Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Pianka dla zielonego, na śródlądzie - pomóżcie!... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 04 cze 2020, 17:42
Posty: 3
Podziękował: 1
Podziękowano: 0
Cytuj
Cześć!

Kupiłem wing-foil i desperacko chcę go testować już teraz na "kałużach" koło Krakowa (Bagry, Kryspinów, Zalew Czorsztyński, Jezioro Rożnowskie itp.). Jestem absolutnie początkujący w sportach typu "surfingowego" (kiedyś raz w życiu liznąłem windsurfingu) i chciałem Was prosić o pomoc w ostatniej sprawie, która mnie blokuje przed wyjściem na wodę: jaką piankę kupić???

Będąc kompletnie początkującym, zupełnie nie wiem co jest najważniejsze :( więc rozważam na start dla ułatwienia po prostu zamówić coś z Decathlonu, może Oloian 900 4/3? czy jednak lepiej 5/4 od razu z kapturem? + nie wiem czy buty?

Patrzyłem po internecie i widzę mnóstwo firm sprzedających wysyłkowo, ale ilość wyboru mnie po prostu przygniata :shock: a ceny też takie, że nie mam wystarczająco stalowych nerwów żeby zamówić kilka, a potem zostawić tylko jedną a resztę próbować zwracać, też wysyłkowo :/ A w Krakowie czy okolicach nie udało mi się wyguglać sklepu, który miałby pianki żeby coś przymierzyć...

pomóżcie, co mam robić?? :shock:


04 cze 2020, 18:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Odpowiedz na najważniejsze pytanie - w jakich miesiacach chcesz pływać?


04 cze 2020, 21:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 04 cze 2020, 17:42
Posty: 3
Podziękował: 1
Podziękowano: 0
Cytuj
Chciałbym zacząć już teraz - wiatry bywają, ludzi jeszcze tłumów nie ma...


05 cze 2020, 00:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Słuszne podejście. Trudno zacząć w lutym 2020 ;)

Na teraz pianka 4/3 będzie OK a nawet 3/2 ci wystarczy na Podhalu do końca września.
Na zimniejsze miesiące będziesz potrzebował 5/4.
Nie sądzę abyś pływał w lutym bo jeziora chyba zwykle są tam pozamarzane.

Zwróć uwagę że pianka piance nie równa. Najlepsze 4/3 są lepsze, wygodniejsze a niekiedy cieplejsze niż najtańsza 6/5m i większość 5/4

To jest jak z kupnem roweru. Nie na prostej zasady dla każdego klienta. Bogactwo wyboru i rózne rodzaje paraliżują.

W takiej sytuacji cena niech będzie wyznacznikiem.
Kupiłbym 4/3 z długimi rękawami za najwyższe pieniądze jakie możesz na to przeznaczyć.


05 cze 2020, 09:11
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 04 cze 2020, 17:42
Posty: 3
Podziękował: 1
Podziękowano: 0
Cytuj
BraCuru - wielkie dzięki za radę!!!

Po prawdzie to nawet chciałem zacząć gdzieś właśnie jeszcze w lutym, tyle że parę rzeczy się wydarzyło które wskoczyły mi na wyższy priorytet życiowy, nie mówiąc o tym, że na dokładkę przypętał się jakiś wirus czy coś, no ale wiecie jak to jest, zawsze się znajdzie jakaś wymówka ;P

Dzięki jeszcze raz, będę celował w takim razie w 4/3 albo nawet może 3/2. Tak chciałem tylko jeszcze dopytać, bo w międzyczasie udało mi się skonsultować z jeszcze jedną osobą, która z kolei sugerowała krótki rękaw i nogawki - że najważniejsze, żeby grzało w korpus, bo kończyny się i tak rozgrzeją od wysiłku. Co o tym sądzisz? Jakie są plusy i minusy krótkich versus długich rękawów/nogawek?

Tak na teraz mam wrażenie, że pogoda jest dość specyficzna i zwariowana: woda jest chyba jeszcze dość zimna (?), natomiast powietrze mocno kapryśne, jednego dnia jak dziś już piękne lato, 26st. i słonko operuje (a przy tym nawet na szczęście fajne szkwaliki czasem chodzą), a znowu na jutro meteo.pl prognozuje 15st. i deszcz, z potencjalnie fajnym stałym wiaterkiem. Czy w takim 4/3 albo 3/2 dałbym radę w obu tych sytuacjach powalczyć? Czy w 4/3 przy 26st. się nie przegrzeję? Z drugiej strony czy w 3/2 i/lub krótkim rękawku nie dostanę hipotermii w zimniejszy dzień? Przepraszam jeśli za dużo wymagam i męczę pytaniami, no po prostu im więcej uda mi się teraz od Was dowiedzieć, tym większa szansa że nie zmarnuję za dużo kasy i będę miał frajdę ze sportu już od początku! \(^v^)/

PS. Po namyśle zacząłem szukać sklepów trochę dalej i znalazłem, że jest przynajmniej jeden sklep w Katowicach, do którego zadzwoniłem i podobno można przymierzyć na miejscu. Więc zamierzam się rozejrzeć czy jeszcze więcej opcji nie znajdę na Śląsku i planuję w poniedziałek wycieczkę na zakupy!

PPS. Aha, jeszcze jedno pytanie: zastanawiam się czy jest sens do tego kupić jeszcze jakiś kaptur? przez głowę podobno najwięcej ciepła ucieka, a jeszcze jak będę co chwila moczył włosy w zimnej wodzie? ale z drugiej strony na filmikach widuję ludzi nawet na Bałtyku w długich rękawach i nogawkach ale bez kaptura?... :shock:


07 cze 2020, 13:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
akavel napisał(a):
w międzyczasie udało mi się skonsultować z jeszcze jedną osobą, która z kolei sugerowała krótki rękaw i nogawki - że najważniejsze, żeby grzało w korpus, bo kończyny się i tak rozgrzeją od wysiłku. Co o tym sądzisz? Jakie są plusy i minusy krótkich versus długich rękawów/nogawek?

Jak masz poniżej 25 lat to w samych boardshortach dasz radę latem.
Powyżej tego pułapu zasada - im starszy tym grubsza piana.

Cytuj:
Czy w 4/3 przy 26st. się nie przegrzeję? Z drugiej strony czy w 3/2 i/lub krótkim rękawku nie dostanę hipotermii w zimniejszy dzień?

Ja mam już swoje lata więc krótki rękaw to tylko na upały.
Poza tym zawsze długi rękaw i nogawy.

Cytuj:
zastanawiam się czy jest sens do tego kupić jeszcze jakiś kaptur? przez głowę podobno najwięcej ciepła ucieka, a jeszcze jak będę co chwila moczył włosy w zimnej wodzie? ale z drugiej strony na filmikach widuję ludzi nawet na Bałtyku w długich rękawach i nogawkach ale bez kaptura?... :shock:

Kaptur używam tylko w zimowej. Zintegrowany z pianą.
Dwie piany to konieczność w naszym klimacie.
Także może zacznij od 3/2 teraz a jak będzie ci zimno to będziesz dokupował cieplejsze


08 cze 2020, 18:25
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.