Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Burta 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Witam wszystkich,

piewszy post, więc należałoby się przedstawić:

Kuba, pływam w okolicach Szczecina. Na foilu można powiedzieć od tego sezonu, natomiast ogólnie na kajcie grubych dobrych lat.

Mój sprzęt na którym się uczę to Moses T60C, Fluente 91 z W550 i S325. Latawki to prócz katowanych do tej pory Switchbladow (idą na giełdę), Airush Wave 10m 7m oraz Soul15m.
TT na razie odstawiłem póki nie ogarnę w miarę foila. Za bardzo mi miesza. W planie kontynuacja TT oraz rozpoczęcie Wave.

Zabawę z foilem rozpocząłęm tak naprawdę w 2018, ale po kilku KO i trzech sesjach podczas których nie widziałem nawet światełka nadziei odpuściłem. Dopiero w tym sezonie po zakupie miecza 40cm i kilku próbach zobaczyłem że jednak jest to dla mnie możliwe. Po kilku sesjach zamieniłem miecz na 91cm, znowu kilka knock outów, ale tym razem się nie poddałem :-)
Pływam już swobodnie w lewitacji i zaczynam naukę zwrotów.

I tutaj moje piersze pytanie o radę:

Chcę rozpocząć naukę zwrotów od tzw. rufy. Wyglądają na dosyć łatwe w odróżnieniu od Tuck'a. Czy zwroty powinno uczyć się bez strapów? Mam przykręcone dwa przednie, tylnego nie mam. Doświadczyłem kilku nieprzyjemnych gleb podczas których bardzo niefajnie wykręciło mi stopę (mimo że strap jest dość luźny)... Nie jestem panikarzem, ale wiem że foilem można sobie zrobić niezłe kuku (mam już piankę poklejoną w kilku miejscach...)

Drugie pytanie to czy na moim skrzydle (W550) możliwa jest nauka Tucków? Czy też analogicznie do mojej przygody z masztami 40 vs 90 powinienem zamienić skrzydło na W633 i oszczędzić sobie cierpienia?

Z góry dzięki!
p,s. super forum :-)


Ostatnio edytowano 14 cze 2020, 16:51 przez sp-qba787, łącznie edytowano 2 razy



12 cze 2020, 10:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
sp-qba787 napisał(a):
Chcę rozpocząć naukę zwrotów od tzw. burty. Wyglądają na dosyć łatwe w odróżnieniu od Tuck'a. Czy zwroty powinno uczyć się bez strapów? Mam przykręcone dwa przednie, tylnego nie mam. Doświadczyłem kilku nieprzyjemnych gleb podczas których bardzo niefajnie wykręciło mi stopę (mimo że strap jest dość luźny)... Nie jestem panikarzem, ale wiem że foilem można sobie zrobić niezłe kuku (mam już piankę poklejoną w kilku miejscach...)

Witam na super forum ;)

Zanim przejdziesz do szlifowania zwrotów warto używać prawidłowego nazewnictwa ;)
Nie pomoże to co prawda w nauce ale lepiej będzie się rozumiało co autor miał na myśli.
Zwrot prze burtę jeszcze nie opanowałem za to te dwa podstawowe z wiatrem i pod wiatr w miarę ogarniam i tutaj masz linki:

Rufy (z wiatrem) [gybe, jibe]:
viewtopic.php?f=4&t=17

Sztagi (pod wiatr) [tack]:
viewtopic.php?f=4&t=16

PS. Luźny strap to główna przyczyna kontuzji kostki.

Cytuj:
Drugie pytanie to czy na moim skrzydle (W550) możliwa jest nauka Tucków? Czy też analogicznie do mojej przygody z kilami 40 vs 90 powinienem zamienić skrzydło na W633 i oszczędzić sobie cierpienia?

Możliwa i raczej prosta. Wystarczy oglądać filmiki, obejrzeć siebie samego (video), posłuchać oceny zaawansowanego, tłuc i ćwiczyć. Najpierw przytapiane a potem wejdą w lewitacji.
Na W633 jeszcze prostsza.


13 cze 2020, 16:47
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
rufa! co ja z tą burtą :lol:
filmików obejrzałem już mnustwo i oglądam dalej.

dzięki za info odn. luźnych strapów. sądziłem że właśnie luźne uratują mi kostkę.


13 cze 2020, 22:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.