Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Najlepsze rodzaje kajtów do fojla 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
A propos komórek - pani obala mity:
[video]https://www.youtube.com/watch?time_continue=66&v=wdvSTIU8M1o[/video]

całe szczęście, że nie próbowała obalić "mitu" solo lądowania ;)

Ja juz sobie radzę przyzwoicie w każdych warunkach i będzie tylko lepiej :)


15 maja 2019, 13:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Mój kumpel, z którym zaczynałem foila lata na drifterze 7m2 i uważa, że to najlepszy kite do tricków na foilu. Ma również Soul 15 oraz testował mojego Soul 8 i Hyperlink 9 V2. Brzmi bardzo wiarygodnie. W ciągu dwóch lat rozwinął się do najlepszego foilarza na spotach, które znam. Wyprzedził absolutnie wszystkich. Nawet tych, którzy mają więcej lat doświadczenia. Oczywiście na innych kiteach też mu świetnie idzie ale mówi, że najlepszy jest jednak ten Drifter.


15 maja 2019, 18:26
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 cze 2018, 12:52
Posty: 22
Podziękował: 0
Podziękowano: 3
Cytuj
Witam, w końcu udało się zakupiłem pierwszego foila i zaczełem pływać.
Pierwsze zdziwienie- do tej pory myślałem że wystarczy żeby latawiec trzymał się w powietrzu i da radę pływać :)
Niestety nie jest tak pięknie.
Na razie próbuję z 13 Dice i foilem double agent 2018. Jednak Dice staje się bardzo problematyczny do wystartowania poniżej 8 knt. Nawet krawędzią natarcia skierowaną do zenitu ciężko mu idzie start z power-zonu + ciężko go utrzymać w powietrzu.
Dlatego zastanawiam się nad kupnem czegoś większego i chciałem prosić o poradę.

Na razie foila traktuję jako maszynkę na słabe warunki jak jadę na prognozę a tu cały dzień 6 knt a jak już wieje na wypinanie się to przeskajuję na TT dlatego myślałem o:

-Pompowanym z jedną tubą poprzeczną rozmiar około 15m ( LF Solo, Airush Ultra, North Mono) - podobno dzięki temu że są lżejsze i wydajniejsze od tradycyjnych pompowańców( 3-5 poprzeczek) dużo lepiej trzymają się w powietrzu przy słabym wietrze, mają spory zakres i dobry dół

-Komórce 15m ( co ewentualnie polecacie?)- chyba można zejść jeszcze 1-2knt niżej ale obawiam się startów w wodzie ( pływam często na jeziorach gdzie potrafi siąść do 0 i wtedy 15 min dryfu), lądowania samemu ( podobno ciężka sprawa) i cena sporo większa

Na ten moment skłaniam się do pompowańca 1 tubowego i ewentualnie zmiana za 2-3 lata na komórkę ale jestem ciekaw waszej opinii co lepsze ponieważ na żadnym z tych latawców nie pływałem i wiedzę czerpię tylko z internetów.

Wielkie dzięki za każdą poradę.


17 lip 2019, 21:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
mate102 napisał(a):

Na ten moment skłaniam się do pompowańca 1 tubowego i ewentualnie zmiana za 2-3 lata na komórkę ale jestem ciekaw waszej opinii co lepsze ponieważ na żadnym z tych latawców nie pływałem i wiedzę czerpię tylko z internetów.

Wielkie dzięki za każdą poradę.


Jeżeli chcesz pływać na bardzo słabym wietrze, to nie dasz rady tego zrobić bez komorowego kite. Kite komorowy wstanie z wody nawet jak nie będzie miał siły Ciebie uciągnąć. Np. moje 8 m2 Soul staruje przy minimalnym wietrze, który jest za słaby do tego, żebym mógł wystartować. Soul 15 m2 również wstanie przy słabym wietrze ale wtedy już wyciągnie Ciebie z wody.

Przerabiałem już Ultra 9 i 12 i to są super kite'y ale na TT na nim już nie polatasz.

Potrzebują odrobinę więcej wiatru jak komórkowce. Co do relaunch to czasami może taki one strut się zalać wodą i trudno go wystartować. Wtedy pomaga zleashowanie się, podczepienie kite pod deske, popłynięcie do kite i poprawienie go. W sumie w razie awarii to żaden kłopot i nie jest to niebezpieczne.

Jeżeli się będziesz decydował na komorowca to w zależności od tego jak chcesz pływać powinieneś się zdecydować na FS Soul lub Hyperlink V2.

V2 ma tą zaletę, że jest lżejszy od Soul i jest bardziej podobny do tube kite w handlingu. Za to sądzę, że szybciej zawinie się w cukierek oraz nałyka się wody. Tak to zaobserwowałem na swoim spocie, gdzie mamy Soule i V2.

Pod DA 2018 moim zdaniem bardziej będzie pasował V2 jak Soul.

Airush Ultra też będzie bardzo dobrym kitem ale jego zakres będzie mały i nie będzie się nadawał do TT.

Na Komórkach możesz też fajnie eksperymentować z krótkimi linkami, co nie działa na tubach.

Krótkie linki dają dodatkowe możliwości i przeżycia. Aktualnie latam na Soul 15 i 8 z linkami 14m. Koledzy używają jeszcze krótszych linek. Nawet tylko 8m.

Sądzę, że zaoszczędzisz sporo kasy jak kupisz od razu komorowce.

Z TT i tak wkrótce zrezygnujesz.

Piszesz, że pływasz na jeziorach. Ja też tak mam. Na jeziorach masz maksymalnie kilka dni w roku, kiedy TT daje jakąś tam przyjemność orania wody.

Ja w sumie już nie wchodzę prawie w ogóle na TT. Wolę mieć mały kite i pływać na foil jak męczyć się na TT. Co nie znaczy, że czasami sobie nie chcę przypomnieć jak się na tym pływa tak jak czasami gram też w ping ponga, siatkówkę, czy badminton.


18 lip 2019, 12:32
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.