Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Jaki rozmiar latawca komorowego do foila i TT? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Witam,
Pływam na TT już od roku mam zestaw latawców Switchblade 7/10/14 i do tej pory pływałem tylko na TT. Chciałbym spróbować latawca komorowego tak by pływać na TT przy wietrze gdzie mój sb 14m już nie daje rady (poniżej 10kts) a jednocześnie chciałbym w tym lub następnym roku spróbować foila tak by jeszcze bardziej wyciągnąć dolny zakres pływania. Z tą pytanie jaki rozmiar latawca komorowego poszukać? Myślałem o rozmiarze 14-15m? Będę pływać 95% u nas nad zatoką Gdańska ewentualnie otwarte jeśli pozwolą warunki.
Moje mniejsze rozmiary SB używałbym do pływania na foil gdy mocniej zawieje, taka 7m powinna mi pozwolić pływać pewnie do 20kts?


27 maja 2018, 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Polecam Flysurfer Soul 15m. Takiego sam posiadam. Zastąpił Apollo 14 i Velocity 18m.
Potem mam Apollo 10, 7 i 5m.

Switchblady nie błyszczą na foilu. Jednak do nauki foila będę akceptowalne i jak zostawisz sobie 10 i 7m to będzie dobre rozwiązanie.


27 maja 2018, 21:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Dzieki za odpowiedz, ciekawe z tymi sb zawsze myślałem że z rodziny cabrihny bedą sobie dobrze radzić na foil bo siedzą daleko na krawędzi okna wiatrowego i z powodu kontrukcji maja duży zakres depowera. Apollo na pewno jest lepszy ale to latawiec mocno dedykowany. Właśnie zastanawiam sie nad jakimś flysurferem lub Ozone chrome co uda mi sie kupić taniej, osiągi chyba podobne?

Zastanawiam sie czy najpierw kupić deske czy latawiec ale skłaniam sie do kupna deski bo mino wszystko więcej powinienem popływac na moich sb i foilu niż na komorowcu i TT


27 maja 2018, 21:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
SB do foila to fiat punto.
Velocity to był Mercedes SLK
Apollo to Maserati - to nie samochód rodzinny ;)

Dylemat czy deska czy komórka to skomplikowana sprawa zależna od tego jakie są twoje umiejętności foil, ile ważysz, gdzie chcesz pływać, ile godzin rocznie spędzasz na foilu, czy chcesz pływać w minimalnym wietrze.

Zwykle to idzie etapami. U mnie było mniej więcej tak:
- etap nauki - latawce normalne (do 14m), małe deski.
- etap komfortu - bardzo duże latawce (do 18m) , duże deski
- etap zaawansowany - bardzo małe latawce (do 10m), bardzo duże deski - sezon 2016 i 2017 sporadycznie używałem 14tki i słabowiatrowe pływanie zaliczałem na 10m.
- obecnie - duże latawce (do 15m), bardzo duże deski. Obecnie większość czasy pływam na Soul 15m - jak wieje powyżej 15kts biorę dmuchany.


27 maja 2018, 22:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Hehe co prawda na vecotrze pływałem ale jakimś starym poobijanym, jak mocno wiało a ja nie miałem nic mniejszego niż 10m to kolega poratował swoim starym vectorem i co prawda nic o nim nie wiem ale dobrze mi sie pływałem na 7m przy wietrze dochodzącym do 35kts.

Ważę cos ponad 90kg. Myślałem nad deska do foila Nobile Zen split foil. Jeśli komorowca kupie za rok to w tym roku znalazłbym srodki na deske. Za kupnem tego nobile przemawia jeszcze argument iż można używać deski do wave a że takowej nie mam to ciekawa propozycja. Plywac będę 98% czasu nad zatoka wiec wiatr jaki jest każdy widzi. Chyba plaze Trojmiasta i rewa najlepiej sie nadają jeśli chodzi o głębokość


27 maja 2018, 22:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
Widzę, że sporo myślisz o nowym latawcu do foila zanim jeszcze kupiłeś foila. Ja bym na Twoim miejscu zaczął od foila i pierwsze próby robił na tych latawcach, co masz opływane i znasz (czyli SB). Będzie Ci dużo łatwiej zacząć. Jak się równocześnie przesiądziesz na Apollo i zaczniesz uczyć foila, to możesz się szybko zniechęcić. SB jest uniwersalny i na początek zupełnie wystarczy. Jak już opanujesz foila to sobie potestujesz latawce i zobaczysz, któy Ci bardziej pasuje do dalszego rozwoju.

Odnośnie splita od Nobile - na prawdziwy wave to się za bardzo nie nadaje, więc Ci raczej nie zastąpi dobrej wave-ówki. Ale jest to dobra opcja na podróże.


28 maja 2018, 12:11
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Super, dzięki za wyjaśnienie tych kwestii, zacznę przygodę od kupna deski do hydrofoila lubię bardzo pływać na TT więc będę uczyć do foilowania jak będzie mniej wiatru a sb 7/10 powinien dać radę. Zabieram się za szukanie sprzętu, niedługo urodziny się zbliżają więc dobry czasu :D


28 maja 2018, 13:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.