Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Nalepsze spoty na jakich pływaliście i dlaczego to Kuźnica 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3527
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 291
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Chodzi o najbardziej wszechstronny spot na każdy kierunek wiatru. Fale, płaskacz, jakość wiatru, infrastruktura, bezpieczeństwo dla sprzętu i rajdera.

Grzybowo/Kołobrzeg jest lepsze niż większość spotów na jakich pływałem na świecie ale ma jedną wadę - offshore i lipa.
Poza tym zawsze jest płaska woda nawet jak mocno wieje. Do tego wypas falki i wiosenne termiki.

Rewa - brak fal, szkwalisty wiatr.

Tropiki - wady to zwykle dewastująca sprzęt rafa i jakieś meduzy, malarie, cholerstwa itd.

Kanary - skały

RPA - zimna woda, rekiny

Brazylia - brak płaskacza, byle jaka fala


16 mar 2019, 12:13
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3527
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 291
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Jakieś uwagi, rekomendacje na sezon 2020?


17 kwi 2020, 09:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
Mauritius - fala wiadomo 8-) do tego sporo płaskiego, wiatr przy odpowiednim kierunku stabilny.


17 kwi 2020, 10:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Grevelingen Meer w NL koło miejscowości Bruinisse - płaska woda, przeważnie równy wiatr. Super miejsce do rozpakowania sprzętu, wydeptana trawa bez gałązek i kamieni. Całkiem dobre wejście do wody. Każdy kierunek wiatru, ponieważ ta miejscówka wygląda jak usypana wyspa. Jakość wody dobra. Jest słona ale nie pali po oczach. Nie pamiętam, żebym widział tam kiedyś meduzy.

Kuźnica - to od strony zatoki trawa od lipca do jesieni. Nie da rady tam pływać na foilu. Bardzo fajnie pływa się tam od strony morza. Lubię ten spot.

Fuerte:
Sotavento - w zimę wieje często od wschodu lub południa. Zero kamieni. Piękna plaża. Wiatr jest super równy. Robi się piękna fala. Rewelacyjny spot moim zdaniem. Nie wiem, czy nie numer 1 ze względu na odległość od kontynentalnej Europy, całoroczną bardzo dobrą temperaturę.
Flag Beach - super spot przy północnych wiatrach. Rewelacyjne fale na foila, przy wyspie na przeciwko Flag jest idealnie płaska woda. Też jeden z najlepszych spotów na mojej liście.
La Pared - piękna fala, równy wiatr ale trzeba uważać na skały i na prądy morskie.
Morro Jable - jak nie ma wiatru na Sotavento, bo południowy wschód trafia na termikę z północy to jest bardzo fajny warunek w Morro Jable. Wejście przez wąskie kanały na plażach. Super warun!

Barbados
Silver Sands piękny spot z przepiękną równą falą. Wiatr trochę szkwali ale nie jest porywisty, trawa urywająca się z dna ale nie zawsze. Trzeba uważać na żółwie. Można na nich rozwalić foila. Nie wiem jak one to znoszą ale pewnie też nie jest im przyjemnie.
Sandals Beach Przepiękna plaża z super piaskiem. Woda raczej płaska. Wiatr szkwalisty/porywisty ale widoki to rekompensują.

El Almanare FR - taki Półwysep Helski na lazurowym wybrzeżu. Wspaniała woda. Fale lub płaska. Każdy kierunek wiatru. Mistral jest porywisty i chłodny jak na tamte warunki. Jak latania skończy się na kilka lat to trzeba będzie tam chyba jeździć samochodem.

Zlatny Rat na wyspie Bol w HR - bardzo fajny spot. Wprawdzie brzeg to same kamienie ale są tak okrąglutkie, że nie stanowią żadnego zagrożenia dla sprzętu. Spot w lecie jest nieczynny, ze względu na bardzo dużą liczbę turystów. od 1.6 chyba do 30.09 jest zamknięty.

Majorka spotów jest co niemiara. Na każdy kierunek wiatru. Piękne plaże. Płaska woda i fale. Świetna infrastruktura. Tam się wyprowadzę jak będzie tylko taka okazja. W lecie są ograniczenia ale na kitefoil nie sprawiają kłopotu. Wiatr zawsze. Spoty całoroczne. W zimę pianka od 3 do 5mm w zależności od wieku ridera. Woda ma w zimę 16 st. i to jakoś na koniec stycznie i w lutym. Temperatury powietrza w zimę między 10 a 27 stopni. Super Night Life. Czasami trafiają się meduzy :-(. Poza tym rewelacja.

Mazury - Jezioro Świętajno (popularnie Narty). Bardzo czysta woda. Miejsce dla kilku riderów. W lecie fajna widownia. Jezioro mocno wysycha :-(

Zegrzynejro :-) Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :-). Duży akwen z przeszkodami. Jakieś kołki w wodzie lub większe ryby. Wiatr na foila jest często bardzo dobry.

Wielkopolska: Jezioro Kierskie, trawa, kiepskie warunki do startu, wysokie porośnięte drzewami nabrzeża przez to szkwały ale przy kierunku północ lub południe jezioro ma 4 km długości i wiatr ma gdzie sobie powiać. 500 metrów od mojego biura, więc na tym spocie pływam.

Jezioro Kaliszańskie - Bardzo czysta woda. Można latać tylko na północnych kierunkach. Duże głazy i kamienie. Uwaga!

Jezioro Powidz. Bardzo fajna miejscówka przy południowym kierunku.Uwaga na płycizny. Woda idealnie płaska :-)

Sporo innych trzeba jeszcze dopisać :-)


17 kwi 2020, 23:19
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3527
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 291
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
czareka napisał(a):
Kuźnica - to od strony zatoki trawa od lipca do jesieni. Nie da rady tam pływać na foilu...

Tego faktycznie nie brałem pod uwagę, bo musiałem mieć szczęście trafiając na dni bez trawy. Pływałem tam w sumie z 10 razy i nie zawsze w wakacje.
Ile razy tam byłeś i ile razy trafiałeś na zielsko?

Co na to lokalesi? Będę wdzięczny za opinię.

PS. Piwko postawione za powyższy opis. Fajny światowy misz-masz od Barbados po Powidz :)


18 kwi 2020, 11:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
czareka napisał(a):
Kuźnica - to od strony zatoki trawa od lipca do jesieni. Nie da rady tam pływać na foilu...

Tego faktycznie nie brałem pod uwagę, bo musiałem mieć szczęście trafiając na dni bez trawy. Pływałem tam w sumie z 10 razy i nie zawsze w wakacje.
Ile razy tam byłeś i ile razy trafiałeś na zielsko?


W zasadzie zielsko jest tam permanentne od lipca aż do końca sezonu. Osoby początkujące mogą tego nie odczuwać. Zaliczając glebę nie wiedzą, że była to właśnie trawa.

Do tego trawa na zatoce jest inna niż np. trawa na Barbados :-) Ta na zatoce to podłużne liście jak włosy i raczej nie można przez nie od tak przelecieć tylko zbierają się na maszcie lub na wingu i kończą się glebą. Trawa na Barbados to takie kępki mniejsze i większe. Te mniejsze można jeszcze przejechać i zgubić te większe to naturalnie gleba.

Czyli od lipca pływanie na zatoce za względu na trawę jest prawie niemożliwe. Ta było przynajmniej ostatnie dwa lata.


18 kwi 2020, 14:54
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.