Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Muza/Telefon na Foil, Czy słuchacie, a jeżeli to na czym? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Hi,

ponieważ na foilu jestem dużo częściej i dłużej na wodzie jak do tej pory na TT do tego pływam dużo dalej od pozostałych kiteboarderów i często sam jak ostatnio pomiędzy Fuerteventura i Lanzarote to nasuwa się pytanie o łączność i jakąś muzę w trasie jak radio w samochodzie na dłuższej trasie.

W jednym z wątków Bracuru pisał coś o walkie talkie ale zasięg jest słaby, nie ma to chyba muzy oraz nie można się dodzwonić z tego do PSTN, więc telefon komórkowy wydaje się być niezłym urządzeniem do komunikacji i do entertainmentu :-) na wodzie. Problemem są dobre słuchawki. Kupiłem kiedyś jakieś na amazonie za jakieś 40€ niby wodoszczelne z IPS68 ale po krótkiej chwili zdechły i później jeszcze zabrała mi je monster fala na TT.

Na jakimś forum koleś polecał słuchawki Sony NW-WS623 tak jak na fotce poniżej. Są niestety już droższe i w gumkach na wodę trochę słabo w nich jednak słychać albo mam już słaby słuch. :-) Na szczęście na foilu jest dużo ciszej jak na TT i po jakimś czasie ucho się przyzwyczaja i muza nawet jakoś leci. Korzyści tych słuchawek to wbudowany space na 4GB i własny MP3 Player ale również możliwość podłączenia się do komórki po Bluetooth i słuchania muzyki np. ze Spotify. Przy lepszej taryfie nawet jakiegoś radia online. Słuchawki mają też wbudowany mikrofon i można przez nie dzwonić. Problem tylko z wybraniem numeru. Dzięki Google Assistant na szczęście powoli można telefon obsługiwać komendami głosowymi. Nie działa to jeszcze 100%, bo często wpada się jeszcze do wody :-) Zwłaszcza jak woda jest zafalowana, bo na płaskiej przy 10 węzłach to już jest bajka :-). Jak na słuchawkach pozostają jakieś krople wody to wtedy zasłaniają mikrofon.

Alternatywnie używam też smartfona pod pianką w wodoszczelnej torebce i włączam go po prostu. Muza przez Neo gra dosyć głośno. Korzyść, nie trzeba zakładać słuchawek, które niekoniecznie są zawsze wygodne. Wadą tego rozwiązania jest, brak możliwości sterowania urządzeniem oraz brak możliwości zadzwonienia w trakcie jazdy.

Czy macie i jeżeli tak to jakie doświadczenia z muzą i słuchawkami na wodzie? Możecie się podzielić swoimi wskazówkami?

Obrazek


03 mar 2018, 11:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Moje jedyne doświadczenie z muzą na wodzie to jet to:
http://www.gearedtobefit.com/pd_uwaterk8.cfm

nic innego nie używałem bo mnie zadawala ta mała mp3.

Jedyny problem mam taki, że zatyka mi się jedno ucho na mocno gdy używam tych słuchawek i potrzebuję dzień lub dwa na powrót do ormalności.
Jednakże na wodzie działa to poprawnie i raczej mogę polecić.

Mój synek testował dużo mp3 na wodzie:
[video]https://vimeo.com/107404992[/video]


03 mar 2018, 13:19
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 11 cze 2017, 15:23
Posty: 12
Podziękował: 1
Podziękowano: 1
Cytuj
Używam tanich słuchawek do pływania z Decathlonu. Spoko, z daleka nie widać co to za marka ;-)


03 mar 2018, 21:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BartixMayo napisał(a):
Używam tanich słuchawek do pływania z Decathlonu. Spoko, z daleka nie widać co to za marka ;-)


Muszę je wypróbować. Dzięki za info.


03 mar 2018, 22:34
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.