Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna strona
FS Soul 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
czareka napisał(a):
Dałem kolegom spr. popływać na tym soulu i nawet najbardziej zagorzały Cloudowiec zaczyna zbierać od dzisiaj na Soula :-) jestem w szoku jak im się spodobało. Prawie go nie odebrałem :-)

Sam możesz porównać najlepiej bo masz dużo doświadczenia na komórkach.
Ja takiego nie mam.
Będę wdzięczny za Twoje uwagi o różnicach pomiędzy Soulem a innymi komórkami na jakich pływałeś.


07 paź 2018, 11:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014, 14:47
Posty: 153
Podziękował: 7
Podziękowano: 16
Cytuj
Czarku ryzykant z Ciebie :) tak jak Marek napisał - koniecznie wpuść trochę powietrza przed startem - przysyp krawędź spływu przy takim kierunku :) Wrzucaj filmy pomimo niebezpieczeństw uwielbiam warunki ultra low wind :) Wtedy naprawdę odpoczywam, lustro, cisza, nikogo na wodzie... niestety 30-40% pływań przy Bardzo słabym wietrze (poniżej 6wężłów kończe z buta, gdy gaśnie do 1-2 ) często też ktoś mnie ratuje :D ale i tak jest fajnie :P


08 paź 2018, 11:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Tu wczorajsze pływanie. Na początku było bardzo silnie i latałem na 8 m2 ale potem się bardzo osłabiło i wystartowałem 15 na bardzo granicznym wietrze. Mało tego filmiku ale widać jak słabo wiało.

[video]https://youtu.be/EWCK1eGXDYw[/video]

Z tą krawędzią spływu to naturalnie tak robię ale nie zawsze :-) Muszę się poprawić. Wiatr był tak słaby, że nie ma czym napełnić tego Soula. Chyba z pół godziny próbowałem. :-)


08 paź 2018, 11:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
Witaj w klubie :-) Uwielbiam takie warunki -


08 paź 2018, 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
piotrbyku napisał(a):
Witaj w klubie :-) Uwielbiam takie warunki -


Tak :-) To jest to. Mogłem tylko wziąć większą deskę, bo czasami miałem stres, czy uda mi się wrócić :)


09 paź 2018, 00:19
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
czareka napisał(a):

Tak :-) To jest to. Mogłem tylko wziąć większą deskę, bo czasami miałem stres, czy uda mi się wrócić :)

Przy słabym wietrze zawsze mam tę obawę czy uda się odpalić i wrócić :-)


09 paź 2018, 09:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
czareka napisał(a):
za wskazówki poprawię się, chociaż pozwoliłem sobie na taki start, bo a. się śpieszyłem :-) i b. bo miałem go cały czas pod kontrolą. Ani chwili nie było, żebym nie mógł go odpowiednio skierować.

Wyjechałem przed peleton z "radami" zapomniawszy że Ty ex komórkowiec.
Ja nie mam jeszcze takich umiejętności i bardzo drobiazgowo przygotowuję latawiec do startu.
Zdarzyło mi się przyblokować tip tak, że latawiec opadał mi w jedną stronę i za cholerę nie mogłem nic z tym zrobić. Trzepanie, przeciąganie skrajnych linek nie pomagało.
Nie miałem prawie żadnej kontroli i to było dość traumatyczne. Teraz chucham na zimne.

Znalazłem też sposób na tipy. Zawsze startuję z powerzonu więc mocno przysypuję same tipy. Bardzo mocno.
Latawiec ciągnie środkiem do góry a tipy wciąż jeszcze kleją się do piachu.
Taki restart jest czasochłonny. Z dmuchanymi być znacznie szybciej. Co najmniej 2 razy szybciej.
Ale to jest kwestia czasu i zakładam, że będzie to połowę krótsze niż na dmuchanych.
Ty to pokazałeś.
czy ktoś startuje Soula samodzielnie z połówki? Ja próbowałem ze dwa razy i nie wychodziło mi to dobrze.

czareka napisał(a):
Wiatr był tak słaby, że nie ma czym napełnić tego Soula. Chyba z pół godziny próbowałem. :-)

Bywało tak, że na plaży przy piachu było niemalże 0 kts i udawało mi się podpompować tak z 1/5 powierzchni co daje pełna kontrolę przy starcie.
Łapię linki uprzęży krawędzi natarcia i gwałtownie szarpię nimi w linii horyzontalnej. To powoduje wymuszony wlot powietrza.
Zajmuje mi to około 5 minut.


09 paź 2018, 10:07
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
ja startuje z "połówki " ale jak wieje w miarę . zakładam nawietrzyny tip i przykładam workiem . kite trochę napełniony powietrzem / ale nie musi /- ciągne za linki -tip sie podnosi i ciągnie cały kite do góry . proste bardzo . ważne aby założyć tipa bo inaczej worek lubi się wplątać w linki i jest problem . ale jak słabo wieje to powerzona i tu fajnie skierować kita, nie od razu do góry , ale jak się podniesie skierować go w bok mniej ciągnie i dopiero na 12 wypełniam całego powietrzem .


10 paź 2018, 10:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
trochę freestylu:
[video]https://www.facebook.com/flysurferkiteboarding/videos/2325572537453639/[/video]


12 paź 2018, 18:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Dzisiaj Olly walnął nowy rekord UK - 24,6m
Zgadnijcie na czym ;)
Obrazek

Filmik z noszenia poniżej. Hangtime około 12s. Nice.


12 paź 2018, 20:31
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.