Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
FS Soul 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
czareka napisał(a):
Wczoraj miałem znowu okazję popatrzeć na FS Soul.

A nie mogłeś zamienić się z tym gościem od flaja?
Myślę, że z twoim doświadczeniem na komórkach lepiej oceniłbyś Soula.
Patrzenie to jednak nie wszystko.
Jestem przekonany, że każdy kto pierwszy raz weźmie soula w ręce w wietrze poniżej 8kts będzie pozytywnie zaskoczony potężnym ciągiem.
W WKSie mamy Soula 18,15 oraz Apollo 14m. Nie robiliśmy jeszcze bezpośrednich testów porównawczych. Na razie chcemy otrzaskać się z nową komórką i potem zrobić porównanie.
Przemek zastanawia się czy nie zrobił błędu kupując 18m a nie 15m. Nie za bardzo rozumiemy komu potrzebny byłby rozmiar 21.

Dygresja. Problem z Apollo jest taki, że wymaga wielogodzinnego opływania lub rajdera na eksperckim poziomie.
Wszyscy inni narzekają, bo nie potrafią postawić go z wody.
Ty, ja i paru innych tak naprawdę doceni kształty Apollo i radzi sobie z jego restartem. Jest nas garstka i nie zdziwię się jeśli Apollo zniknie z linii Cabrinhy na amen.
Restartowanie z wody okazuje się kluczową sprawą słabowiatrowego pływania dla masowego kajciarza.
Soul wstaje łatwiej w słabym wietrze no chyba że się wymieli i złapie wody (co zdarza się jednak rzadko).
Poza tym hangtime oraz kąty na wiatr to walory z którymi nie może równać się żaden dmuchany.
Na tej podstawie przewiduję wzrost popularności tych komórek. Mi przypasił idealnie.
Hangtime - kto by tak nie chciał?


Zgadzam się, że cena jest aktualnie hamulcem i chyba długo pozostanie.

Szkwały - Soul radzi sobie z nimi przyzwoicie. Znowu kwestia doświadczenia. Większość z nas w chwili szkwału prowadzi latawiec do zenitu a to kardynalny błąd! Trzeba prowadzić go nad wodę i wówczas nie widzę problemu z podmuchami 20kts dla Soul 15m. Czyli tyle samo co dla dmuchanego o rozmiarze 15m.
Mam dwa bary do Soula - aktualnie jeden z 32m a drugi z 17m linkami. Myślę, że z czasem zjadę do 26 i 12m linek. Krótkie linki zdecydowanie poprawiają górny zakres.

Tutaj długi wątek z kf.com: http://www.kiteforum.com/viewtopic.php? ... hilit=soul
Wyczytałem, że:
- Soul znacznie dłużej trzyma powietrze niż Sonic2 i znacznie łatwiej wstaje z wody,
- Tadziu Latający dziadek testował S12 vs Ozone Hypelink. Zrobił ciekawe porównania! http://www.kiteforum.com/viewtopic.php? ... l&start=80
- napełnia się szybciej powietrzem niż Sonic2 i zdecydowanie dłużej "wypróżnia" ;)
- jest bardziej stabilny niż Sonic2,
- kręci loopy inaczej niż Sonic2 (pełniej),
- skacze niżej niż Sonic 2 (około 10%) ale za to zdecydowanie łatwiej,
- utrzyma się dłużej w powietrzu przy marginalnym wietrze niż Sonic2,
- przewidywana jest kontynuacja Speeda ale użytkownicy Soula pytają się po co? ;)
- nie widać słabych stron Soula... hmmmmm - ja napisałem z dziesięć ;)

So the Soul has some 90% percent of the perfomance of the Sonic 2 and some 5-10 times easier handling. Actually it have ridicously easy handling.
Może dlatego powinieneś na nim polatać bo Twoje wcześniejsze komórkowe doświadczenia mogą wręcz przeszkadzać w obiektywnej ocenie?



05 cze 2018, 13:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Przy jakiejś następnej okazji na pewno spróbuję. Dzisiaj niestety juz powrót :-( Ale pewnie będzie okazja.


05 cze 2018, 13:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Tutaj filmiki FS "how to" dla Soula:

znajdziecie tam przydatne podstawy dla początkujących na tej komórce.

Poza tym taki ładny filmik:


05 cze 2018, 18:42
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Po analizie gpxów porównawczych soula z soniciem wychodzi jedna katastrofalna słabość soula.
Soul nie nadaje się kompletnie na zawody race.
A już byłem podjarany, że robiłem kąty upwind lepsze niż nawet Maksiu i Błaszko ale VMG wyszło masakryczne.
W tych samych warunkach jadę 5 stopni ostrzej ale za to 5 węzłów wolniej.
Dla zobrazowania - 5kts to jest już ludzki bieg.
Moja żona, która ma po dziurki w nosie moje lewitacje zupełnie przypadkowo widziała mnie i Przemka na Soulach i w domu zapytała:
"Czemu wy tak wolno pływacie?"
:twisted: :cry: :!: :roll: :twisted: :evil: :o :shock: :? :oops: :oops: :evil: :twisted: :roll: :( :( :(

wynika z tego jedna pozytywna rzecz - Soul jest zajefajną, bezpieczną, freeridową komórką.


13 cze 2018, 11:03
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2015, 00:21
Posty: 189
Lokalizacja: Kg
Podziękował: 15
Podziękowano: 9
Imię i nazwisko: Kuba Wolański
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Moja żona, która ma po dziurki w nosie moje lewitacje zupełnie przypadkowo widziała mnie i Przemka na Soulach i w domu zapytała:
"Czemu wy tak wolno pływacie?"


A to dobre :D :D :D


13 cze 2018, 18:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
crash testy:


20 cze 2018, 10:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Dlaczego Soul spopularyzuje komórki na foilu:
https://www.iksurfmag.com/articles/issu ... foil-kite/

dodam, że w warunkach granicznych ten soul wstaje jak głupi no chyba, ze zrobi się cukierek.


09 lip 2018, 17:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Wczoraj na Majorce miałem okazję wypróbować FS Soul 10m2. Kite jest bardzo fajny. Łatwy do pływania. Raguje wolniej jak tube kitey ale nie jest to nieprzyjemne. Łatwo się na nim robi np. jibe. Kite wybacza wiele błędów. Jest bardzo stabilny i nie trzeba na niego patrzeć, żeby wiedzieć gdzie wisi. Bardzo ładnie można nim wyostrzyć ale również i popłynąć chyba nawet pełnym wiatrem :-). Jeździłem na nim ze 4 godziny na bardzo stabilnym wietrze. Moim zdaniem kite jest super na morze i duże akweny ze stabilnym wiatrem. W szkwałach na jeziorze może być już trudniej. Miałem w tym stabilnym wietrze jakieś 3 razy drobny szkwał i było to od razy wyczuwalne. Np. na Apollo bym tego raczej nawet nie wyczuł.
Moim zdaniem Kite jest idealny dla początkujących na kitefoil, bo nie trzeba się zastanawiać nad kitem. W pierwszym momencie start może być trochę inny jak na tube kite. Kite podąża na skraj okna tak jak np. Apollo i dobrze cięgnie, tak że można odrazu nim jechać. Początkujący kiterzy mają tendencję startowania kitem na skraju okna i często kite im przepada. Ten nie przepadnie. Na pewno przydałby się taki kite w zestawie ale jednak cena robi swoje. Za jednego FS można mieć full range tube kiteów :-) Na tym FS udało mi się zrobić moje pierwsze 360. Nie wiem jak szybko to powtórzę na moich tubach :-) Idealny komplet to 6, 10 i 18 :-)

Ach jakby ktoś był w okolicach to można zaczepić na plaży Olivera i wypróbować sobie FS Soula. Oli ma szkółke i chyba jakąś sprzedaż FS na Majorce. http://www.Ollikitemallorca.com - Tu można go znaleźć :-)


10 lip 2018, 00:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
Wczoraj miałem okazje popływaś na Soul 15 . Warunki - Łeba wiatr NW mierzone na plaży 5-8 knt.
Po odpaleniu kajt trzyma się powietrza jak zaczarwany. Nie przepada, nie klapi, stoi w zenicie jak by kto go tam trzymał.
Latałem ze swoim barem 62 cm i reakcja była nawet szybka. Teraz najlepsze. Na wodzie trzeba było w tych warunkach zdjąć troche mocy :shock: Po tych kilkudziesięciu minutach pływania juz wiem że musze go mieć.


15 lip 2018, 09:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Wczoraj sesja do zachodu słońca na oparach wiatru.
Ktoś pływał wczoraj nad morzem w ogóle?

Miałem okazje popływać z mistrzem Polski ostatnio i potestować jego ozona R1 19m.
Soul wstydu nie robi jednak to tylko moje marne umiejętności powodują, że Soul jest taki wolny.
Maksiu stwierdził, że to zajefajna komórka freeride dla twintipa.

Obrazek


17 lip 2018, 08:24
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.