Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Majorka raj dla Foila 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 685
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 145
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Hi Foilersi! :-)

od września 2017 zacząłem latać na Majorkę. Wyspa nigdy nie była w moim fokusie, bo nie słynęła nigdy z dobrych wiatrów na TT. Dla foila wygląda to już inaczej. Od września byłem na Majorce 4 razy. We wrześniu, październiku oraz dwa razy w lutym. Nie miałem dnia bez wyjścia na foila. W miesiącach letnich wiatr jest jak w banku, dzień w dzień od południa w godzinach od ok. 13 do 19. Siła wiatru ok. 8 do 12 węzłów. Wiatr jest bardzo ale to bardzo równy. Najlepsza wejściówka to plaża Can Pastilia koło portu. W lecie tylko tam można wchodzić przez taki wąski kanał do wody. Ale na foilu nie jest to żaden problem. Jest sporo miejsca na rozstawienie sprzętu. TT mają więcej problemów, bo mogą wyjść ale przeważnie nie mają już jak wrócić. Przy wiatrach wschodnich najlepiej pojechać na wschodnie wybrzeże na dwie inne plaże. Jedna jest powyżej, a druga poniżej miejscowości Alcudia. Sporo miejsca na rozstawienie sprzętu. W tym miejscu są szkółki F One i Cabrinha z tego co się zorientowałem. Na spotach królują deski Spleene Door. Producent desek Rainer jest osobiście prawie codziennie na spotach :-). Ostatnio wypuścił też foila z deską podobną do Jeckson 145 ale z kilkoma ciekawymi zmianami. Chyba mam w tym swoją zasługę :-) Sam foil jest już Spleene. Też miałem okazję na nim popływać i muszę przyznać, że jak na maszt alu to nie jest zły, a cena za komplet z deską poniżej 1.000€! Napiszę o tym w innym oddzielnym wątku.

Co do spotów to zostawiam inne na korzyść Majorki. Na pewno w miesiącach od września do końca maja. Potem można pływać również u nas :-) Chociaż wg lokalsów czerwiec i lipiec jest na Majorce najlepszy.

Majorka to w sumie 2 do 3 godzin odległości samolotem. Po sezonie hotele są tanie. Udało mi się znaleźć super apartament na plaży w Hotelu 4* za jakieś 17€ na głowę! Plus wyżywienie. Zjeść można tanio i dobrze w hotelu lub w licznych restauracjach. Jakość jest super. Samochód na 11 dni wypożyczyłem z full ubezpieczeniem za całość 22€ :-)

Pianka w zimie 4/3 mm. Nie trzeba butów, rękawiczek i czapek. Temperatura powietrza od 13 do 27 stopni w słońcu. Woda jakieś 16 stopni. Najzimniejszy jest chyba luty. Potem jest już tylko ciepło i bardzo ciepło.

W następnych miesiącach wybieramy się już grupką kilku osób na następne wyjazdy.

Jak ktoś ma pytania to zapraszam. Poniżej będę jeszcze zamieszał info w miarę możliwości.

Pozdro. Cz.


31 sty 2018, 16:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 685
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 145
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Pierwszy spot który mam jakoś nagrany to Palmanova koło MC Donalds :-) Kawa za 1€! :-)
3 plaże. Startuje się z tej środkowej właśnie przy MC Donalds. Najlepszy kierunek wiatru to Wschód. Na północnych kręci a na jeszcze innych lepiej pojechać na inne plaże. Wg lokalsów rewelacyjnie można pływać w lecie od godz. 19, bo wcześniej nie da rady wejść na plaże. W zimę nie ma żadnego problemu. Na plażach trzeba uważać na przytopione bojki, których dobrze nie widać. Można sobie o nie popsuć foila. Ja swój trochę potraktowałem :-(. Chciałem oczywiście pływać za blisko plaży, co jest możliwe bo zejście jest głębokie i można startować niemalże z plaży. Fajne do kręcenia filmików, robienia zdjęć i do jakichś tricków w towarzystwie :-).

Tu króciutki filmik, który nagrał Andy. To jego pierwszy filmik, a ja się zorienotwałem zbyt późno, że nagrywa i nic wielkiego nie pokazałem.



Pozdrawiam
Czarek


02 lut 2018, 01:21
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.