jest sztywniejszy niż ten w RipCurl 6/4 Hoodie, Flash Bomb Heat Seeker. Na pewno dużo szybciej wysycha. Przez noc jest sucha z dwóch stron. Wracam o 16/17 ze spotu. O 18 ją wywieszam w warunkach pokojowej temperatury. Przed snem ok. 22 ją przewlekam na drugą stronę i z rana jest sucha. RC w takich warunkach nie jest do końca suchy na drugi dzień.

Pianka jest bardzo wygodna w wodzie i raczej szczelna. Coś tam wody się dostaje przez nogawkę i na froncie w okolicach zamka. Przy większej glebie oczywiście więcej wody.

W trakcie pływania pianka jest ciepła. Jedynie w miejscach gdzie nie ma flushu M+ (magma +) jest odczuwalnie chłodniej. Czyli szyja, rękawy. Tu w porównaniu z RC FB jest wyraźnie chłodniejsza. Na dni ok. 5 st. C, sądzę, że osoby 50+ potrzebują docieplacza. Młodsi pewnie jeszcze nie.

Zakup uważam za udany. Na razie pianka spisuje się bardzo dobrze.

Zastanawiam się nad rękawiczkami na zimę. Buty już mam ATAN 6mm. Prawdopodobnie w polskich warunkach odpuszczę sobie latanie do wiosny, będę raczej latał w Belgii i Holandii. Tam zima jest zdecydowanie łagodniejsza. Często w styczniu jest ponad 15 st. C.


12 lis 2022, 19:07
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.