Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona
FS Soul 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Kolejne godzinki z S15 zaliczone. Wczoraj od 1100 do 1330 na wodzie.
Wiało do 25kts jak zaczynałem. Kończąc siadło wyraźnie i zrobił się offshore.
Chciałem sprawdzić górny zakres S15. Nie sprawdziłem. Wiało za słabo :shock:
Oczywiście linki 12m. To jest klucz do sukcesu. Na pewno zrobię sobie 8m.
Testy niestety dopiero w listopadzie.
Ważne jest również to jakim kursem się pływa. Jeżdżac ostro na wiatr i z wiatrem nie dotykałem fału. Jednakże na połówce musiałem wyciągać ze 30cm depowera.
takie kursy to kolejny klucz do silnowiatrowego pływania. Aha - jeszcze jedno - im silniejszy wiatr tym niżej latawiec. Nie wiem czemu ale większość chyba robi odwrotnie.
Jak wali super szkwał to latawiec prowadzę 2-3m na wodą. Nigdy w zenicie. Zenit jest bardziej niebezpiecznym miejscem dla latawca w takich momentach.

Samo pływanie na Soul w szkwalistym wietrze jest nieporównywalne do tego na dmuchanych.

Tak wyglądał wiatr na kapitanacie Kołobrzeg, który umiejscowiony jest pod latarnią. Przy tym kierunku wiatru (lekki offshore) wskazuje nawet do 5kts mniej niż jest na główkach portu.
Obrazek

Poskakałem jak wariat. Nadal nie kumam timingu skoku na 12m linkach. Praktycznie każde lądowanie na dupie i często z przytopionym latawcem.
Max wyszło tyle:
Obrazek
Za to wstawanie z wody jest banalne przy takim wietrze. Co lubię jeszcze w Soul to fakt że nie inwertuje tak często jak dmuchane.

To co piszę powyżej będzie brzmiało jak halucynacje dla kogoś kto nie pływał na komórce wcześniej a teraz zaczyna przygodę z Soulem.
Pamiętam Przemka i moje przerażenie w oczach jak powiało 12kts podczas pierwszych sesji na Soulach hahahaha.


05 paź 2018, 08:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):

Samo pływanie na Soul w szkwalistym wietrze jest nieporównywalne do tego na dmuchanych.



Rozumiem, że tu na korzyść komórek?

BraCuru napisał(a):
Pamiętam Przemka i moje przerażenie w oczach jak powiało 12kts podczas pierwszych sesji na Soulach hahahaha.


Właśnie do tej pory znam tylko takie przerażenie :-) z poprzednich komórek ale nie miałem nigdy jeszcze krótkich linek.

Dzisiaj jadę wypróbować swoje Soule. Mam niestety tylko seryjny bar Cabrinha Fix 52cm do dyspozycji lub oryginalny Flysurfer 60cm ale ten chcę sprzedać więc pewnie go nie będę rozkładał.

Hmmm...

Czy na tym seryjnym Cabrinha dam radę? Czy to będzie totalnie nie pasowało?


05 paź 2018, 09:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014, 14:47
Posty: 153
Podziękował: 7
Podziękowano: 16
Cytuj
dasz radę, ale nie będziesz miał takiego zakresu :) nie wiem jak Wy, ale ja już sprzedałem WSZYSTKIE swoje pompowane latawce :D a największa nagroda dopiero nadejdzie jak spadnie śnieg. Nigdy nie pływałem na linkach krótszych niż 25 metrów. Musze to sprawdzić - ciekawe jak moje chrono zniosą taką przeróbkę. Aktualnie mam 18stke v2 w Ultralighcie, 13stke V3 w ultralighcie i 7mkę V2 i 12stkę V1, ale sytuacja szybko się zmienia i nie wiem czy ciachać nowe linki... Jest opcja żeby w przyszły weekend gdzieś się z Wami spyknąc i wymienić doświadczeniami FS/Ozłan:D ?


05 paź 2018, 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
czareka napisał(a):
Rozumiem, że tu na korzyść komórek?

Niebo a ziemia na korzyść Soula.

Cytuj:
Właśnie do tej pory znam tylko takie przerażenie :-) z poprzednich komórek ale nie miałem nigdy jeszcze krótkich linek.

Pierwsze 2-3 pływania będą dziwne a potem będzie lepiej niż na 25m.
25m linki zostawiam na wiatr poniżej 7kts.
17m na 7-12kts.
12m powyżej 12kts.
8m zgaduję że powyżej 20kts.

Cytuj:
Mam niestety tylko seryjny bar Cabrinha Fix 52cm

Bez większych problemów dasz radę.
Już teraz widzę, że 65cm bar jest dobry na początek. Docelowo 50-60cm to idealny rozmiar.

andrzejwodejszo napisał(a):
nie wiem jak Wy, ale ja już sprzedałem WSZYSTKIE swoje pompowane latawce

Mi zostały 3 dmuchane, których nie używam i próbuję sprzedać (18,10 i 7m).
Zostawiłem sobie Apollo 5m - nie wiem po co. Ani razu nie używane.
Na pewno nie chce mi się pływać na dmuchanych tak ja nie chce mi się patrzeć nawet na TT.
Zauroczyłem się Soulem. Dał mi pozytywnego kopa motywacyjnego.
Ale podkreślę jeszcze raz: początki nie były takie piękne.


05 paź 2018, 15:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Dzisiaj pierwszy dzień na FS Soul 15. Jestem bardzo mile zaskoczony. Nie było tak prosto sterować tym wąskim barem ale dłuższe linki się dzisiaj przydały. Miałem słaby wiatr. Kite mi spadł mi ani razu do wody. Deska była za mała. Bracuru byłoby optymalnie na takie warunki. Ale i tak poszło :-) Nie mogę się już doczekać kolejnej sesji i aż zmontuję sobie porządny Bar. Ten oryginalny pójdzie na sprzedaż. :-)



05 paź 2018, 22:34
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Tu jeszcze wersja rozszerzona. Cały start z wejściem do wody i pierwszy hals.

Uwaga trochę długie ale dla zainteresowanych może być ciekawe. :-)

[video]https://youtu.be/go9nvm4OPkM[/video]


05 paź 2018, 23:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Dwie uwagi dotyczące startu:
- rozkładając latawiec przysypujesz krawędź spływu piaskiem. Naprawdę niewiele potrzeba aby kontrolować latawiec. Garść piachu co 1m w takich słabowiatrowych warunkach.
- przed startem pompuje się komory! mając przysypaną krawędź spływu łapiesz za środkowe linki uprzęży A (tej przy krawędzi natarcia) i pompujesz przez parę minut aby latawiec nabrał kształtu i większej stabilności.
Pokazany start to takie 50/50 do nieszczęścia.


06 paź 2018, 11:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lip 2013, 14:15
Posty: 48
Podziękował: 1
Podziękowano: 6
Cytuj
Ha, a ja w piątek zobaczyłem na Powidzu pierwszy raz komórkę. Teraz już wiem kto. Nawet teraz wszedłem zadać pytanie kto pływał na kiju i komórce . Niestety mogłem tylko obserwować z tarasiku jak sobie radzisz. Daj znać jak jeszcze dotrzesz do Powidza. Mam nadzieje podpytać co i jak. Byłem w szoku jak stabilnie wisi w powietrzu w takim wietrze. Dziś byłoby dużo lepiej, dużo stabilniejszy był wiatr.


06 paź 2018, 23:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Dwie uwagi dotyczące startu:
- rozkładając latawiec przysypujesz krawędź spływu piaskiem. Naprawdę niewiele potrzeba aby kontrolować latawiec. Garść piachu co 1m w takich słabowiatrowych warunkach.
- przed startem pompuje się komory! mając przysypaną krawędź spływu łapiesz za środkowe linki uprzęży A (tej przy krawędzi natarcia) i pompujesz przez parę minut aby latawiec nabrał kształtu i większej stabilności.
Pokazany start to takie 50/50 do nieszczęścia.


Hi Dzięki,
za wskazówki poprawię się, chociaż pozwoliłem sobie na taki start, bo a. się śpieszyłem :-) i b. bo miałem go cały czas pod kontrolą. Ani chwili nie było, żebym nie mógł go odpowiednio skierować. Byłem zaskoczony jak można go dobrze kontrolować. W przyszłości miałem już kilka komórek i żadna nie była aż tak komfortowa jak ta :-) Ale masz rację trzeba się lepiej do startu przyłożyć. Dzisiaj zaliczyłem drugą sesję na swoim spocie w Belgii. Dałem kolegom spr. popływać na tym soulu i nawet najbardziej zagorzały Cloudowiec zaczyna zbierać od dzisiaj na Soula :-) jestem w szoku jak im się spodobało. Prawie go nie odebrałem :-)

Jutro następny dzień. :-)


06 paź 2018, 23:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
janciowodnik napisał(a):
Ha, a ja w piątek zobaczyłem na Powidzu pierwszy raz komórkę. Teraz już wiem kto. Nawet teraz wszedłem zadać pytanie kto pływał na kiju i komórce . Niestety mogłem tylko obserwować z tarasiku jak sobie radzisz. Daj znać jak jeszcze dotrzesz do Powidza. Mam nadzieje podpytać co i jak. Byłem w szoku jak stabilnie wisi w powietrzu w takim wietrze. Dziś byłoby dużo lepiej, dużo stabilniejszy był wiatr.


Hi, cieszę się, że się podobało. wiatr był naprawdę graniczny. Czasami woda była jak lustro :-) Wstawię filmik jak mi się uda go jakoś poskładać. Nie miałem trochę jak wrócić, bo mielizna mnie blokowała. Ta na południe od wyspy. Chciałem popłynąć nad nią ale zrobiło się może 20 cm i przywaliłem :-( Ale nic się na szczęście nawet nie porysowało.

Aktualnie jestem juz w Belgii i dzisiaj zaliczyłem kolejną sesję. Było jak w bajce. 27 stopni, słońce i wymarzony wiatr na FS Soul. Był też jakiś nowy koleś tak ok. 65 na FS Soul 10 i na Onda. Nieźle dawał radę. Cała reszta leżała w wodzie. W sumie to mogli przynajmniej kamerki potrzymać :)

Jak jadę gdzieś w okolice Poznania to puszczam posta na FB na grupie Poznań Kite. TT i Wave'y, przestały mnie tam już lubić, bo cały czas coś wstawiałem z pływania :-) Ale i tak będę puszczał jak będę jechał.

Ktoś z jachtów robił fotki i filmiki. Nie wiesz przypadkiem kto? Może by mi to wysłali :-)

Pozdrawiam i do zobaczenia.


06 paź 2018, 23:47
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.