Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Przyszłość zawodnicza foila - ankieta 

Jaka jest przyszłość foil racing?
1. Teraz dużo się o tym mówi ale z czasem nastąpi upadek tej formy ścigania. 8%  8%  [ 1 ]
2. Będzie klasą IKA rozgrywaną na tych samych zawodach co Formuła Kite. 25%  25%  [ 3 ]
3. Będzie klasą IKA rozgrywaną na oddzielnych zawodach co Formuła Kite. 8%  8%  [ 1 ]
4. Będzie klasą rozgrywaną na zawodach organizowanych przez inną organizację. 8%  8%  [ 1 ]
5. Doprowadzi do upadku Formuły Kite i zostanie jedyną klasą course racingu IKA w ciągu 2 lat. 8%  8%  [ 1 ]
6. Doprowadzi do upadku Formuły Kite i zostanie jedyną klasą course racingu IKA w ciągu 5 lat. 8%  8%  [ 1 ]
7. Będzie jedyną formą kitesurfingu na Igrzyskach w Tokio 2020. 25%  25%  [ 3 ]
8. Inny scenariusz - opisz 8%  8%  [ 1 ]
Liczba głosów : 12

Przyszłość zawodnicza foila - ankieta 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Co sądzicie o pozycji foil racingu w najbliższych latach? Zrobiłem małą ankietę. Zapraszam.


15 paź 2013, 10:59
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
555 otwarć i tylko 8 głosów?
Głosować!!!!!


20 paź 2013, 10:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Andrzej PROFIStyle napisał(a):
Troche inna strona medalu
Wszyscy wymienieni w wątku topowi rejsiarze juz nie sa topowi
Byli topowi kiedy wygrywali sprzetem(nie ujmujac im umiejetnosci)
Ale kiedy doszło w kite race do regulacji sprzetu ,co sie okazało
Koch juz w kite race nie istnieje
Heineken mimo iz dalej ma hendicap w postaci najlżejszej deski poprzez luke w przepisach juz nie jest mistrzem swiata(i juz w kite race moim zdaniem nigdy nie bedzie)
Bjørn Rune Jensen - na mistrzostwach swiata 2012 nie wszedł nawet do złotej floty
Lake- juz stracił podium w 2012- w 2013 zdublowany w medalowym wyscigu
Demo- wycofał sie juz w 2012 jak nie wszedł do wyscigu medalowego
W kite race teraz trzeba byc juz sportowcem ,a nie miec sprzet ktorego nie maja inni
top 5 w mistrzostwach swiata to 4 zawodnikow ponizej 21 lat- w tym jeden polak
To chyba wyjasnia wszystko

dla tych gosci kite foil i znowu bycie o dekade do przodu ze sprzetem to jedyna szansa zeby jeszcze zaistniec w racingu

i tak beda wygladały zawody w foilu- kilku byłych z Kite race ale ze sprzetem nie do zdobycja dla przecietnego ridera
(za to maja wystarczajace umiejetosci i doswiadczenie zeby sprawnie plywac)
a reszta to bedzie peleton w 90% z gosci nie roobiacych zwrotów tylko plywajacych na halsie(ale tez juz za cienkich na kite race)
to ze sportowego punktu widzenia

opcja foila jako slabowiatrowy dodatek napewno bedzie bardziej popularna niz kite race(chocby połaczenie deski wave i foila)

Andrzej,
Przenoszę Twój interesujący post do właściwego wątku.
W większości zgadzam się z celną interpretacją zachodzących zjawisk w świecie KR.
Nie byłbym tak pewien, że Heineken pójdzie w ślady Kocha. Strasznie szybko go już skreśliłeś. To, że starcił MS przez słaby system punktowy IKA nie dowodzi, że Maks czy Błaszko jechali go na każdym kółku.
Ostatnie Twoje zdanie powinno dać Ci do zastanowienia i trzeźwej oceny co do przyszłości foila. Zacytuję:
opcja foila jako slabowiatrowy dodatek napewno bedzie bardziej popularna niz kite race(chocby połaczenie deski wave i foila)
Dodam, że jeszcze nie masz doświadczenia na foilu i nie wyobrażasz sobie pływać przy chocby 20 kts. Też tak myślałem do lipca 2013. Po tygodniowym pływaniu nonstop powyżej 35kts nabrałem przekonania, że się da i co lepsze sprawia to rewelacyjne doznania.

Do rzeczy. Kiteracing nigdy nie stał się tak popularny jak śmiało wspólnie zakładaliśmy odkrywając że da się na tym pływać przy 6-8kts.
Byliśmy przekonani, że teraz każdy będzie kupować używany sprzęt aby latać w takich warunkach. Tak nie wyszło. Pomyliłem sie srogo. Dlaczego? Teraz już wiemy.
My, rejsiarze, nie jesteśmy normalni i mamy ponadprzeciętne umiejętności! Normalni ludzie brzydzą się dużymi drogimi deskami, latawcami i kosami. Kowalskiego nie stać na szmatę 19m. Nie ma miejsca na wożenie 2m trumny o szerokości 70cm. Nie rozumie co to jest pojęcie statecznik a tu każą mu kupować 3 rózne kosy po 40cm i 250€ każda. Musi przerabiać bary, uprzęże, kupować specjalny trapez itd. No i umiejętnośc pływania w 7kts to nie sprawa jedynie sprzetu ale również hektogodzin moczenia dupy w wodzie. Każdy z zawodników przez to przeszedł.
Nie znam osoby, która kupiłaby 18m i zaczęła latać przy 8kts. Po prostu ludzie tego nie ogarniają mimo, że dla promila jest to fun. Dla 99,99% kajciarzy funem jest mieć prostą, tanią i małą deskę; max 13m latawiec i wjo. Fajnie jakby udało mu się popływać w 10 kts ale nie będzie bardzo płakał jak uda mu się dopiero od 12kts.

No i teraz na scenie pojawia się foil. Kowalski zaczyna główkować. Mam 13m, deskę wave, wystarczy, że kupię skrzydło i będę latał od 8kts! Skrzydło waży 2,5kg jest demontowalne i składane, pasi do wave bag. Do tego goście piszą, że żegluje jak nieprzytomne na wiatr więc nie będę musiał więcej robić trójkątów pokory. Na pewno spróbuję wkrótce tego foila.
Japa - piszesz, że foil jest drogi. Jak wypalą obiecanki Carafino to jego produkty zaleją świat. Za komplet foila z deską ludzie mają zapłacić 750$ - 3000PLN!

Wracam do sedna sprawy. Jeśli foil będzie coraz popularniejszy wśród rekreacji a racing zarezerwowany dla 5 zawodników w PL to sytuację będziemy mieli jak RSX vs KR 2 lata temu. KR idzie w stronę martwej łaciny. Ma sporo predyspozycje do naturalnego wymarcia i żeby przeżył będzie musiał być sztucznie podtrzymywany przy życiu przez IKA, ISAF. Pytanie dlaczego nie dokonać eutanazji KR jak się okaże, że foil będzie stawał się popularniejszy wśród rekreacji? Za 2-3 lata zobaczymy. Nie odważę się bawić w jasnowidza, bo wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć. Może foil okaże się za trudny dla rekreacji, może Carafino jest oszustem i ceny za skrzydło będą dwa razy wyższe.
Dla sportu zawodniczego byłoby dobrze, gdyby ludzie podejmujący dalekosiężne decyzje nie patrzyli z taką niechęcią na foila, który de facto może być przyszłością sportu i sukcesem olimpijskim.

Według mnie to Kowalski a nie Johny Heineken, Błaszko, Niebrzydki to klucz do drogi na igrzyska.
Jak foil przyjmie się i choćby 10% rekreacyjnych kajciarzy będzie na tym pływało a KR będzie miał podobną frekwencję to dla mnie przesłanie tego faktu będzie banalnie jasne i jeśli IKA tego nie wykorzysta to szkoda będzie wielka.


30 sty 2014, 12:18
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 29 sty 2014, 15:30
Posty: 9
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Mając na mysli foil i deske wave miałem własnie na mysli tzw Kowalskiego

Nie da sie plywac w 6knt na foilu z deską wave i 13m kicie- juz dobrze o tym wiesz(musisz miec tez 19,18 a do tego jeszcze damskie rozmiary ala 6-5m)
Jestem teraz w some z waszym guru czyli Tadziem latajacym dziadkiem- wczoraj plywał na kicie 18m(7-10knt wiatr)
dzisiaj juz potrzebował 5m (ja latałem na Kr spokojnie na 11m)
Do tego trzeba sporo godzin zeby latanie na foilu miało sens-
Ja latam,robie bacrolle,skacze ,mam juz ustane rolltacki w powietrzu- ale to dzieki kiterace
Robisz w powietrzy rolltacki w slizgu na foilu?(jak nie to bedziesz sie ich musiał najpierw nauczyc na KR albo na desce wave-bo na foilu sie tego
od zera nie nauczysz)
Tadziu plywa w jedna strone i przechodzi na swicha- i na takim poziomie juz zostanie
Chyba ze wezmie deske wave lub KR i nauczy sie manewrów
Zaden kowalski nie ogarnie foila bez podstaw i to konkretnych na desce kierunkowej
Mam przykład moich klijentów- i to tych dobrze pływajacych
KR -nie- tutaj masz racje u ludzi odpada
ale skim lub deska big wave (a te sa teraz max polularne-tak) i do tego kity 19,18m
Moi znajomi amatorzy plywaja juz od 7-8knt - i ani mysla o foilu
Kiterace jak bedzie cien szansy na olimpiade(kasa) to wygra -jak nie to zginie
foil bedzie regatowa max droga formula 1- i moge sie załozyc(przeczytamy moze za pare lat przy żoładkowej nasze posty)
ze nie doczekasz zawodów kitefoil z 100 startujacych
Tak naprawde jeszcze nie było duzych zawodów w race na foilu-
chce zobaczyc jak to bedzie wygladało jak na wodzie bedzie złota flota-takie top 30,gdzie w KR jest juz max ciasno
a to inne prowadzenie deski i inna manewrowośc.
Moim zdaniem jak w KF zrobi sie ciasno trup sie bedzie scielił jak w bitwie pod grunwaldem(oby nie)
Nie bedzie foila na spotach- ludzie sa leniwi- a kowalscy szczegolnie- i foil jest i bedzie drogi


Ostatnio edytowano 30 sty 2014, 22:44 przez Andrzej PROFIStyle, łącznie edytowano 1 raz



30 sty 2014, 22:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 sty 2014, 15:30
Posty: 9
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
I jeszcze jedno- bylem i widzialem
Heineken jak slabo wiało przypłynał 15 w jednym wyscigu,w medalowym chyba 3 albo 5
Nie przegrał przez punkty-przegrał na wodzie
To były szybkie techniczne zawody- i moja opinia jest taka ze juz na tron nie wróci(ale życze mu jak najlepiej i bardzo go cenie)
Ale bedzie napewno na topie na foilu- nikt nie bedzie miał takiego sprzetu jak on


30 sty 2014, 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Rozmawiamy jak ślepy z głuchym ;)
Najwyraźniej źle napisałem bo raczej nie zrozumiałeś przesłania:
Siłą foila może być jego popularność wśród Kowalskich a to może być kluczem do igrzysk.
Bo przecież łatwiej promować coś co jest uprawiane przez rzesze niż garstkę.

Miałem kiedyś znajomego Australijczyka - Lachlan Deuchar, kilkukrotnego mistrza świata w tenisie. Facet na miarę McEnroe ale nigdy o nim nie słyszałeś ani o tenisie w jaki grał. Lesie grał w innego tenisa:
http://www.irtpa.com/real-tennis-rules
Na całym świecie jest 47 kortów z czego może 15 w ludzkim stanie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Real_tennis

Twoim i moim celem jest dotarcie do igrzysk. Promocja żywej formy ścigania się z kajtem może to ułatwić.

Mam zupełnie inne doświadczenia Kowalskiego niż opisałeś.
Nie używam 18m do celów rekreacyjnych. Pływam na 13m od 6 do 20kts.
Mam sporo znajomych którzy chcą latać w 8kts i kupili lub chcą kupić foila a nie sprzęt KR.

Tadeusz jest naszym guru i najwyraźniej testuje granice swoje jak i swojego sprzętu.
Ja mam na celu inne testy i odkrywam w inny sposób potężny potencjał foila.
Weź pod uwagę, że się dopiero uczymy. Przypomnij sobie jak pływaliśmy na KR w 2009 :lol:
Roll tacki - ale po co to Kowalskiemu?
18/19m - po co to mu również? widziałeś moje filmiki z nauki w Tajlandii gdzie jako absolutny żółtodziób po 20h kontaku z foilem pływałem w 7kts na 13m i desce dużo mniejszej niż najmniejszy TT produkowany kiedykolwiek seryjnie!
Po co mu również drogie skrzydła race skoro wygląda na to, że lada tydzień Carafino zrewolucjonizuje świat foila z cenami gotowego sprzętu wartego tyle co bar i linki do Twojego Northa 19m.

Szkoda jedynie, że foil pojawił się w IKA tak późno. Prawdopodobnie za późno, aby przekonali się wszyscy. I to jest aktualny problem dostania się kajta na igrzyska. Mam również obawy, czy foil stanie się popularny. Ma swoje minusy jak np pływanie po płytkim i wciąż drogie skrzydła.


31 sty 2014, 12:37
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 29 sty 2014, 15:30
Posty: 9
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Marek- ale ty nie jestes zółtodzób- tylko bardzo doswiadczony kiter
Nie wierze w pływanie na tanim foilu w 8knt na 13 m latawcu(to nie ma prawa działać)
Tadziu juz nic nie musi testowac- wie ze bez duzego kita nie popływasz
Ja twierdze ze łatwieej jest na KR w 6 knt niz na KF
Zwroty jakies kowalski bedzie musiał robic przeciesz

A druga strona medalu jest taka (tak jak piszesz-dotarcie do igrzysk)
Gdyby jutro była informacja o tym ze foil wchodzi na igrzyska- sam wiesz co by sie działo
Ale tej informacji nie ma i raczej do 2017 roku nie bedzie
Gdyby nie foil KR rozwijal by sie inaczej- najpierw zniszczył nas isaf swoimi pomyysłami i zostawił potem jakby nigdy nic
pozbawiajac pucharu swiata
A teraz mamy jeszcze rozdrabnianie na Kitefoila
Czas pokaże


31 sty 2014, 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Andrzej - mamy inne doświadczenia. Zobacz jeszcze raz ten filmik z pierwszych godzin mojej nauki na foilu rok temu:
[video]https://vimeo.com/61415904[/video]
Czy faktycznie nie widzisz tam około 8 kts na ujęciach z koptera? Byłem na 13m. Byłem kapeluszem na foilu i po paru dniach pływałem jak opętany wzdłuż wybrzeża doprowadzając do erupcji szału zwykłych kajciarzy co przez 6 dni popływali może 6 minut a ja dziennie waliłem do 6 godzin. Każdy z nich chciał kupić ode mnie Mosesa. De facto którego teraz posiadasz. Wybrałem najlepszą ofertę (zwrot kosztów zakupu nowego modelu 8-) ) i foil został w Tajlandii.

Co do igrzysk to faktycznie foil może ułatwić drogę na Olimp albo ją zrujnować.
Też się tego boję i modlę się o mądrą decyzję środowiska, zawodników i IKA.
Nie jestem ślepym fanatykiem foila! Żałuję, że foil nie wypalił ze 4 lata temu, bo wiedzielibyśmy już czy to chwilowa zajawka czy trwałe zjawisko. Teraz byłoby łatwiej podjąć słuszną decyzję.


Jeszcze parę zdań o tym, że nie zdajemy sobie jeszcze sprawy z potężnych możliwości foila.
99% foilarzy nie umie jeszcze na tym skakać. Jak umieściłem swoje zdjęcia z lotów na parę metrów ostatniej jesieni to było poruszenie na KF.com i nawet były pytania jak to możliwe.
Widziałeś kto wygrał parę dni temu Big Air na Lord of the Wind? Twój kolega Adaś na foilu Twojego funfla Alexa :!:
Nic innego lepiej nie skacze na kajcie niż foil w warunkach wiatru poniżej 12kts.
Nie skakałem jeszcze powyżej 25kts więc nie odważę się tego samego stwierdzić mimo, że tak mi się wydaje.
A ludzie chcą skakać na kajcie i mieć fun! KR nie ma nic z tego.
Powyższy przykład to dowód na to, że dopiero garstka ludzi odkrywa możliwości foila.

PS. Za 2 tygodnie lecę do Tajlandii i jedzie ze mną funfel zakochany w jeździe na falach co nigdy na foilu nie pływał. Mimo tego kupił w ciemno Mosesa, nabył przerażający dla niego rozmiar 13m, przerobił deskę wave i jedzie za grubą kasę na słabowiatrowe Ko Samui gdzie fale będa miały może 30cm wysokości a wiatr w porywach walił 10kts. Nie ma tam szans na wave.
Wszystko po to aby szybko opanować foila. Nie zrobił tego samego dla rejsingu choć go mocno piłowałem od 4 lat.
Dam Ci znać jak mu pójdzie w słabym wietrze.


31 sty 2014, 20:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 29 sty 2014, 15:30
Posty: 9
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Na race tez sie da skakac- zobacz filmy z kochem z np 2010 roku(chocby reklamowka Risty)
I jakos ze wzglegu na KR i skoki tłumów nie ma
Nie wierze ze ludzie zajarani kitem i skaczacy podstawowe triki beda sie przesiadac na Foila ze wzgledu na skoki.
Marek- gdyby wtedy w Pranmburi plywal ktos z czuba na KR tez by sprzedal deskie po paru dniach
Zeszta widac ze mija cie tam koles na twintipie i przybija ci piatke- wiec napewno to nie jest 6-8knt
Dzisiaj przylecial do nas Ksieciu- zszedł na wode na 18 i foilu- na 13 nie odpłynąłby od brzegu- albo nie dał rady jej nawet wystartować(to juz jest wiadome)

Były takie pokazowe zawody w Rewie- foil kontra KR- pamietasz Tomek i Ksieciu przeciwko Maxsiowi i Agacie
Na jakim kicie plywal Tomek ktory twierdził tez ze nie uzywa nic innego niz 13 do foila? na 18m

Teraz dolny limit wiatru jest taki sam - zobaczymy co przyniesie nowy sezon
Prawda jest tez taka ze gdyby nie zawody w San Fran wygrane przez Henka na foilu to nie bylo by calego tego zamieszania co teraz
Bo francuzi juz od dawna plywali na foilu - byly nawet mistrzostwa swiata- Nocher je wygrał- i nikogo to nie interesowało
A jak sie okaże ze KR na 2014 bedzie szybszy od foila to co wtedy- ??
Sam jestem bardzo ciekaw ilu ludzi zgłosi chec startu z zawodach na foilu na poczatku sezonu a ilu pod koniec sezonu(i czy to nie bedzie ta sama liczba)
Czas pokaze
Moze ja jestem jakis inny- ale dzisiaj rozpieszczony idealnymi warunkami w Egipcie zszedłem po godz sesji rano na foilu
bo mi sie juz nudziło- polatałem jeszcze na slalomowym zestawie WS własciciela bazy
(notabene tego sie juz nie zapomina- gosciu sie zdziwił jak zabaczył jak sie robi race jibe na slalomowym zestawie)
Szkole tu mlodego rejsera- Piotrka- zaczął kariere na kicie w maju- startowal juz w polsce i raz w KTE
Tutaj złapał foila w 2 dni- plywa juz sprawnie,sztagi jakies dokreca,walczy z rufami
Zadałem mu pytanie- podobo ci sie- lepsze od race?
Smieszne - odpowiedział ,ale do race nie ma podskoku(opinia 16snastolatka)
Czas pokaze- oby kite race i kite foil nie wykonczyli siebie nawzajem - a tak tez moze niestety byc
Zreszta na wysokim poziomie nie ma szansy na połaczenie tego - rozmawialismy o tym dzisiaj z Ksieciem
Bedziesz chciał wygrywac w KR- nie bedziesz miał czasu na foil i odwrotnie


31 sty 2014, 21:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Wybacz ale skakanie na KR to dokładnie to samo co skakanie na RSX. Kogo w ogóle obchodzi? skakanie na KR? No chyba jako wybryk natury i ładne ujęcia do filmików promo ;)
Czy ktoś próbował startować w zawodach Big Air na KR?
Skakanie na foilu to petarda i jak to potwierdzą zawodnicy i fanatycy to Kowalski będzie chciał tego liznąć, bo przecież Kowalski chce pływać na kajcie a nie na WS właśnie po to aby skakać, czyż nie?
A najlepsze jest to, że na foilu skaczesz wysoko jak opętany już przy 10kts :D
Na Tajlandię planuję zrobić "Dos and donts with Moses - jumping" - poczekaj na to proszę 8-)

Na filmiku z Pranburi są ujęte 14 dni mojej nauki na foilu. Sa też ujecia gdzie wieje 15kts. Znasz doskonale Pranburi o tej porze roku. Jednak przez 6 dni nikt tam nie zamoczył nawet deski a ja pływałem z bananem na gębie. Ten gościu co klepię z nim piątkę waży 65kg, był na 15m, TT drzwiach 150x50 i zrobił jeden hals 1km w morze i z trudem wrócił w to samo miejsce. Zrobił hals w morze i do brzegu. Adieu. Zobacz jak on pracuje kajtem, aby utrzymać ślizg. Wiało 9-11kts - tak na oko. W tym samym czasie jestem po tygodniu nauki na desce 120x38 i 13m Crossbow LW i łatwiutkim skrzydle freeride Mosesa.

Fakt, że filmik Henia i jego wygrana w SF spowodowało lawinę. Ale jej "śnieg" układali Francuzi.
Najwyraźniej Francuzi nie mają siły zrywającej lawinę. Chyba jeszcze nie czują potencjału foila albo są spięci regularnie przegrywanymi pojedynkami KR z Jankesami i teraz Polakami. Pamiętasz jak do pierwszej konfrontacji z Jankesami 3 lata temu Francuzi czuli się mistrzami świata i biła z nich moc? Filimiki ze zgrupowania, na które podjeżdżali limuzynami - oj robiło to popłoch wśród nas i Amerykanów. Wówczas nie myśleli o promocji foila ale o hegemonii w KR. Gdzie jest teraz Sroka, Damien czy nawet Kerneur? A ich laski?

KR nie będzie szybszy od foila :idea: Nigdy. Porównaj powierzchnię zmoczoną.

Oczywiście nie ma szans na długodystansowe odnoszenie sukcesów w KR i KF. Agreed!

Też się boję że przez nasze rozdwojenie jaźni droga do Tokio 2020 może być trudniejsza.


02 lut 2014, 17:57
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.