Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Jaki wiatr w węzłach najlepiej pasuje wam do foila? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
W czasach WS i potem KS (razem to już 40 lat) silny wiatr był marzeniem. Zabawa zaczynała się od 20 węzłów. Poniżej zwłaszcza na akwenach mniejszych, gdzie wiatr często jest nierówny prognozy 15 węzłów szybko okazują się wahaniami w przedziale 5 do 30 węzłów i na takim TT oznacza to częsty powrót wpław lub z buta z drugiego końca jeziora.

Foil stał się tu tzw. Game Change'rem. Nagle okazało się, że wraca się zawsze do punktu startu i że szkwały i porywisty wiatr choć dalej nieprzyjemne nie są już takim problemem. Ale do sedna sprawy. Na jakim wietrze wam się najlepiej pływa?

Ja chyba najbardziej lubię siłę wiatru w przedziale 9 do 16 węzłów. Na jeziorach przeważnie wtedy nie szkwali, a na morzu tak czy siak jest wtedy przyjemnie. Przy takim wietrze można się moim zdaniem najlepiej uczyć nowych tricków i nie ma stresu z kitem na plaży nawet jak sa jakieś ograniczone warunki z miejscem.

Ciekawy jestem waszych odczuć.


20 kwi 2020, 12:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 20 maja 2018, 21:07
Posty: 22
Lokalizacja: Powidz
Podziękował: 1
Podziękowano: 1
Cytuj
Czarek dla mnie najlepsze warunki są wtedy ,kiedy mogę spokojnie panować nad sprzętem , czy to będzie 10 ,15 czy 30 węzłów ma mniejsze znaczenie , kwestia doboru latawca .Wiadomo ,że na jeziorze jest szkwaliście ,ale da się opanować warunki od 10 do 20 paru węzłów.


20 kwi 2020, 21:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
słomka napisał(a):
Czarek dla mnie najlepsze warunki są wtedy ,kiedy mogę spokojnie panować nad sprzętem , czy to będzie 10 ,15 czy 30 węzłów ma mniejsze znaczenie , kwestia doboru latawca .Wiadomo ,że na jeziorze jest szkwaliście ,ale da się opanować warunki od 10 do 20 paru węzłów.


No oczywiście, że można sobie dobrać latawiec itp. Ale każdy ma moim zdaniem swoją komfortową konfigurację foil, deska, kite, wiatr. Dla mnie jest to właśnie takie 9 do 16 węzłów do tego np. Peak 4 w 5m lub Cabrinha Moto 8 i Onda jako foil. W takiej konfiguracji lata mi się najprzyjemniej. Oczywiście jak warunki nie pozwalają to biorę np. Apollo 12 i też się cieszę, że latam lub jak jest 30 kts to biorę Peak 4 w 4 lub Drifter 5 i też jest miło.


21 kwi 2020, 10:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3527
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 291
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
U mnie upodobania przechodziły etapami.
Dużo zależy od sprzętu w tej kwestii.
Chyba najbardziej jarałem się bezwietrzem na plaży w Grzybowie wiedząc, że parę węzłów idzie górą.
Magiczne momenty, które stały się codziennością w takich warunkach.
Teraz najbardziej czekam na maks piździel i miszmasz na wodzie - najlepiej przy onshore. Niestety 1 lub 2 w roku :(


21 kwi 2020, 11:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
A ja się najlepiej czuje w przedziale 7 z przypierdoleniem do 10 knt :lol:


22 kwi 2020, 06:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 maja 2018, 21:07
Posty: 22
Lokalizacja: Powidz
Podziękował: 1
Podziękowano: 1
Cytuj
Ja najbardziej się cieszę wtedy kiedy mogę popływać ,gdyż niestety nie zawsze jest czas,a jak już się znajdzie to zazwyczaj nie ma wiatru.Dlatego łapię co się da .Najlepiej jest jak wieje równo w granicach 15 knts i można wziąć 8 m a najlepiej 6 ,ale w Powidzu jest to rzadkością o czym dobrze wiesz .Więc upodobania co do siły wiatru schodzą na drugi plan .Najważniejsze żeby poprostu plywać :D


22 kwi 2020, 22:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014, 14:47
Posty: 153
Podziękował: 7
Podziękowano: 16
Cytuj
U mnie dość specyficznie - na szczęście mam możliwość pływania na kozackim sprzęcie.. Chrono 18m V3 Ultralight i 5-6 węzłów - totalny flat, najwięcej funu. Niestety kilka razy akcja zakończona inaczej niż chciałem, jednak warunki totalnego flatu lubię najbardziej. Drugi superoptymalny warunek to okolice 8węzłow i Hyperlink 11, 13 na końcu linek. Trzeci Ulubiony warun to okolice 15-20 węzłów i mały 7/9m Hyperlink i loty w kosmos + śmigło z przeciagniętego latawca przy odpadaniu. Kurcze, sporo tych ulubionych warunków - musiałbym jeszcze zróżnicować temat w zależności nie tylko od latawców, ale też foila. W tej chwili Onda na jednym samolocie i Rejsowe skrzydło na drugim spełniają 100% moich wymagań.. brakuje tylko umiejętności.


21 maja 2020, 22:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.