Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Sycylia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
Warto brać foila? Ktoś poleci jakieś sprawdzone spoty? Bo Lo Stagnone to chyba zbyt płytkie.


22 mar 2018, 17:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
No i nie wziąłem foila na wyjazd. Lokalna szkółka odradziła mi, pisząc, że na foila spoty się nie nadają. Nastawiłem się więc na naukę dziewczyny i ogólne zwiedzanie.
No i jak zwykle w takich sytuacjach załowałem, że nie chciało mi się wziąć tych kilka kg więcej. Sycylia to dużo więcej spotów niż Lo Stagnone, które nawiasem mówiąc nie spacjalnie mi się podobało. Dla początkujących kitesurferów ok, ale siedzieć tam tydzień na miejscu to bym bardzo nie chciał.

Podczas mojego pobytu w maju wiało praktycznie tylko z północy i tak średnio co drugi dzień. Najlepszą sesję zaliczyłem na plaży San Vito lo Capo, gdzie najbardziej brakowało mi foila. Dobre warunki były też w urokliwym Cefalu.
Obrazek

Ogólnie może tam być bardzo fajnie na foilu, mimo że żadneg nie widziałem. Tylko jeżeli chce się dodatkowo zwiedzać wyspę to na wycieczkę warto przeznaczyć wiecej niż tydzień.


22 maja 2018, 22:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
feel napisał(a):
Ogólnie może tam być bardzo fajnie na foilu, mimo że żadneg nie widziałem.

Mój synek śmigał tam dwa tygodnie temu na foilu i bardzo mu się tam podobało.
Poza tym już zaplanował spędzić am praktycznie całe wakacje.
Będzie tam opcja nauki lewitacji przez Juniora!


22 maja 2018, 22:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2018, 20:10
Posty: 3
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
Cześć! Byłem tam 2 tygodnie na majówkę i dużo jeździłem na foilu w dni ze słabszym wiatrem. W lipcu wracam i też będę brał ze sobą foila, bo naprawdę da się tam na nim jeździć, nawet po zatoce- trzeba tylko trochę znać spot. Zrobiłem mapkę dna dla foilowców:

Obrazek

I zbliżenie:

Obrazek

Na zielono macie zaznaczony spot na morzu, gdzie jest głęboko i przy północnych kierunkach macie kilometry jazdy bez żadnych przeszkód. Można dojechać sobie do tej plaży samochodem.
Na żółto zaznaczyłem miejsca gdzie jest naprawdę bardzo płytko- woda maksymalnie do kolan. Szczególnie ta część na północ jest bardzo płytka, za to świetna do pływania na TT- z północnym kierunkiem pływa się nawet na 11m kajtach po wodzie płaskiej jak lustro.
Na pomarańczowo zaznaczone są strefy z trochę głębszą wodą, ale tak naprawdę nadające się tylko na najmniejsze 40cm foile.
Na czerwono za to zaznaczyłem super zatoczkę do pływania na masztach 60/75cm. Ja miałem właśnie foila na 60cm maszcie i objeździłem na nim całą to zatoczkę wzdłuż i wszerz. Myślę, że można by było pływać tam nawet na masztach 90cm, bo jest tam na tyle głęboko, że nie dotyka się dna. Z drugiej strony na dnie rosną trawy, więc taki pełnowymiarowy foil mógłby je czasem łapać (na moim 60 zahaczałem czasem trawy pływając przy zaznaczonych granicach tej zatoki. Zatoczka działa praktycznie przy każdym kierunku wiatru (najczęściej wieje północ lub południe). Ogromnym plusem jest fakt, że nawet przy mocniejszym wietrze na zatoce woda jest wszędzie niemal idealnie płaska. Także pływając na mniejszych masztach skrzydło nie wynurza się podczas jazdy przez czop czy zafalowanie. Czerwoną strzałką zaznaczyłem najlepszą drogę wyjścia do tej zatoczki z głębszą wodą. Najlepiej jest napompować się na plaży na wysokości szkółki KiteStation i przejść ten kawałek z płytką wodą. Głębsza woda zaczyna się takim węższym kanałem i przy północnym wietrze odpala się tam i halsuje się od razu do zatoczki gdzie już jest mnóstwo miejsca (nikt tam raczej nie pływa na TT). Jak ktoś umie, można wracać w lewitacji nad płytką żółtą strefą, ale lepiej nie do samego brzegu, bo tam już pojawiają się kamienie na dnie i jest bardzo płytko. Ja dojeżdżałem do około 100m od brzegu i zeskakiwałem z foila. W zaznaczonym miejscu do foilowania nie widziałem żadnych kamieni na dnie i przeszkód, które mogłyby uszkodzić skrzydło. Oprócz tego nie da nawet się uderzyć w dno ponieważ rosną nad nim wszędzie trawy, więc wypłynięcie w zbyt płytki obszar nie skończy się zaryciem twardo o piach.

Mi się bardzo podobało i na pewno zabieram foila w lipcu. Polecam spot szczególnie osobą, które pływają na zmianę na foilu i na TT, a także posiadaczom masztów 75cm i mniejszych.


02 cze 2018, 09:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.