Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Pierwsze Mistrzostwa Polski - Dzień Świętego Patyka 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Liczę na relację Feela, dla którego były to chyba pierwsze zawody. Jakie wrażenia?


Dla mnie to było bardzo ciekawe doświadczenie, choć lekko frustrujące… Okazało się, że moje turystyczne pływanie lewo-prawo to duuuużo za mało żeby rywalizować z pozostałymi. Nie byłem w stanie skończyć żadnego wyścigu na czas, bo jak dopływałem to już szedł następny ;)

Z drugiej strony niezła motywacja do dalszych treningów :)

Gratulacje dla pozostałych uczestników, szczególnie dla dominatora Niebrzydkiego :!:


08 cze 2015, 13:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Filip,

Znajomość przepisów to podstawa. Musisz wiedzieć jaki jest czas na otwarcie i zamknięcie mety. Jeśli meta jest zamykana 10 minut po pierwszym to obserwujesz zwycięzcę jak przepływa metę. Wiesz ile robisz jedno kółko. Kalkulujsze czy się zmieścisz w tych 10 minutach. Jeśli nie - to od razu dawaj na brzeg aby odpocząć i przygotować się do następnego startu.
Z każdym wyścigiem powinno być lepiej. Podstawa na takich zawodach dla rekreacyjnych zawodników to nie spóxniac się na start.
Jak widzisz każda sekunda się liczy! Rekreacyjni zawodnicy powinni startowac 10-30 sekund po sygnale. Nie później!

Z drugiej strony jak widzisz, że jesteś spóźniony na brzegu. Ruszyła procedura a Ty nadal poprawiasz latawca. Poszedł start a Ty dopiero go odpalasz. jak wiesz że nie wyrobisz się w limicie czasu na start to nie ma sensu abyś wychodził w morze. Czekasz do następnego wyścigu.

Masz jakieś fotki? Albo inne spostrzeżenia? A co było z Marcinem. Same DNS?!


08 cze 2015, 14:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
BraCuru

W moim przypadku brak ogarnięcia startowego to był akurat najmniejszy problem ;)

Po prostu zabrakło umiejętności. Ja przeważnie pływam bardzo rekreacyjnie i tak nie cisnę. W rezultacie nie byłem w stanie płynąć tak ostro na wiatr jak reszta, a tym bardziej z wiatrem. Muszę chyba bardziej wykorzystywać możliwości folia na treningach.

No i chyba zmienię lotkę na Moses HP, choć nie wiem czy jest sens na moim etapie. Nie będę zwalał niepowodzeń na sprzęt ;)

Tak czy owak fajna zabawa i duża motywacja!

Obrazek


09 cze 2015, 19:18
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
feel napisał(a):
Muszę chyba bardziej wykorzystywać możliwości folia na treningach.

Filip - trening na foilu to nie podnoszenie ciężarów czy orka na Formule. To jedna z nielicznych dyscyplin gdzie nie sposób znudzić się treningiem! To kolejny poważny atut foilboardingu.

Cytuj:
No i chyba zmienię lotkę na Moses HP, choć nie wiem czy jest sens na moim etapie.

Nie ma sensu! Poprawisz może upwind o 1-2 stopnie a to i tak niewiele Ci pomoże.
Podstawa to teraz piłowanie na wiatr, nauka downwindów oraz skuteczne przymoczone zwroty.
Najtrudniejsze z tego będą downwindy :idea:
Jak wejdziesz na poziom 5 poniższej skali to na każdym skrzydle zmieścisz się w czasie!
viewtopic.php?f=2&t=125&p=657&hilit=downwindu#p657

Zobacz jakie kąty robiłem na Silente (UNSTRAP)!
viewtopic.php?f=6&t=116&p=618&hilit=downwind#p618

Cytuj:
Tak czy owak fajna zabawa i duża motywacja!

Cieszę się, że tak to odbierasz. Dla mnie każde zawody to jak Wigilia Bożego Narodzenia. Cieszę się jak głupi.
Jak zrobić, aby zarazić tym wirusem innych?


10 cze 2015, 11:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.