Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Krótkie linki 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
piotrbyku napisał(a):
Mam 6 metrowego neo i puszczam go na 24 metrowych linkach - jest sens zastosować krótsze linki do niego ? np. 17 :shock:

Warto spróbować aby samemu ocenić.
Apollo 10 i 7m objeżdżalem na linkach 18m i po paru godzinach dało się na tym jeździć ale to nie był ten sam rodzaj szału co z komórkami.


13 lip 2019, 08:44
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Tego się nie spodziewałem w tym roku jeszcze.

Fabryka daje linki krótsze niż rozpiętość latawca! :shock:

Obrazek

Teraz doświadczam czegoś nowego co burzy moje stereotypy.
Dolny zakres dla danego rozmiaru latawca jest bardziej zależny od stanu umysłu i opływania na krótkich linkach niż długości linek.
Rok temu byłem przekonany, że słaby wiatr zmusza zakładać linki 17m.
Teraz już tylko 12m na każdy rozmiar latawca.
Ostatnie Malediwy pokazały że na Soul 8m i 12m linkach pływałem już komfortowo przy 10kts.
Ale podkreślam że było to na Hoverze i z odpalaniem z wody na zaciągniętym wstecznym.
Na małej desce i zwykłą techniką to raczej trudne zadanie w takich warunkach.


11 cze 2020, 15:33
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Jak w temacie linek to jakiś są wady pływania na szerszym barze niż wersji węższej? Tzn 50cm vs 60cm
Ten szerszy bar przy komórce 15m będzie trochę szybciej zakręcał latawcem, a jakieś wady?


12 cze 2020, 19:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Szatan napisał(a):
Jak w temacie linek to jakiś są wady pływania na szerszym barze niż wersji węższej? Tzn 50cm vs 60cm
Ten szerszy bar przy komórce 15m będzie trochę szybciej zakręcał latawcem, a jakieś wady?

Wady pojawiają się jak podnosi się poziom umiejętności.
Z czasem 60cm zaczyna być to za duże. Zbędne. Cięższe.
A 65cm to już total przesada.
Jednak na początku jest odwrotnie. Tak też miałem i pierwsze sesje na Soul 15 tylko z 65cm barem. Teraz max 55cm.

55cm to "bezwadowy" rozmiar dla opływanego.
50cm dla ekspertów raczej.


13 cze 2020, 09:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Poszedłem ekstremalnie.
Najszerszy bar jaki używam ma 55cm.
Poza nim używam 52 i do testów 42cm.

Śmiało skracaj bar. Nie poddawaj się po pierwszych sesjach jak będziesz glebił latawiec hahaha.
Praktycznie do S15 z linkami 22cm to 55 bar będzie super.
Im krótsze linki to węższy bar.
Do baru 42cm używam linek 8-11m.
Ale to jest zbyt radykalne podejście. Myślę że wszystko w przedziale 50-55cm do krótkich linek jest idealne.
45 lub 65cm to hardcore. Można ale po co?


Ciekawa informacja odn. szerokości baru. Ja mam 55cm dla Soula15 i linki 17/20m. Dzisaj po długiej przerwie pływania z Soulem (pływam przeważnie na popmpowańcach) przy 10-12kts i 20m linkach nie potrafiłem zrobić downloopa i nie wyobrażam sobie jak można tego dokonać trzymając tylko bar. Łapiąc za pływak jest szansa, ale inaczej nie wyobrażam sobie jak tego dokonać.

Czy mógłbyś opisać technikę jak wykręcić downloopa Soulem 15 przy słabym wietrze? Dzięki !


09 lip 2020, 00:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
sp-qba787 napisał(a):
Dzisaj po długiej przerwie pływania z Soulem (pływam przeważnie na popmpowańcach) przy 10-12kts i 20m linkach nie potrafiłem zrobić downloopa i nie wyobrażam sobie jak można tego dokonać trzymając tylko bar. Łapiąc za pływak jest szansa, ale inaczej nie wyobrażam sobie jak tego dokonać.
Czy mógłbyś opisać technikę jak wykręcić downloopa Soulem 15 przy słabym wietrze? Dzięki !

Ale wcześniej potrafiłeś?
Technika jest banalnie prosta - przed downloopem podnoszę dynamicznie komórkę do zenitu i stamtąd jadę jeszcze dynamiczniej downloopa.
Ważny jest timing rufy.
Linki muszą TRZASKAĆ czyli maja być napięte na maksa. Zły timing rufy powoduje że linki się luzują i wówczas jest DUDA.

Łapanie linki to zły nawyk.

Poza tym pamięć mięśniowa też robi swoje. Po 3-5 godzinach pływania wraca umiejętność.

Skoro daję komfortowo radę na 21m z 12m iinkami i barem 52cm to nie ma powodu aby S15 nie dał rady z linkami 9m a co dopiero 20m.


09 lip 2020, 09:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Na pompowanych 10m i 7m nie mam najmniejszego problemu zrobić down loopa. Zrobić rufę to inna kwestia, haha. Wychodzi mi na razie co druga, ale loopa dokręcę każdego co oczywiście nie jest żadną umiejętnością. Chodziło mi o to, że linki sterowe w Soulu 15 są tak luźne, że jest on słabo responsywny. Jego prędkość skrętu jest za mała u mnie aby dokręcić loopa. Za każdym razem ładuję centralnie w wodę. Może powinienem zaczynać dokładnie z 12tej i wyostrzyć dla napięcia linek? Na pompowanym spokojnie z 11tej ciągnę za bar i latawiec robi co chcę. Zwrotność Soula 15 w moich rękach to jak zwrotność tira w porównaniu do gokarta.


10 lip 2020, 16:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
sp-qba787 napisał(a):
Na pompowanych 10m i 7m nie mam najmniejszego problemu zrobić down loopa. Zrobić rufę to inna kwestia, haha. Wychodzi mi na razie co druga, ale loopa dokręcę każdego co oczywiście nie jest żadną umiejętnością. Chodziło mi o to, że linki sterowe w Soulu 15 są tak luźne, że jest on słabo responsywny. Jego prędkość skrętu jest za mała u mnie aby dokręcić loopa. Za każdym razem ładuję centralnie w wodę. Może powinienem zaczynać dokładnie z 12tej i wyostrzyć dla napięcia linek? Na pompowanym spokojnie z 11tej ciągnę za bar i latawiec robi co chcę. Zwrotność Soula 15 w moich rękach to jak zwrotność tira w porównaniu do gokarta.

Wyostrzanie jest błędem przy rufie. Burzysz timing.
Wręcz przeciwnie - musisz bardziej odpadać!
Brzmi dziwnie, co?
Trik polega na tym, że opóźniasz downloopa.
czyli szmata prawie do zenitu ale przed tobą (11ta) , odpadasz mocno, przytrzymujesz go przez ułamek sekundy i jak już zapierdzielasz mocno w dół wiatru ciśniesz downloopa.
Linki sa wówczas napięte a latawiec mocno za tobą i leci przez power-zone więc linki napięte jak struny! Zanim latawiec przeleci przed ciebie to już jesteś na nowym halsie.
Do tego łamanie baru pomaga ale to już gdzieś tłumaczyłem w wątku o rufach bodajże.

Z tą zwrotnością tak jest na etapie wahadła czyli nie wiadomo czy dmuchane czy komórki.
Jak przejdziesz w 100% na komórki to z czasem zaczniesz doceniać ich tirowatość ;)
Ja już nie chce dotykać dmuchanym między innymi z tego powodu że są za szybkie do fojla.


10 lip 2020, 17:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Dzięki. Będę próbował. O łamaniu bara czytałem, faktycznie pomaga.


12 lip 2020, 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
Wczoraj pierwasza sesja na linkach 10m z Soulem 12. Początek przy 7-8 knt. Dało radę odpalić i bezproblemowo pływać. Zwroty z loopem z zenitu bz problemu. Potem się rozwiało po przejściu cimnej chmury i jazda w ietrze do 18knt. Bezproblemowa jazda bezz nadmiaru mocy. Tak że ten tego. Fajnie, fajnie.


21 lip 2020, 09:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.