Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Flysurfer Peak 4 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Jedna z ostatnich sesji przed Corona. Peak 4 na Barbados jest najpopularniejszym kitem do Foila :) I zaczęło się to ode mnie. Lokalsi zamówili sobie już wcześniej słabowiatrowe tube-kites ale znaleźli mój filmik na youtube. Skasowali zamówienia i kupili sobie peaki w prawie wszystkich rozmiarach. Na miejscu i na pniu sprzedałem swojego Peak 4 w 5m i kupiłem za to 4m i na 8m jeszcze czekam. Miałem okazję próbować 8m na zmianę z Soulem 8m i po krótkim pływaniu na Soul 8m jak najszybciej chciałem znowu latać na Peak 4. Oczywiście Peak nie pasuje do każdego skrzydła ale do Onda like jak najbardziej. Teraz moim podróżnym zestawem będą 2 Peak'i 4 w 4 i 8m i do tego Pocket Foilboard SU-2 Full Carbon 97x45x7cm plus Onda. Mam do tego extra 104cm SUP Quiver MIstral'a i morda mi się cieszy jak zasuwam z tym do samolotu :-). Mam nadzieję, że wkrótce znowu :-)

[video]https://youtu.be/VY3x9S_Qv44[/video]


06 kwi 2020, 23:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Nie spodziewałem się aż takiej popularności Peaka.
Mi nie przypadł na początku i miałem trochę z nim przygód na morzu więc nie dałem sobie szans na głębszą przyjaźń.
No i skakanie na nim jest poważnym hamulcem dla mnie.
Za to łatwość obsługi, cena, waga, dolny zakres to mega plus.


07 kwi 2020, 08:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Z tym skakaniem nie jest aż tak źle jak się to na początku wydaje. Z czasem okazuje się, że taki Peak 4 w 5m ma całkiem niezły hangtime jak na taki mały kite. Po jakimś czasie tricki wychodzą na Peak 4 dużo łatwiej jak na innych kite'ach. Chociażby dlatego, że tego kite nie można w praktyce wyprzedzić. U mnie na spot w Belgii jest już też najpopularniejszym latawcem, następne są zamówione. Na Barbados spotkałem kilka osób z Polski i po moim pływaniu też planują kupić sobie Peak'a. Trzeba z nim chwilę popływać i potem już nie można się z nim rozstać. Idealny na fale. Żaden drifter i wave nie dorównuje mu nawet w namiastce.


08 kwi 2020, 21:44
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 07 lut 2019, 22:18
Posty: 20
Podziękował: 1
Podziękowano: 1
Cytuj
Airman ma teraz dobrą cenę na Peak 4 11m (2700zł). Czy to się nadaje na pierwszą komórkę, na rozpoczęcie przygody? Zaznaczam że w życiu nie miałem nawet w rękach komórki a nie chciałbym się zrazić albo utrudnić sobie przygody.

Panowie tutaj wyjadacze... podpowiecie?


22 kwi 2020, 14:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
matsor napisał(a):
Czy to się nadaje na pierwszą komórkę, na rozpoczęcie przygody? Zaznaczam że w życiu nie miałem nawet w rękach komórki a nie chciałbym się zrazić albo utrudnić sobie przygody.

Peak nie jest komórką! to singleskin. Inaczej to działa.
Dobre pytanie i sam jestem ciekaw odpowiedzi.
Na śnieg to bym w ogóle nie miał wątpliwości że tak.
Natomiast na wodę to nie polecałbym tak śmiało.


22 kwi 2020, 14:34
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
matsor napisał(a):
Airman ma teraz dobrą cenę na Peak 4 11m (2700zł). Czy to się nadaje na pierwszą komórkę, na rozpoczęcie przygody? Zaznaczam że w życiu nie miałem nawet w rękach komórki a nie chciałbym się zrazić albo utrudnić sobie przygody.

Panowie tutaj wyjadacze... podpowiecie?


To może ja wtrącę tu swoje trzy grosze, bo już trochę na tym pływam i mam za sobą 4, 5 i 8m.

Nie wiem jakiego masz foila i w jakich warunkach chcesz pływać oraz jak już latasz na foilu. Ale załóżmy, że masz foila Onda like, jesteś opływany i chcesz pływać strapless na falach to nie znajdziesz lepszego kite nawet w przybliżeniu. Na płaskiej wodzie nie będziesz miał aż tyle fun'u i spoko możesz sobie pływać na tube lub bóg wie czym. Taki Peak 8m2 wystarczy Ci w warunkach od 6/7 do jakichś 15 kts. Idealnym rozmiarem dla Peak 4 jest chyba 5 m2. Fajnie jest próbować różne długości linek. W moim przypadku wolę jednak dłuższe linki, czyli 22m. Kite jest wtedy trochę wolniejszy ale i tak jest szybki jak mucha na szybie :-).

Na początku myślałem, że na tym kite nie dam rady zrobić zwrotu przez sztag. Aktualnie jednak na tym kite najłatwiej robi się wszelkie tricki, ponieważ jest szybki i w ułamku sekundy możesz pozbawić go mocy i np. nie przeciągnie ciebie przez deskę jak się uczysz jakiegoś manewru jak to jest w przypadku takiego Soula lub podobnych kite'ów.

Sądzę, że Peak 4 11m wymaga jeszcze większego skrzydła niż Onda, żeby nim się pobawić w od 5 węzłów. Prawdopodobnie 11 będzie miał mały zakres wiatrowy. Nie wiem niestety tego dokładnie. Nie miałem okazji tego kite wypróbować.

Peak nie będzie się nadawał do mniejszych foili typu fluente i na pewnie nie będzie pasował do skrzydła typu race.

Z Peak będziesz miał frajdę jak już naprawdę dobrze radzisz sobie na foilu. Nie jest to kite dla początkujących na wodzie. Na plaży jest pewnie super do pierwszych treningów.

Polecam gorąco Peak 4 od 4 do 8m. Inne muszę wypróbować. W przyszłości jak zaczną latać samoloty to mój quiver będzie się składał z małej deski, foila onda i dwóch kite'ów Peak 4 w 4 i 8m. Już nie mogę się doczekać :)


22 kwi 2020, 18:33
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2018, 16:26
Posty: 63
Podziękował: 1
Podziękowano: 11
Cytuj
Dodali rozmiar 6m.
Wydaje się, że jest to brakujące ogniwo.
Już wiem co dopiszę do listy zakupów na wiosnę (lista świąteczna już zapełniona :D )


11 lis 2020, 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Z niepotwierdzonego źródła - Peak4 to najlepiej sprzedający się latawiec Flysurfera. Pobił nawet Soula.
Może ktoś to potwierdzić?

Tak na pierwszy subiektywny rzut oka - ilość stron wątków na KF.com:
Peak 4 - 230 stron: https://kiteforum.com/viewtopic.php?f=1 ... 4#p1138509
Soul - 101 stron: https://kiteforum.com/viewtopic.php?f=1 ... start=1000


20 maja 2021, 10:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Cena Peak4 robi swoje. Próg wejścia jest niski. Po zakupie okazuje się, że to najprostszy kite do nauki sterowania latawcem, bardzo bezpieczny. Dużo pozytywnych, wręcz pochwalnych komentarzy na forach i na YT zrobiło też swoje. Widziałem kilka szkółek, które najpierw dają Peak4 kursantom, zanim dostaną inne kite'y do ćwiczenia. Są bardzo wytrzymałe i nie spadają do wody. To bardzo dobry kite dla każdego kto pływa na foilu Onda i podobnych, a te są bardzo popularne. Na początku musiałem ludzi do nich przekonywać. Teraz sporo ludzi mnie o nie sami pytają. Ciekawe jak będzie z Peak5?


20 maja 2021, 23:27
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 08 cze 2020, 21:56
Posty: 34
Podziękował: 4
Podziękowano: 2
Cytuj
Jakieś nowe przemyślenia w temacie?
Szukam czegoś na słaby wiatr i myślałem o 11tce. Od 10 do 25kn latam na HL v1 9m. Kwestia pokrycia około 6-15kn.


25 sie 2021, 22:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.