Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona
FS Soul 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
Obrazek

Mam soula 15 m i jestem po pierwszych próbach .
1.Musiałem się przestawić przez chwilę .
2.Bardzo łatwe zwroty - wystarczy kita na 12 i bar zachowuje się jak poręcz na której można się oprzeć (y)
3. Loopy inaczej - nie źle- inaczej
4. chyba generalnie okreśłił bym to stabilną mocą - tak to chyba dobrze charakteryzuje soula wg mnie .
w tym samych warunkach pływałem na 14 m Rebelu z 2018 i na Soulu na zmianę i zwroty na Soulu dużo łatwiej - chyba bez porównania łatwiej -
Zaadaptowałem bar od northa pasuje bez przeróbek - jedynie skróciłem linki kierunkowe aby skompensować różnicę długości linek wynikające z innego umiejscowienia rozejścia linek powerowych / wzór Pitagorasa - nie spało się na matematyce - w każdym razie nie zawsze :-) / . Działa
dla mnie OK lubię go :D . *









*tekst sponsorowany :lol: :lol: :lol:


30 lip 2018, 10:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Polecam linki nie dłuższe niż 17m.
inny wymiar jazdy.

Potrzebowałem około 40 godzin na nim aby polubić go więcej niż mocno.
Przemek też tak miał.
Ogarniany tez już górny zakres. Wcześniej zabijało przy 12+ kts a teraz daję radę do 20kts.
Hangtime jest kosmiczny.
Skoki wciąż nie opanowałem techniki bo latawiec za wolny do techniki z dmuchanymi.
Na razie przy 6-8kts skaczę na prawie 10m.
Jak ogarnę temat to myślę poprawiać osobiste rekordy.
wstaje z wody banalnie prosto choć zdarzy się totalne poplątanie i męczące dryfowanie.
Komórki sa beznadziejn do dryfowania - warto o tym pamiętać.
na dmuchanym jak zdechł wiatr to 1km robiłem w około 40 minut.
Z Soul 2-3 razy dłużej.

Już myślę o Soul10m hahaha.


30 lip 2018, 12:18
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
Marek apeluje a rozwagę w opisywaniu zalet Soula ,
ceny FLya są i tak wywalone ,a ja też planuje zakup mniejszego 8-10 m a Andrzej na pewno też czyta to Forum :lol: :lol: :lol: :lol:


30 lip 2018, 15:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Polecam linki nie dłuższe niż 17m.
inny wymiar jazdy.

Pa.

muszę sprawdzić .


30 lip 2018, 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
Dziś pływałem wg stacji 16-3 węzły Soul to wszystko jak walec wyrównał , szok . jak startowałem to wydawało mi się że nawet na Fly;a za mało - a on zrobił mi miłą niespodziankę , fajnie ,że go mam .


08 sie 2018, 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
piotrbyku napisał(a):
Dziś pływałem wg stacji 16-3 węzły Soul to wszystko jak walec wyrównał , szok . jak startowałem to wydawało mi się że nawet na Fly;a za mało - a on zrobił mi miłą niespodziankę , fajnie ,że go mam .


Obrazek

Trafiony zatopiony


09 sie 2018, 10:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
:-)

teraz ,żona spokojna . włączy sobie kamerkę i wie gdzie jestem .


09 sie 2018, 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Mam już zaliczone pierwsze pływanie na Soul 8m.
Wczoraj. Warunki lekki offshore - 10-30kts.
Używałem foila Moses Onda 683 i deski Bracuru Hover 55 oraz linki 17m na własnym barze z 35cm depowerem.
Przy brzegu bardzo szkwaliście z przewagą braku wiatru.
500m w morzu szkwały do 30kts.

Obrazek

Pierwsze wrażenia - nie widzę wielkiej różnicy w prowadzeniu między tą komórką a dmuchanym Apollo o podobnym rozmiarze.
Zachowuje się podobnie. Nie ma tej różnicy jak w przypadku Soula 15m który demoluje wszystko dmuchane swoim ciągiem.
W słabym wietrze (poniżej 15kts) bardzo miękki na barze - dla mnie za miękki.
Jak powiało 20+kts to czułem właściwie dla mnie bar.
Prędkość latawca jest bardzo poprawna i zbliżona do dmuchanych - daję mu 8/10

Skoki. Tutaj byłem poważnie rozczarowany. Spodziewałem się lekko 12 metrowych lotów a może nawet pobicia swego rekordu.
Nie udało mi się wznieść wyżej niż 9m.
Hang time był masakrycznie krótki. Nawet kręcąc kiteloopy przez zenit.
Dzień wcześniej przy 4-8kts skakałem na Soul 15 na wysokość 8m a hangtime był dwukrotnie dłuższy.
Nie wiem o co chodzi. Może gdybym miał dłuższe linki byłoby lepiej? sprawdzę.
Muszę się otrzaskać na nim bo może to być też sprawa techniki.
Za skoki daję mu 5/10 a za hang time 3/10

Wstawanie z wody - chyba lepsze niż na dmuchanych. To jest największe zaskoczenie dla mnie. Byłem pierwszy raz na tym latawcu w dość wymagających warunkach a czułem się nadspodziewanie spokojnie i pewny o restart. Zrzucałem go celowo do wody w falach takich do 2m. Inwertowałem go. Utrudniałem mu życie jak tylko potrafiłem a ten bydlak mimo wszystko nie lubił wody i natychmiast odrywał się od wody przy pociągnięciu jednej sterówki. Coś niesamowitego. Za to dostaje 10/10.

Zakres - na razie 2h na wodzie to za mało aby dobrze ocenić. szczególnie dół.
W morzu pod boja "Kołobrzeg" miałem porywy 30-35kts (na oko). Nie dotykałem depowera. Mam wrażenie, że dam radę komfortowo pływać nawet przy 40ts.
Dmuchany latawiec szarpałby się okrutnie a Soul był niewzruszony. Szczena opada.
Daję mu za górny limit 10/10.
W ten sposób mając Soul 15 i 8m latam na dwóch latawcach od zera do 40kts. Komfortowo!
Dolny limit ocenię na Malediwach w styczniu.

Lądowanie
- tutaj gorzej. W porywistym wietrze na razie opcja dochodzenia po jednej lince jest chyba najlepsza. 4/10

Podsumowanie - aż trudno wyobrazić sobie, że napisze poniższe, ja, zatwardziały, wieloletni przeciwnik komórek.
Nie lubiłem ich bo były niedopracowane i mało przyjazne, wręcz niebezpieczne, do solo pływania.
Soul dla mnie to Crossbow dmuchanych w 2005 roku.
Latawiec ten to krok milowy komórek i myślę, że rozpocznie zwycięski marsz w foilboardingu (nie tylko) wypierając dmuchane.
Nie widzę powodu aby dmuchane miały być konkurencją dla Soula i jego następców i jemu podobnych.
Dla mnie mega zagadką jest brak reakcji potentatów produkcji latawców na to co się obecnie dzieje.
Nie mając w ofercie takich freeridowych komórek każda nawet największa firma dostanie po du**e.
ja już nie kupię dmuchanego latawca. Podobnych do mnie będzie coraz więcej.
W WKSie mamy około 25 Cabrinhi. Całkiem prawdopodobne, że za 3 lata nie będzie żadnej :(
PS. Mam do sprzedania praktyczne nowe Apollo 10 i 7m. Ktoś chętny po takim wprowadzeniu? ;)


23 wrz 2018, 09:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
ja kupiłem 10 m Soula więc mój set Soulowy to 15 / na której pływam często / i 10 m , na razie mało było okazji . ale to co sprawdziłem to hang time i winda na 10 jest ok . mam nadzieję jutro coś więcej popływać na 10 :-) . na foilu nie chcę innego kita niż Soul :-)

wczoraj znalazłem dół 15 M SOula zacząłem sesję o 18 , a skończyłem o 18 .40
Obrazek
Akurat przy tamie się wywaliłem i juz nie dałem rady wystartować - ale zwinięcie na wodzie komórki i ogarnięcie sprzętu prosta sprawa . Może najpierw Marku posprzedajemy pompowane a potem będziemy pisać o soulach :-)


23 wrz 2018, 20:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
piotrbyku napisał(a):
Może najpierw Marku posprzedajemy pompowane a potem będziemy pisać o soulach :-)

No tak. Słuszna uwaga.

A nie miałeś wrażenia, że S10 lata niżej i krócej niż s15?
Spędziłem raptem 2h więc może nie jestem jeszcze zgrany z s8.
Na jakich linkach pływasz z s10?

Ja już kleję taki zestaw linek: 24, 17, 12, 8m. Mam również 33 ale nie widzę sensu ich używać. Chyba własnie z nich zrobię mniejsze zestawy.


23 wrz 2018, 21:25
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.