Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
TRÓJMIASTO I OKOLICE - Kto/Gdzie/Kiedy... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
Marrio napisał(a):
Ktoś startuje dzisiaj dzisiaj do Rewy po południu ?

Ja chyba Sopot :)


14 kwi 2016, 12:44
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 sie 2015, 08:19
Posty: 176
Lokalizacja: Iława
Podziękował: 13
Podziękowano: 10
Cytuj
Bardzo miła sesyjka w Rewie w Sobotę - i chyba kolejny zarażony foilem - Wełniacz


Załączniki:
FOT8D3[1].JPG
FOT8D3[1].JPG [ 238.77 KiB | Przeglądane 10195 razy ]
19 wrz 2016, 09:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sie 2015, 08:19
Posty: 176
Lokalizacja: Iława
Podziękował: 13
Podziękowano: 10
Cytuj
Ktoś pływał na patyku przy 35 knotach. Chcę jutro jechać do Rewy ale jak patrzę na siłe wiatru to mam lekkie obawy...


28 paź 2016, 08:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
MWILCZ napisał(a):
Ktoś pływał na patyku przy 35 knotach. Chcę jutro jechać do Rewy ale jak patrzę na siłe wiatru to mam lekkie obawy...

WKS pływa regularnie na Bałtyku ale dochodziliśmy do tego powoli. Dziś i jutro - będzie nas może nawet 5 na foilu.
Rewa będzie szkwalista i sporo czopu ale nie będziesz miał kąśliwego przyboju.


28 paź 2016, 08:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 sie 2015, 08:19
Posty: 176
Lokalizacja: Iława
Podziękował: 13
Podziękowano: 10
Cytuj
BraCuru napisał(a):
MWILCZ napisał(a):
Ktoś pływał na patyku przy 35 knotach. Chcę jutro jechać do Rewy ale jak patrzę na siłe wiatru to mam lekkie obawy...

WKS pływa regularnie na Bałtyku ale dochodziliśmy do tego powoli. Dziś i jutro - będzie nas może nawet 5 na foilu.
Rewa będzie szkwalista i sporo czopu ale nie będziesz miał kąśliwego przyboju.

Przyboju nie będzie - więc jadę :roll:


28 paź 2016, 08:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 sie 2016, 18:00
Posty: 113
Lokalizacja: Gd
Podziękował: 11
Podziękowano: 15
Imię i nazwisko: Daniel Klasa
Cytuj
MWILCZ napisał(a):
BraCuru napisał(a):
MWILCZ napisał(a):
Ktoś pływał na patyku przy 35 knotach. Chcę jutro jechać do Rewy ale jak patrzę na siłe wiatru to mam lekkie obawy...

WKS pływa regularnie na Bałtyku ale dochodziliśmy do tego powoli. Dziś i jutro - będzie nas może nawet 5 na foilu.
Rewa będzie szkwalista i sporo czopu ale nie będziesz miał kąśliwego przyboju.

Przyboju nie będzie - więc jadę :roll:


Mariusz, wygląda na to, że moje pierwsze testy odbędą się w pn.
Rewia dziś i jutro mało przyjazna na latawce 10+
Zdam relacje :)


29 paź 2016, 08:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sie 2015, 08:19
Posty: 176
Lokalizacja: Iława
Podziękował: 13
Podziękowano: 10
Cytuj
dan_kan

Daniel dałeś radę popróbować dzisiaj na foilu.
Ja byłem w sobotę w Rewie, ale...... :o wiało 30 -35 węzłów.

Chciałem najpierw sprawdzić jak to jest z tym wietrem i wszedłem z 6m Ozonem i deską TT, i stwierdziłem że popływać na Fluente to ja nie mam szans, i zostaje na TT.

A koniec był taki, że w którymś momencie przy skoku straciłem równowagę, nie dokręciłem kiteloopa, i tak huknąłem o wodę że moja 6-tka odeszła w zapomnienie :oops: . Nie będę jej nawet szył :?

Zmieniłem później na 9m , ale nawet na TT było nie komfortowo.

Także było za ostro, była nawet karetka po Kolegę który przywalił w plażę :(


31 paź 2016, 15:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 sie 2016, 18:00
Posty: 113
Lokalizacja: Gd
Podziękował: 11
Podziękowano: 15
Imię i nazwisko: Daniel Klasa
Cytuj
MWILCZ napisał(a):
dan_kan
Daniel dałeś radę popróbować dzisiaj na foilu.
Ja byłem w sobotę w Rewie, ale...... :o wiało 30 -35 węzłów.
Chciałem najpierw sprawdzić jak to jest z tym wietrem i wszedłem z 6m Ozonem i deską TT, i stwierdziłem że popływać na Fluente to ja nie mam szans, i zostaje na TT.
A koniec był taki, że w którymś momencie przy skoku straciłem równowagę, nie dokręciłem kiteloopa, i tak huknąłem o wodę że moja 6-tka odeszła w zapomnienie :oops: . Nie będę jej nawet szył :?
Zmieniłem później na 9m , ale nawet na TT było nie komfortowo.
Także było za ostro, była nawet karetka po Kolegę który przywalił w plażę :(


Cześć, tak byłem w poniedziałek, ale nie w Rewie (wiało <8kts) tylko w Kuźnicy - tam 9-12 kts. Wiatr idealny do nauki jak dla mnie na Zefirze 17, ale szybko nabrałem pokory. Zanim suchar nabrał za dużo wody i zdryfowałem w stronę portu, zdążyłem ok 20 min powalczyć w wodzie. Przepłynąłem na desce max 50m. "Drag" masztu jest ogromny i chyba mam złą pozycję foila na desce - zbyt blisko dziobu, ale to nie w tym wątku. Przy nast. próbie przesuwam foil na koniec blisko burty i odkręcam dolne skrzydło, żeby oswoić się najpierw z samym masztem :)

p.s. najlepsze jest to, że byłem swiadomy, że srodek cięzkosci musi być dokładnie nad przednią lotką i że trzeba zapomnieć o ustawieniu nog jak na TT i trzeba dociążyć przednią nogą, do tego strapy przykręciłem max w kier. dziobu deski a i tak wszystko to szlag trafił, gdy stanałem na desce.. :) jest nad czym pracować!
ten foil to niezłe wyzwanie :) podoba mi się!

pozdrawiam
Daniel


Załączniki:
20161022_133441.jpg
20161022_133441.jpg [ 219.91 KiB | Przeglądane 10003 razy ]
01 lis 2016, 21:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 sie 2016, 18:00
Posty: 113
Lokalizacja: Gd
Podziękował: 11
Podziękowano: 15
Imię i nazwisko: Daniel Klasa
Cytuj
MWILCZ napisał(a):
dan_kan

A koniec był taki, że w którymś momencie przy skoku straciłem równowagę, nie dokręciłem kiteloopa, i tak huknąłem o wodę że moja 6-tka odeszła w zapomnienie :oops: . Nie będę jej nawet szył :?


Mariusz, rozważ, czy naprawdę nie chcesz ratować swojej "6". W gdańsku, na ul. dolne młyny 4 znajdziesz VectorSails. Naprawiałem u nich 2 latawce, jeden mój 12m2, drugi kolezanki 10m2. Mój na przedłużonych linkach 45m (taki tam eksperyment) spadł niekontrolowanie w powerzone i uderzył o wodę - latawiec rozdarł się na pół . Po naprawie do dziś sprawny.
Szyją bez zakładki, czyli ucinają np pasek 5cm dacronu, doszywają na zakład jedną stronę rozdarcia, później drugą tak aby krawędzie się stykały i odcinają nadmiar podkładu - dacronu. Latawiec zyskuje może kilkanaście gram.


01 lis 2016, 21:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sie 2015, 08:19
Posty: 176
Lokalizacja: Iława
Podziękował: 13
Podziękowano: 10
Cytuj
Cytuj:
Przy nast. próbie przesuwam foil na koniec blisko burty i odkręcam dolne skrzydło, żeby oswoić się najpierw z samym masztem :)
Cytuj:


Ja po pierwszych próbach też przesunąłem masz do tyłu , ale nie dane mi było jeszcze takich ustawień wypróbować.

Wytrwałości Ci życzę.

Ładny komplecik :D

Pozdrawiam
mariusz


02 lis 2016, 08:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.