Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna strona
Przerabianie barów pod foila 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
Obrazek
Obrazek
Obrazek

moję wczorajsze dzieło - jak będzie działać tak fajnie jak wygląda - to będę bardzo zadowolony :-) - bar 55 cm z możliwością regulacji na 50 i najważniejsze mój ulubiony north


26 paź 2018, 09:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Wygląda pro!
Daj znać jak działa.
ucho na końcu fału - odchodzę od tego. Potrafi się wczepić w końcówkę baru lub zawinąć dookoła depowera.


26 paź 2018, 10:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014, 14:47
Posty: 153
Podziękował: 7
Podziękowano: 16
Cytuj
zdecydowanie linka powinna być prosta - ciężko to czasem po kilku loopach odkręcić


26 paź 2018, 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
z tą pętlą masz rację - zmienię to - zostawiłem dużo za dużo fału - bo skrócić łatwo a wydłużyć .... :-) już widzą ,że deepower na dwóch bloczkach chodzi fajnie , nawet pod obciążeniem, dużo lepiej niż na jednym albo na kółku .ale to dużo pracy . fajnie się robi , ale walczyłem chyba z 4 godz. jak już wszystko miałem prawie zarobione - okazało się się knagę zamontowałem do góry nogami :-) Marku poradz mi jak dużo zostawić w solu regulacji zwiększającej moc na deepowerze ? chodzi mi o to jak przy odpuśczonym fale deepowera / najdłuższe linki / o ile zostawić dłuższe linki mocy względem kierunkowych , aby nie przesadzić .Ja zrobiłem około 10 cm . czyli aby linki kierunkowe i powerowe były równe to deepower musi być zaciągnięty jakieś 15 cm .

????


26 paź 2018, 11:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
andrzejwodejszo napisał(a):
zdecydowanie linka powinna być prosta - ciężko to czasem po kilku loopach odkręcić

dokładnie

piotrbyku napisał(a):
walczyłem chyba z 4 godz. jak już wszystko miałem prawie zarobione - okazało się się knagę zamontowałem do góry nogami :-)

jakbym widział siebie

Cytuj:
Marku poradz mi jak dużo zostawić w solu regulacji zwiększającej moc na deepowerze ? chodzi mi o to jak przy odpuśczonym fale deepowera / najdłuższe linki / o ile zostawić dłuższe linki mocy względem kierunkowych , aby nie przesadzić .Ja zrobiłem około 10 cm . czyli aby linki kierunkowe i powerowe były równe to deepower musi być zaciągnięty jakieś 15 cm .

A to jest bardzo ciekawy temat :idea:
Chyba nie ma uniwersalnej odpowiedzi.
To ustawienie jest indywidualne i zależy od umiejętności, tego co się chce robić na Soulu, rodzaju trapezu.
W moim przypadku ustawiam ostatnio tak, że przy odpuszczonym fale depowera bar przy trymowaniu jest chyba 7cm od kółka kończącego środkową linkę.
Innymi słowy linki nośne są 7cm dłuższe. Dlaczego? Bo nie mam w trapezie haka ani chickena i chcę aby latawiec cofał się w oknie przy zaciągniętym na maxa barze.
Czemu? Bo łatwiej kręci się loopy, latawiec szybciej reaguje i łatwiej robi się spinloopy (latawic kręci loopy względem swojego środka a nie tipu), lepiej jedzie się downwind.
Także Twoje 10cm zgrywa się mniej więcej z moimi ustawieniami i widać że dobrze rozkminiasz temat.


26 paź 2018, 12:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
Dzięki :-)


26 paź 2018, 15:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Wygląda pro!
Daj znać jak działa.
ucho na końcu fału - odchodzę od tego. Potrafi się wczepić w końcówkę baru lub zawinąć dookoła depowera.

mówisz i masz

Obrazek


26 paź 2018, 20:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2015, 16:33
Posty: 65
Podziękował: 0
Podziękowano: 4
Imię i nazwisko: Adam Ramczyk
Cytuj
Witam,

Nurtuje mnie wciaz temat przelozen na bloczkach. Wedlug mnie przy dwoch bloczkach po przeciwnej stronie przelozenie bedzie 2:1 ( nie 3:1), czyli wyciagniecie metra linki spowoduje skrocenie talii o pol metra ( spojrzcie na rysunki ponizej).
Ponadto wydaje mi sie, ze przy zastosowaniu dwoch bloczkow po tej samej stronie na dwoch osobnych linkach przelozenie bedzie rowniez 2:1, czyli wyciagniecie falu o metr skroci talie o pol metra ( nie jestem pewien, trzeba by to sprawdzic empirycznie). Jedyna roznica wedlug mnie jest taka, ze przy stosowaniu dwoch bloczkow po przeciwnej stronie ale na tej samej lince, mozna zciagnac talie na maksa ( az bloczki sie zetkna ze soba). Przy bloczkach na dwoch roznych linkach przy zaciaganiu falu, bloczki sie rozjezdzaja. W praktyce wiec aby uzyskac ten sam depower przy zastosowaniu bloczkow po tej samej stronie na roznych linkach, talia musi byc o dwa razy dluzsza ( metrowa talie skrocimy maksymalnie do pol metra, podczas gdy metrowa talie z bloczkami na tej samej lince mozemy skrocic do zera).
Mysle dobrze czy sie myle?


Załączniki:
Pulley systems.png
Pulley systems.png [ 7.39 KiB | Przeglądane 6080 razy ]
pulley-2-1.jpg
pulley-2-1.jpg [ 9.09 KiB | Przeglądane 6080 razy ]
27 paź 2018, 10:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
BraCuru napisał(a):

Innymi słowy linki nośne są 7cm dłuższe. Dlaczego? Bo nie mam w trapezie haka ani chickena i chcę aby latawiec cofał się w oknie przy zaciągniętym na maxa barze.
Czemu? Bo łatwiej kręci się loopy, latawiec szybciej reaguje i łatwiej robi się spinloopy (latawic kręci loopy względem swojego środka a nie tipu), lepiej jedzie się downwind.
Także Twoje 10cm zgrywa się mniej więcej z moimi ustawieniami i widać że dobrze rozkminiasz temat.


stestowane - słabo się pływa ze skręconą kostką :-( no pływa jakotako ale zwroty słabo , za to bar super - warunek był idealny do testów :-) miałem ciśnienie na sprawdzenie baru :-)

Obrazek
dłuższy bar mi bardziej pasuje .

Marek znowu miał rację - chyba się tzreba do tego przyzwyczaić :-) dodatkowe 10 cm wydłużenia linek mocy - kite niżej - lepszy z nim kontakt tzn szybciej reaguje na kierunkowe -a przy zaciągniętym deepowerze / krótsze mocy / kite wjeżdza nad głowę - przy pływaniu na halsie to wcale nie przeszkadza - gorzej jak zdeepowerowany zostaje na 10 - tego nie lubi :-)
fał chodzi super delikatnie - linka łatwo się klinuje i odklinowuje .
krótkie linki są fajne . wydaje mi się że łatwo się przechodzi z 24 na 12 m .
kite nie zachowuje się dziwnie - jak skracałem linki - koledzy , ostrzegali że będzie przepadał , że starci moc , że będzie za szybki ,że na nierównym wietrze będzie niestabilny i coś tam jeszcze
chyba nic się nie sprawdziło

Obrazek

Dużo nie popływałem tylko około godz.więc nie sprawdziłem wszystkiego :-( ale chce więcej .

zrobiłem sobie na barze możliwość regulacji długości linek i wykorzystam to do sprawdzenia jeszcze dłuższych linek mocy .


o łatwości startowania a głównie lądowania nie wspomnę .


Ostatnio edytowano 28 paź 2018, 20:09 przez piotrbyku, łącznie edytowano 1 raz



27 paź 2018, 19:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
Ramadam napisał(a):
Witam,

Nurtuje mnie wciaz temat przelozen na bloczkach. Wedlug mnie przy dwoch bloczkach po przeciwnej stronie przelozenie bedzie 2:1 ( nie 3:1), czyli wyciagniecie metra linki spowoduje skrocenie talii o pol metra ( spojrzcie na rysunki ponizej).
Ponadto wydaje mi sie, ze przy zastosowaniu dwoch bloczkow po tej samej stronie na dwoch osobnych linkach przelozenie bedzie rowniez 2:1, czyli wyciagniecie falu o metr skroci talie o pol metra ( nie jestem pewien, trzeba by to sprawdzic empirycznie). Jedyna roznica wedlug mnie jest taka, ze przy stosowaniu dwoch bloczkow po przeciwnej stronie ale na tej samej lince, mozna zciagnac talie na maksa ( az bloczki sie zetkna ze soba). Przy bloczkach na dwoch roznych linkach przy zaciaganiu falu, bloczki sie rozjezdzaja. W praktyce wiec aby uzyskac ten sam depower przy zastosowaniu bloczkow po tej samej stronie na roznych linkach, talia musi byc o dwa razy dluzsza ( metrowa talie skrocimy maksymalnie do pol metra, podczas gdy metrowa talie z bloczkami na tej samej lince mozemy skrocic do zera).
Mysle dobrze czy sie myle?



Mylisz się ma bank .

dwa bloczki - czyli trzy linki np. każda po metrze - fał aby to zaciągnąć do zera będzie miał 3 metry czyli 3:1 . zreszta teoria teorią , wczoraj sprawdziłem i tak jest . W twoich rysunkach jest błąd - bo one nie oddają tego co my mamy , brak knagi , czyli tak jakby brak jedenj linki - czyli na twoim rysunku dwa bloczki bez knagi to tylko dwie liny więc 2:1 , jakbyś dodał knagę to były by 3 linki czyli 3:1. knaga to jakby dodatkowy bloczek , bo można zamiast knagi zamontować bloczek i to podstawić do twego wzoru uff


27 paź 2018, 20:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.