Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Ocena zestawu Moses T40G i Slingshot NF2 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17 lut 2022, 17:13
Posty: 26
Podziękował: 2
Podziękowano: 0
Cytuj
Z myślą o nauce kupiłem w.w. zestaw. Czy bedzie ok do nauki? Mam 90kg wagi. Czy jest to problem że skrzydło ma tylko 707cm2 ?
Zamierzam dokupić krótki masz 40cm bo teraz mam tylko 90cm.


19 lut 2022, 23:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Maszt 40cm to starta czasu, a maszt 60cm szkoda pieniędzy jeśli go nie dostałeś w zestawie.
Zacznij od razu na 90cm tylko warto mieć za dużo mocy w latawcu niż za mało na początek


21 lut 2022, 11:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 17 lut 2022, 17:13
Posty: 26
Podziękował: 2
Podziękowano: 0
Cytuj
Szatan napisał(a):
Maszt 40cm to starta czasu, a maszt 60cm szkoda pieniędzy jeśli go nie dostałeś w zestawie.
Zacznij od razu na 90cm tylko warto mieć za dużo mocy w latawcu niż za mało na początek



No grubo mnie zaskoczyłeś.
Slingshot w swojej Foil academy zaleca 40, 60, cos jeszcze, i dopiero potem 90cm. Bracuru chyba w swoim FAQ pisał kiedyś ze: czas nauki skrócił sie po wprowadzeniu przez firmy krótkich masztow.
Jak to jest ktoś ma jakieś porównanie ?


Ostatnio edytowano 21 lut 2022, 17:00 przez mateuszm, łącznie edytowano 1 raz



21 lut 2022, 16:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
mateuszm napisał(a):
Slingshot w swojej Foil academy zaleca 40, 60, cos jeszcze, i dopiero potem 90cm. Baracuru chyba w swoim FAQ pisał kiedyś ze: czas nauki skrócił sie po wprowadzeniu przez firmy krótkich masztow.
Jak to jest ktoś ma jakieś porównanie ?

Krótasy znacznie skracają czas nauki. Strzelam że niech będzie to np 50%
Jedni potrzebują godziny aby opanować pierwsze lewitacje na 80-90cm maszcie a innym 10 godzin będzie za mało.
W przypadku zdolniacha jeśli czas nauki skróci się z 1 godziny do 30 minut to nie ma wielkiego znaczenia.
A "sztywna kłoda" może poddać się po 5 godzinach (czyli zwykle 4 podejścia) męczarni i zjechania ego do zera.
I dla tych mniej zdolnych polecam krótasy i do tego polecam wypożyczyć a nie kupować.
No chyba że ktoś kupi second hand, naumie się i natychmiast odsprzeda za podobną cenę.

Problem w powyższym jest tylko jeden - nie znam formuły określającej fojl zdolności kajciarza. Widziałem mistrzów kite co męczyli się z nauką na hydroskrzydle i widziałem bardzo przeciętnych kajciarzy co po chwili lewitowali.


21 lut 2022, 16:46
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 17 lut 2022, 17:13
Posty: 26
Podziękował: 2
Podziękowano: 0
Cytuj
Coś podejrzewam że ja jestem z tych sztywnych. Samodzielna nauka TT i kita to nie była prosta sprawa dla mnie, A i tak jeszcze nigdy nie wróciłem w miejsce startu, zawsze zwieje mnie z wiatrem(ale podejrzewam że zawsze byłem underpowered i za małą deskę miałem na moje 95kg) :)
Polecasz spróbować poszukać wszystkch 3 masztów krótszych, czy tylko ten najmniejszy 40cm jest najważniejszy ?


21 lut 2022, 17:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Nauka foila na dobrym sprzecie dla początkującego jest moim zdaniem łatwiejsza niż nauka TT od początku.
Trzeba mieć odpowiednie warunki, odpowiedni wiatr do latawca, głęboką wodę i najlepiej jak nie ma dużego zafalowania.

Jak chcesz koniecznie ten drugi maszt to weź 60cm bo na 40cm nie warto spędzić więcej niż 60min moim zdaniem.
Już masz kupiony zestaw więc jedyne co możesz teraz dobrać to krótszy maszt.


21 lut 2022, 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 maja 2018, 16:26
Posty: 63
Podziękował: 1
Podziękowano: 11
Cytuj
:D :D :D , przepraszam, nie mogłem się powstrzymać
viewtopic.php?f=7&t=1172


22 lut 2022, 11:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.