Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Mały ruch na forum? :( 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Mam wrażenie, że ruch na foilforum.pl znacznie się zmniejszył z okresem z przed roku. Czy jest to wynikiem tego, że ilość foilersów przestała rosnąć, czy może nowi foilersi są tylko aktywni na grupach na FB? Nowe posty pokazują się z częstotliwością raz na jakiś czas.

Jak wy to widzicie?


29 lis 2019, 01:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Fora umierają. FB morduje. A dokładnie grupy FB.
Kf.pl ma podobny poziom aktywności. Zmieniłem lapa i już nie mogę się nawet tam zalogować :cry:
Kf.com też cierpi :(

A foilarzy wysypało w Polsce jak grzybów po tropikalnej ulewie.

Mam pomysły jak poprawić to forum ale nie ma co owijać w bawełnę: bez aktywnych użytkowników forum nie przetrwa.
Co najwyżej zamieni się w blog paru użytkowników ;)

Znamienne jest to że sporo ludzi tutaj zagląda!


29 lis 2019, 11:59
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Rzeczywiście patrzyłem też na kiteforum.pl i ruch jest również znacznie mniejszy jak przed laty. Ze względu na foila nie zaglądam na kiteforum.pl, bo mnie TT przestało kompletnie interesować ale tych co się przesiadło jest jeszcze niewielu. Sam oczywiście jestem aktywny na FB itp. Ale możliwość wyszukania informacji na FB jest mocno ograniczona w porównania z Forum.
Korzyść z FB jest taka, że łatwiej dodaje się zdjęcia i komentarze jak na foilforum.pl
Ze zmianami oczywiście trudno jest walczyć i nie koniecznie ma to sens.
Tak się tylko zastanawiam jak przyrasta nam liczba foilersów, bo na foilforum.pl tego nie widać, a raczej większość nowych foilersów potrzebuje informacji na temat jak się zabrać do kitefoila.
Hmmmm...


29 lis 2019, 12:29
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
czareka napisał(a):
Tak się tylko zastanawiam jak przyrasta nam liczba foilersów, bo na foilforum.pl tego nie widać, a raczej większość nowych foilersów potrzebuje informacji na temat jak się zabrać do kitefoila.

sprawa jest raczej prosta - nie logują się i czytają.
Każdy kto się ze mną kontaktuje ws fojla zna mnie z ff.pl i przyznaje się że głównie tutaj czerpie swoją wiedzę.
Natomiast 90% z nich nie chce pisać z różnych względów. Dominujący jest jednak jeden - nie czują się na tyle fojl mocni aby coś pisać widząc paru wyżeraczy.
wolą zapytać na zamknetych grupach FB znajomych niż narażać się na pokazanie swojej fojl słabości.
Do tego moje autorytatywne posty też nie zachęcają.

Filip musiałby pokazać statystyki wejść dla tego samego miesiąca za poprzednie lata aby być pewniejszym tego co twierdzę czyli:
jest dużo więcej czytających a mniej rejestrujących się.
Ludziom nie chce się rejestrować, logować bo to dla współczesnego internauty za dużo.

Może gdyby można było się logować do ff.pl przez fejsa to by zwiększyło ruch? Filip jest to możliwe technicznie?


29 lis 2019, 15:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
Załączam kilka wykresów jakby kogoś interesowało:

Jak widać wg załączonych statystyk średnia liczba unikatowych wejść wg miesiąca w cale nie spada, choć faktycznie są to głównie czytający:
Obrazek

Liczba rejestracji nie rośnie odpowiednio do zainteresowania foilem w PL, ale też nie spada:
Obrazek

Niestety tylko 21% wraca :(
Obrazek

Jak widać główne źródło to google, a 25% to zdecydowani użytkownicy wchodzący bezpośrednio:
Obrazek

Rejestracja przez Facebooka jest możliwa w nowszej wersji skryptów. W wolnej chwili (czyli nie szybko :? ) postaram sie zaktualizować, choć nie wierzę, że to dużo pomoże.


29 lis 2019, 21:14
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
to bardzo smutne ,ze fora umierają :-) Nie jest to związane chyba ze zmniejszeniem się liczby foilarzy . chyba używanie i bycie na forum jest za bardzo skomplikowane dla teraźniejszych - szkoda .łatwiej wkleić fotke do FB i dać lika niż się rozpisywać :-(.


29 lis 2019, 21:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Sądzę, że połączenie z FB jeżeli jest możliwe to da sporego kopa w logowaniu się na forum. Musi to być odp. wyeksponowane, żeby nowicjusze tego nie przegapili. Sam loguję się chętniej do sklepów jak widzę, że mogę zrobić to z FB lub Gmail.

Łatwiejsze dodawanie fotek też by pomogło.


29 lis 2019, 23:08
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
piotrbyku napisał(a):
to bardzo smutne ,ze fora umierają :-) Nie jest to związane chyba ze zmniejszeniem się liczby foilarzy . chyba używanie i bycie na forum jest za bardzo skomplikowane dla teraźniejszych - szkoda .łatwiej wkleić fotke do FB i dać lika niż się rozpisywać :-(.

Fojlarzy rośnie na potęgę na świecie i w Polsce.
W samej Polsce jest już chyba tysiąc albo więcej.
Wkrótce każdy średnio zaawansowany będzie posiadał fojla więc będzie nas parę tysięcy.
Niestety FB działa odwrotnie do założeń: staje się antyspołecznym medium.
Niewiele na to poradzimy.

czareka napisał(a):
Sądzę, że połączenie z FB jeżeli jest możliwe to da sporego kopa w logowaniu się na forum. Musi to być odp. wyeksponowane, żeby nowicjusze tego nie przegapili. Sam loguję się chętniej do sklepów jak widzę, że mogę zrobić to z FB lub Gmail.

Łatwiejsze dodawanie fotek też by pomogło.

Też tak mam - wybieram szybciej takie sklepy oraz praktycznie wybieram te które dają opcje płacenia blikiem. Jak mam dokonać zwykłego przelewu online to rezygnuję ze sklepu.
Strasznie wygodni się stajemy.
Dlatego zgadzam się że przybędzie trochę użytkowników jak będzie opcja logowania przez FB ale nie zakładam aby to był spory kop.

@ Filip, jak miałbyś czas to spróbuj wrzucić taką opcję plis. Info o tym można było wrzucić w nagłówek forum aby każdy ślepy to widział.
Ciekawy jestem jaki byłby rezultat.

Media wizualne - czy jest jakiś łatwiejszy sposób wrzucania fot, video na fora?
Co wy na to? https://pl.imgbb.com/

test:
Obrazek


30 lis 2019, 10:42
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Test.

Obrazek

Działa. Dobry adres, tylko żeby go nie zapomnieć. Nie można go dodać gdzieś koło loga na górze forum?


30 lis 2019, 11:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
czareka napisał(a):
Działa. Dobry adres, tylko żeby go nie zapomnieć. Nie można go dodać gdzieś koło loga na górze forum?

dobry pomysł! Filip co Ty na to? Da się? Warto?
idealnie byłoby gdyby taki link przekierowywał do serwera z automatyczną opcją logowania w celu archiwizacji zdjęć.
Nie znam warunków korzystania z tego serwera. Może się okazać, że po roku zdjęcie znika, albo trzeba płacić - tak miałem z imageshack i parę lat moich prac poszło w popiół :(
A jak trzeba płacić za konto to wówczas można to robić jednorazowo dla całego forum?


30 lis 2019, 12:30
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.