Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Onda+T22 - Soul 12m czy 15m na bardzo słaby wiatr? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2015, 17:57
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Sopot
Podziękował: 9
Podziękowano: 1
Cytuj
Jestem mega zadowolony z Ultry II, ale ostatnio zdażyło mi się pływać na wietrze, gdzie mimo majstersztyków latawcem w powietrzu, loopów w prawo i lewo nie mogłem wstać na deskę. Jak trochę mocniej zawiało to odpalałem i dało radę. Wiało na tyle słabo, ze musiałem aktywnie latać żeby latawiec nie spadł.
Mam Onde i deskę T22.

Myślałem długo o zdecydowałem się na Soul 15m, ale zastanawiam się czy to nie za dużo.
Z jednej strony swoją Ultra 12m, na nawet 9m, jestem w stanie pływać jak tylko Soul 12m zostają na wodzie, ale jak wpadnie do wody to nie podniosę.
Wymyśliłem, ze Soul 12m nie da mi dużo więcej niż Ultra 12m jeżeli chodzi o start w bardzo słabym wietrze i zdecydowałem się na 15m. Ryzyko jest takie, ze będzie za dużo jak się rozwieje podczas pływania dalej od brzegu.

15m a 12m to jak by nie było 3m różnicy wiec nie może być tak, ze 12m da się pływać w takim samym słabym wietrze co 15m.

Przez słaby wiatr rozumiem, coś między 5-7kt, z prognozą maks na 10-12.
Od 8-9 mogę śmiało z Ultra 12m wchodzić.

Czy jednak przestrzelam z Soul 15m? Dzięki.


02 maja 2019, 18:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Kluczem do rozwiązanie Twojego dylematu jest rozmiar deski.
Mając takiego Hovera Soul 12m byłby dobry na słaby wiatr.
Z T22 potrzebujesz Soula 15.
PS.
Nie bój się silnego wiatru. Jestem przekonany, że mając S15 szybko po sezonie pozbędziesz się wszystkiego pomiędzy 12 a 9m.
Koniecznie spróbuj na linkach 15-18m jak wieje powyżej 12kts.
Osobiście mam S15 i S8.


02 maja 2019, 18:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2015, 17:57
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Sopot
Podziękował: 9
Podziękowano: 1
Cytuj
Mam Hoovera (na sprzedaż), ale zostaje przy T22.

W sumie teraz doczytałem, że bar FS Infinity 3.0 ma linki 17+3m więc jest to jakieś rozwiązanie.

Dzięki.

Ps. Nie lubię komorówek i one nie lubią mnie wiec rozważam tylko jedną na słaby wiatr.


02 maja 2019, 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2013, 21:42
Posty: 37
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 16
Podziękowano: 3
Imię i nazwisko: Grzegorz
Cytuj
Mam ten sam dylemat co Ty i ten sam zestaw oprócz deski(T38) tyle , że pływam głównie na śródlądziu i czasami wiatr gaśnie całkowicie. Z 12m Ultra jestem bardzo zadowolony ,ale rozważam uzupełnienie zestawu o komórkę. Będąc w Corralejo miałem okazję na żywo zobaczyć zmagania z ultra słabym wiatrem soula 12 i 15 .Obaj panowie mieli oryginalne bary i wyglądało ,że mają linki tej samej długości i wyraźnie było widać ze 12 jest znacznie szybsza .Wydaje mi się ,że dla 633 naprawdę niewiele trzeba by odkleić desek od wody ,ale też przy przeżeglowaniu pływa się już mało komfortowo. Widziałem ,ze teraz w Majówkę są testy ,więc może będziesz miał okazję osobiście dobrać optymalny rozmiar.
Ja czekam na Hyperlinka V2 13m i liczę ,że będzie to dla mnie idealne rozwiązanie...


02 maja 2019, 22:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Też miałem Ultra 12 i 9 i to super kite'y ale FS Soul jest jeszcze lepszym rozwiązaniem. 90% czasu pływam na jeziorach i jest przeważnie szkwaliście. Przesiadłem się kilka razy z powrotem na Tubekite i muszę przyznać, że ten Soul łyka szkwały lepiej jak te tubekite'y. Jeszcze kilka lat temu ok. 2015 rezygnowałem z komorowców na rzecz tube i zażegnywałem się, że więcej nie wsiądę na komórkę. Jak raz spróbowałem FS Soule to już nie chciałem go oddać. Na tej 15 potrafię sobie dać radę nawet jak jestem ostro przepowerowany.

Jedyny problem jaki widzę przy komorowcu to lądowanie w pojedynkę przy większym wietrze. Nie mam na to jeszcze patentu. Zawsze potrzebuję pomocy. Ew. jakaś górka lub przeszkoda, za którą mogę sie schować z kite'm, żeby bezpiecznie go położyć. Jest z tym trochę stresu.

Trzeba też przyznać, że FS Soul jest bardzo delikatnym kitem i latwo go uszkodzić jak lata się nim nad jeziorami. Na plaży nad morzem jest sporo miejsca i niczym się nie zaczepia o podłoże ale nad jeziorami jest różnie. Wąska plaża, leżące patyki, kępy traw, kamyki. Chwila moment i kite jest poszarpany.

Jeżeli miałbym się decydować na dużego FS Soula to wchodziłbym w 15, a nie 12. Raczej na pewno kupię ponownie takiego kite jak pojawi się nowszy model.

Co do Hyperlinka to jeszcze nie wiadomo jak on będzie latał. Ozon robi jednak bardzo dobre kite'y więc będzie to na bank super rozwiązanie.

U mnie kumpel na spocie sprzedał swoje Soule i kupił 9 i 13 Hyperlinki. Czeka jeszcze na 13. Widziałem tylko jak robił tym swoim 13 downloopa i jakoś ten kite moim zdaniem stracił profil w trakcie tego downoolpa. Może to tylko przypadek ale dziwnie to wyglądało.


09 maja 2019, 15:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
Jak dużo wieje to ląduje kita na wodzie i tam leszuje kita .ale najlepiej z pomocą


09 maja 2019, 17:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2015, 17:57
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Sopot
Podziękował: 9
Podziękowano: 1
Cytuj
Problemy z ładowaniem to główny powód dla którego z nich zrezygnowałem. Często pływam sam a z lądowaniem LEI w każdych warunkach nie ma problemu - nie pamietam kiedy się leashowalem.


09 maja 2019, 17:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Przy lądowaniu komórki nie można skorzystać z tego samego patentu jak z LEI gdzie CL podpina się o jakąś stałą rzecz (kotwicę) podejść do latawca i go samemu wylądować?
Z pływaniem na zatoce i szerokością plaży do startu też bywa różnie bo jak wieje zachód (a wieje chyba najczęściej) to wszystkie spoty oprócz rewy mają bardzo wąską plaże.


11 maja 2019, 13:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
nie ma takiej możliwości .


11 maja 2019, 13:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 06 lis 2015, 10:51
Posty: 3
Podziękował: 1
Podziękowano: 0
Cytuj
Czemu się nie da przyczepić do czegoś baru i podbiec do latawca? Sam się podnosi? To może da się opracować jakiś patent który utrzymywałby bar w pozycji nie pozwalającej na podnoszenie? Albo podchodzić do latawca trzymając za linkę sterującą?

Nie mam jeszcze dużego doświadczenia, ostatnio po raz pierwszy lądowałem komórkę sam, za pomocą zrywki. Nie było przyjemnie patrzeć jak się wije po całym oknie wiatrowym - w powietrzu i po piasku.


14 maja 2019, 20:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.