Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Maroko Essaouira Lipiec 2013 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
[video]https://vimeo.com/71119655[/video]
Mając 4h w samolocie napisałem poniższe. Mam nadzieję, że może komuś się przyda. Pamiętajcie, że jest topisane przez osobę, która spędziła pierwsze dni w Maroko i dotyczy to jednego tygodnia w lipcu. Jak najbardziej subiektywne! Skala 0-10.

Ilość wiatru: 10
Wiało przez 24h każdego dnia. Jak ktoś chce tłuc rekordy godzinek to nie spotkałem bardziej skutecznego miejsca na globie.

Jakość wiatru: 4
Wyjątkowo szkwalisty. Stały kierunek przez 24h. Dla początkujących najgorsze znane mi miejsce. Dla zaawansowanych wymagający wiatr. Dla ekspertów wyśmienite miejsce do treningu w tak specyficznych warunkach.
Od wschodu słońca do 1000 wiatr słabszy – średnio 15kts.
Od 1000 do południa – średnio 20-25kts.
Od południa do zachodu słońca – średnio 25-35kts
Przez 6 dni pływałem 27h z czego 20h na 5m i 7h na 7m. Miałem ze sobą 9m – nie dotknąłem.

Foil: 9
Kapitalne miejsce do treningu silno-wiatrowego. Jedynie może brakować wiatru poniżej 10kts. Mnóstwo przestrzeni, sporo rozstawionych bojek, brak przeszkód pod powierzchnią wody, piaszczyste plaże. Można trenować od świtu do zachodu słońca czyli 15h dziennie. Piaszczyste plaże są bardzo przyjazne do startu foila. Nie ma żadnych raf, kamieni przy piaszczystych plażach. To co widać na zajawce to spoty daleko odległe od plaż.

Miejsca dla początkujących: 0
Podkreślam, że to nie miejsce do nauki pierwszych kroków. Nie dajcie się skusić statystyką wiatru. Ilość w tym miejscu nie ma nic wspólnego z jakością.

Miejsce dla średniozaawansowanych: 3
Owszem godzinki można klepać ale będziecie sfrustrowani szkwalistym wiatrem. Jeden błąd może kosztować wiele niemiłych wspomnień.

Miejsce dla zaawansowanych: 6
Jak ktoś potrzebuje poprawić licznik godzin na wodzie – lepszego miejsca nie znam w lipcu.

Miejsce dla ekspertów: 8
Idealna miejscówka do treningu w ekstremalnych warunkach.
ObrazekObrazek

Obrazek


26 lip 2013, 22:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Pełny metraż:
[video]https://vimeo.com/73069802[/video]


25 sie 2013, 23:07
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Dostałem parę maili, że filmik fajny ale prezentuję niebezpieczną jazdę pomiędzy podwodnymi skałkami.
No tozobaczcie to:
[video]https://vimeo.com/48177886[/video]

PS. Wczoraj miałem szaloną przyjemnośc poznać i spędzić wieczór z przesymaptycznym Manulem Baez'em (jeden z rajedrów w powyższym filmiku). Gościu z Perto Rico wylądował w Zeebregge i jak zobaczył mnie na foilu to oszalał z radości widząc bratnią duszę :lol:


07 wrz 2013, 18:16
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.