Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Nowy kite HA do Kitefoila 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Przy okazji mojego wypadu na Majorkę na Winga miałem możliwość wypróbowania całkiem nowego kajta, który moim zdaniem może zainteresować osoby latające na kitefoilu, ale które niekoniecznie chcą kupić komórkę i wolą zostać z kajtem tubowym. Kite oczywiście jest też przeznaczone na TT, ale to mnie już od bardzo dawna nie interesuje :-)

Kauper-XT Nerio 13, to sprzęt, który oblatałem przez kilka dni. Przeważnie z rana jak jeszcze był słabszy wiatr, bo od 13 kts wchodziłem już na winga :-)

Kite ma bardzo wysoki AR (aspect ratio), czyli jest bardziej podłużny. Coś jak wcześniej mój ulubiony Apollo, czy Cabrinha AV8 lub Ozone Edge. Profil jednak bardziej przypomina właśnie wspomnianego Ozone Edge.

Kite jest bardzo lekki. Z tego co pamiętam to przy rozmiarze 13m waży ok. 2900g. Ale nie dam sobie głowy uciąć. Za kilka dni dowiem się dokładnie o dopiszę w komentarzach. Jest wagowo porównywalny do bardzo drogich kitów Juice D LAB firmy Duotone.

Nerio bardzo fajnie się prowadzi. Od razu miałem ten przyjemny efekt jak dostałem go do polatania. Przy 9-10 kts, które były na spocie czułem w nim spoto mocy.

Jakiś miesiąc wcześniej mogłem nim pobawić się również na plaży przy 4-5 kts i już przy tym wietrze kite stał sobie nad głową, nie przelatywał i nie dużo brakowało, żebym mógł na nim wystartować. Sądzę, że ta 13 startuje od 7 kts i przeleci spokojnie dziury przy 5 węzłach. W sumie to jak założę sobie jako foila HS1550v2 Armstrong Foila, to potrafię się na nim jakiś czas pompować, wtedy to nie wiem jak mało wiatru mi potrzeba, żeby w przerwie między szkwałami kite mi nie spadł, ale na pewno nie dużo. W sumie jest to podobny efekt jak do łażenia po plaży lekko na wiatr, wtedy kite również nie spada. Mogę tak spokojnie 20 do 30 razy się podpompować.

Ta właściwość jest na pewno przydatna w pływaniu po jeziorach, gdzie wiatr lubi się trochę zmieniać i raz mamy 11 kts i za chwilę 5. Często pływam właśnie tak od szkwału do szkwału i ten kite na pewno jest w tym dobry. Jak porównam go z Apollo to właśnie widać, że jest to bardzo lekki kajt jak na swój duży rozmiar. Apollo ważył chyba coś koło 4kg w rozmiarze 12m. Może i trochę więcej?

Dzięki sporemu AR kite dobrze też lata na wiatr, więc ostrzenie będzie tu bardzo proste. Z kajtem tubowym można też latać szybciej niż z kitem komorowym. Tak mi kiedyś mówił Marek Bracuru jak dawał mi wskazówki do pobicia nowego rekordu prędkości na KF. Może znowu się spróbuję jak dostanę jeszcze kiedyś w ręce tego kajta :-)

Siły na barze są jak dla mnie bardzo dobre. Nie są takie gąbczaste jak mają niektóre kajty, ale również nie są to jakieś bardzo mocne siły które mogą nas szybko zmęczyć. Dzięki temu kajt zachowuje dobrą responsywność. Pamiętam, że mój Apollo w dużym rozmiarze był trochę wolniejszy i jak robiłem nim downloopa przy zwrocie to zataczał dosyć spore kółko. Nero zawraca niemalże w miejscu.

Kite lata bardzo spokojnie, nie szarpie, nie trzepie się. Kilka pierwszych tacków zaliczyłem do wody, bo byłem przyzwyczajony do Hyperlinka v2, którego trzeba już wcześniej kręcić jak się wchodzi w tack. Tu nie jest to konieczne. Robię tack i dopiero na końcu przeciągam kajta. Ten szybko jest na swoim miejscu.

Nie wiem co mógłbym jeszcze tu dopisać. Design kajta jest zgodny z całą linią produkcyjną. Ładny kolor. Kajt jest solidnie zrobiony. Nie wiszą mu żadne nitki itp.

Jestem absolutnie pierwszą osobą, która latała na tym kajcie poza producentem i na tym forum jako pierwsi na świecie ten kajt jest prezentowany i można o nim przeczytać. Producent jest z Niemiec, ale my w Polsce widzimy go pierwsi :-)

Cenowo kajt ma być bardzo, ale to bardzo konkurencyjny w stosunku do innych podobnych kajtów na rynku, więc jak ktoś się zbiera z zakupem nowego kajta to niech lepiej poczeka kilka dni i rozważy, czy może ten Nerio nie będzie mu najlepiej pasował.

Firma Kauper-XT ma 3 kajty w swoim portfelu i dwa z nich są już w wersji V2. Z mojego rozeznania mają przeważnie bardzo dobrą opinię. W przypadku poprzednich kajtów mam spory odzew od osób, które je używają. Czasami ktoś się dowie, że znam producenta i sam się ze mną kontaktuje, żeby powiedzieć, że jest zadowolony z kajtów Kauper-XT. Sam posiadam komórkę Falcon i jestem z niej bardzo zadowolony.
Spodziewam się, że ten kajt będzie dosyć popularny i to nie tylko dlatego, że będzie miał bardzo atrakcyjną cenę ale ponieważ jest to bardzo dobry sprzęt.

Później dodam tu jeszcze filmik do tego posta, jak go już poskładam ;)


Załączniki:
Komentarz: Nerio 13, Kauper-XT kite
nerio czarek.jpg
nerio czarek.jpg [ 181.26 KiB | Przeglądane 13158 razy ]
24 kwi 2022, 00:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Link do strony z Nerio. https://en.kauper-xt.com/nerio-kite

Cena jak na te czasy pozytywnie zaskakuje. 999€ za 13m i 999€ za 15m.


Załączniki:
Komentarz: Nerio Kite
Screenshot 2022-04-29 16.21.19.png
Screenshot 2022-04-29 16.21.19.png [ 94.46 KiB | Przeglądane 13020 razy ]
29 kwi 2022, 16:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.