Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Szkółka do nauki obsługi latawca komorowego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Hej po drugiej mniej udanej próbie latania na moim soul 15m i TT podjąłem decyzję by poszukać jakieś szkółki lub instruktora do nauki latania komórką. Najchętniej bym odbył takie zajęcia w Rewie lub ewentualnie półwysep. Czy znać lub polecacie jakieś szkółki które takie zajęcia organizują? Sam instruktor by wystarczył bo sprzęt już mam


22 cze 2019, 21:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
A jaki masz problem ??


24 cze 2019, 05:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Pierwszy raz jak używałem soula przy 10-12kts na moim TT to było okay, chłopaki pomogli odpalić i pływałem póki zupełnie nie siadło. Za drugim razem na plaży wiało 7-8kts (na wodzie więcej) i przy pomocy innego kitesufera co śmigał na sonicu 11m i foilu, odpaliłem soula z power zona a później jak już wchodziłem do wody to latawiec mi zaczął przylatywać nad głową, za bardzo nie widziałem co mam z nim zrobić. Ten kolega podbieg i pokazał mi by pociągnąć bar w dół tak by napiąć wszystkie linki. W wodzie chwile pomachałem latawcem ale nie udało mi się wystartować z na TT ale to mój błąd bo powinienem robić to z kiteloopa. NIgdy przedtem nie pływałem przy tak słabym wietrze a do tego na komórce więc trochę nie ogarniam.


25 cze 2019, 07:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
7-8 knt to wiatr na foila, gdzie po wejściu w lewitacje opory są minimalne. Nie dziwię się że na TT nie dało rady. Jak ci latawiec chce przelecieć na głową to hamujesz go zaciągając bar w dół, można też samymi linkami sterowniczymi. Jak chce przepaść, czyli spada krawędzią spływu w dół to odpuszczasz bar na maksa, ewentualnie pomagasz sobie ciągnąc za linkę środkową baru. Jak wiatr bardzo słaby to trzeba nim trochę wachlować w zenicie, powiedzmy między godz. 11 a 14 , bo inaczej przepadnie. to tyle.


25 cze 2019, 09:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Koleś pływał na foulu na sonicu 11m to wydawało mi się, że 15m soul sobie poradzi na dużym TT. Na plaży było 7-8 na wodzie więcej bo wiatr centralnie onshore.

Robienie kiteloopów na plaży by wejść z latacem do wody co by nie przepadł nie jest polecane? Lepiej go ósemkować 10-14 godzina?

Tak jak piszesz właśnie, pokazywał mi by właśnie tak robić jak latawiec przelatywał na głową to bar w dół a jak przepadał to ciągnąć za linki przednie. Start miałem z power zone więc też bardzo przydatne ćwiczenie ale jak mam startować latawiec z power zona to chyba nie powinienem w ogóle przy takim wietrze wchodzić do wody z TT?

Kiteloopy do startu w wodzie na TT to chyba konieczność poniżej 12kts?


25 cze 2019, 11:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Ok maly update, kolega foilarz co go poprzednio spotkałem trochę mnie nastraszył twierdząc ze trzeba pływać na LEI 6 lat (pływałem dopiero 2 lata na LEI ale dość często) by podchodzić do komórki, pojechałem na rewie trochę zestresowany i przy 14-16kts udało mi się pierwszy raz odpalić Soula samemu, nie wyglądało to co prawda tak jak ma filmikach gdzie ludzie podnoszą jedno uchu latawiec sobie grzecznie stoi na drugim i później ładnie po krawędzi okna leci do zenitu.
Wyglądało to raczej tak że sflaczały materac podniósł się do góry poklepał sobie tipami i im więcej miał powietrza/nabierał kształtu to bardziej unosił się do góry i końcu w zenicie po chwili gotowy do latania.

Co do samego pływania to Ameryki tutaj nie odkryje pisząc że jest zarąbisty, to wyciąganie do góry jak się skacze, takie lekkie i delikatne (w przeciwieństwie do LEI) długi hang time i miękkie lądowanie. Nie wiem czy to nie przez ten długi hang time ale wydawało mi ze że na soul na pierwszej sesji skakałem wyżej niż do tej pory na moich switchbladach.

Jak ogarnę start Soula na półwyspie to przestane używać sb 14m i zostawię sobie 7/10m LEI

PS używam nowego force baru FS, na ta chwile wole bar cabrinhy bo jest ‚czystrzy’ ale bar FS ma dłuższy depower chodź nie korzystałem z niego bo soul chyba nie widzi szkwałów :)


18 lip 2019, 09:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.