Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Kessenich Belgia / Granica z NL i DE 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Witam,

Spot w Kessenich nie jest może najlepszy ale jest :) i można na nim pływać na KS, WS i HS. Spot znajduję się przy graniczy B, NL, D i leży po belgijskiej stronie. Aktualnie na spocie są fajne miejscówki do startu i tak tu było przez ostatnie 15 lat. Jednak zaczyna się coś zmieniać. Urbanizują okolicę. Linia brzegowa mienia się co roku i zbiornik zmienia swój kształt. Przez cały rok działają tu piaskarki i wydobywają piasek. Dla mnie wygląda to trochę jak przesypywanie z jednego miejsca w drugie :-) Ale się nie znam.

Poniżej aktualne zdjęcia.

Załącznik:
Komentarz: Kessenich
IMG_5020.JPG
IMG_5020.JPG [ 167.93 KiB | Przeglądane 4342 razy ]


Załącznik:
Komentarz: Kessenich
Bildschirmfoto 2017-05-22 um 17.32.43.png
Bildschirmfoto 2017-05-22 um 17.32.43.png [ 249.14 KiB | Przeglądane 4342 razy ]


Na spocie jest przeważnie do 10 KS/HS i ok. 5 do 8 WS i przy takiej liczbie robi się zwlaszcza dla KS i WS ciasno, bo wiatr przeważnie jest taki, że słabo jest popłynąć up wind. Sytuacja lepiej wygląda dla HS :-). HS bez problemu daje radę popłynąć dalej pod wiatr i korzystać z całego zbiornika.

Na spocie pływamy cały rok. W lecie zwłaszcza w upalne dni jest ciasno. Sporo plażowiczów i bardzo dużo jachtów różnej maści. Nie kumam skąd oni czerpią przyjemność na tych jachtach. Jest ciasno. Przepływają przeważnie kilkaset metrów i pól dnia stoją w jednym miejscu. Mogę się na ten temat wypowiedzieć. Pochodzę z serca Mazur i od 7 roku jestem żeglarzem. :-).

W ciepłe letnie dni przeważnie wiatr był zawsze słaby i KS nie wchodził w rachubę ale na HS będzie już inaczej i zastanawiam się jak sobie wszyscy tam damy radę. Hmmm...

Najlepszy kierunek wiatru jest od W do S.

Na spocie jest klub KS i WS, do którego nie sposób się zapisać. Mają określoną liczbę członków i trzeba czekać aż ktoś się wykruszy. Nie mniej mogę korzystać z akwenu. Trzeba tylko koniecznie przestrzegać reguł na spocie. WS szybko się denerwują i jak im się podpadnie to nie wpuszczą więcej. Szefem jest właśnie jeden w WSów. Brzmi trochę jak WSW :-) I takie też sprawia wrażenie. Ale od 15 lat to się juz w sumie trochę znamy. Nowi muszą jednak uważać i się szanować jak chcą jeszcze tu wrócić :-)

Dojazd jest dobry. Z każdej strony Autostrady. Z DUS dojeżdżam w 45 minut.

W miejscowości można zjeść, wypić i się przespać. W sumie to prawie centrum cywilizowanej Europy.

Dla mnie jest to fajny spot. Dzięki HS nie musze jeździć tak często nad morze. Nie to, że nie lubię ale jednak trochę daleko.

Jutro się tam wybieram.

Pozdro.
CA


22 maja 2017, 17:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
Znajomi z ekipy mieszkają w Koloni i często tam są
[video]https://vimeo.com/188015430[/video]


22 maja 2017, 19:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.