Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Następna strona
Przerabianie barów pod foila 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Kolejna ciekawostka z mojego statku. Wczoraj alarm opuszczania statku.
Patrzę na snapszekle tratw i przecieram oczy.
Takie same snapszekle jakie używam w swoim systemie.
Jedynie rozmiar większy. Snapszekle mają już 20 lat eksploatacji w ultra niekorzystnych warunkach.
Widać korozję nierdzewki.
Ciekawe jest to że design nic się nie zmienił co potwierdza, że trudno poprawić idealne :)
Obrazek Obrazek


05 lis 2018, 11:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 sie 2016, 18:00
Posty: 113
Lokalizacja: Gd
Podziękował: 11
Podziękowano: 15
Imię i nazwisko: Daniel Klasa
Cytuj
jednak 3:1 robią też seryjnie w F-One:
Kitebar DIABLO V.4
Załącznik:
Accessories-DIABLO-V4-kitebar-55.png
Accessories-DIABLO-V4-kitebar-55.png [ 46.9 KiB | Przeglądane 7822 razy ]


11 lis 2018, 09:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 sie 2016, 18:00
Posty: 113
Lokalizacja: Gd
Podziękował: 11
Podziękowano: 15
Imię i nazwisko: Daniel Klasa
Cytuj
Miałem przerobić seryjny bar Cabrinhy ze spężyną na 2:1, ale zabawy jest z tym sporo, więc od razu zrobiłem 3:1
Zmiany:
- depower ~35cm z przełożeniem 3:1
- zmniejszyłem chicken loop (~ o połowę), żeby zwiększyć zakres ramion (muszę jeszcze przeszyć bo czarna otulina potrafi się przesuwać)
- zdjąłem oryginalne końcówki do trymowania długości linek, a 2 z nich założyłem przy barze na sterówkach, żeby zrekompensować dłuższy depower i trymować później linki baru

Musiałem dokupić:
- 2 bloczki Ronstan 20mm https://sklepzeglarskijb.pl/ 39zl/szt.
- knagę + nierdzewny 'stelarz' ze ślizgiem do montażu linek nośnych, łącznie 100zł
- lina 3mm DYN-12P-03-1M z http://www.linysyntetyczne.pl, 3.78zł/mb
- lina 2mm DYN-12-02,0-1M_SZ , 1.94zł/mb
- lina 5mm z czerwoną otuliną z decathlon
- linka 1.5mm z decathlon
- linka 1.5mm nośna do wydłużenia flagline


Linka depowera i fał to jedna lina gr. 3mm, gdzie na odcinku depowera przez srodek przecisnalem linke 1.5mm, żeby w knadze łatwo się blokowało, na odcinku fału nasunąłem czerwoną otulinę z linki 5mm.
Wyszło tak:
Załącznik:
BeFunky-photo (1).jpg
BeFunky-photo (1).jpg [ 241.73 KiB | Przeglądane 7816 razy ]

Załącznik:
BeFunky-photo.jpg
BeFunky-photo.jpg [ 240.45 KiB | Przeglądane 7816 razy ]

Załącznik:
BeFunky-photo (2).jpg
BeFunky-photo (2).jpg [ 241.77 KiB | Przeglądane 7816 razy ]


11 lis 2018, 17:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 sie 2016, 18:00
Posty: 113
Lokalizacja: Gd
Podziękował: 11
Podziękowano: 15
Imię i nazwisko: Daniel Klasa
Cytuj
cd..
regulacja dł. sterówek (wykorzystałem 2 oryginalne końcówki cabrinhy; na końcach linek zostały zwykłe pętelki, więc ryzyko zaplątania z olinowaniem komórki jest teraz mniejsze):
Załącznik:
BeFunky-photo (3).jpg
BeFunky-photo (3).jpg [ 236.47 KiB | Przeglądane 7814 razy ]


11 lis 2018, 17:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 wrz 2018, 14:07
Posty: 30
Podziękował: 1
Podziękowano: 4
Cytuj
dan_kan-czy ten górny bloczek ronstan nie powinien być odwrotnie? nie spada Ci linka z rolki ?


12 lis 2018, 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 sie 2016, 18:00
Posty: 113
Lokalizacja: Gd
Podziękował: 11
Podziękowano: 15
Imię i nazwisko: Daniel Klasa
Cytuj
Tak, powinien tak jak pokazal Bracuru albo w przykładzie baru f-one. Za późno sie polapalem, więc dopóki nie bede musial coś grzebać przy barze to tak zostawiam. Testowalem wczoraj przy 20kn. Nigdy sie nie zsunal z bloczka bo linki po bokach sa dosc ciasno związane. Wciąż sie zastanawiam jak inaczej prosto i ładnie to powiązać. Może zamiast liny użyć bloczek z kauszą.


12 lis 2018, 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 sie 2016, 18:00
Posty: 113
Lokalizacja: Gd
Podziękował: 11
Podziękowano: 15
Imię i nazwisko: Daniel Klasa
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Lina przchodzące przez bar idzie przez knagę, zawraca na dolnym bloczku i jest zaszplajsowana pod knagą.
Lina trymująca rusza od górnego bloczka przez dolny, wraca do górnego i idzie przez knagę gdzie połaczona jest z fałem.
Zdjęcia tłumaczą:
Obrazek[/url]


Marek, jak Ci się udało otrzymać tą samą grubość liny poniżej bloczka?, do tego "węzeł" poniżej nie wydaje się być mocny.. Wygląda tak, jakbyś przeciągnął linę po przejściu przez bloczek przez jej środek na całej długości linki depowera, a wtedy zwykła pętla na pewno wystarczy i gr. całej liny depowera jest taka sama..? :shock:
Taki detal a wygląda zaj...cie
Jaką linę użyłeś, 3mm?


13 lis 2018, 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
dan_kan napisał(a):
jednak 3:1 robią też seryjnie w F-One:
Kitebar DIABLO V.4

Moje życie na wsi ma poważne plusy:
Hameryke odkrywa się niemalże każdego dnia haha.
A te niedobre internety przynoszą samo zło.
Dowód?
Wystarczy spojrzeć na nazwę tego baru.
brrrr :twisted: :twisted: :twisted:

:lol: :lol: :lol:

dan_kan napisał(a):
regulacja dł. sterówek (wykorzystałem 2 oryginalne końcówki cabrinhy; na końcach linek zostały zwykłe pętelki, więc ryzyko zaplątania z olinowaniem komórki jest teraz mniejsze):

bardzo schludnie wyglądający bar!
Regulacja sterówek. Osobiście rezygnuję z takiej opcji regulacji gdzieś na długośi linki.
Ukrywam ja w drążku lub nie robię wcale bo przecież skrócić przednie linki szplajsem to 10 minut roboty.
Im mniej węzełków na linkach tym bezpieczniej - szczególnie dla komórek.

dan_kan napisał(a):
Marek, jak Ci się udało otrzymać tą samą grubość liny poniżej bloczka?, do tego "węzeł" poniżej nie wydaje się być mocny.. Wygląda tak, jakbyś przeciągnął linę po przejściu przez bloczek przez jej środek na całej długości linki depowera, a wtedy zwykła pętla na pewno wystarczy i gr. całej liny depowera jest taka sama..? :shock:
Taki detal a wygląda zaj...cie
Jaką linę użyłeś, 3mm?


Do talii używam 4mm choć jeśli chce się przeciągnąć linkę z obu końców po całej długości talii to uważam, że 3mm będzie może nawet lepiej.
Ta sama grubość linki to nieprawda do końca. Na pewno linka jest w tym miejscu ciut grubsza. Ale mniej niż zwykle. Wynika to chyba z jakości liny.
Ten niebezpieczny szplajs zrobiłem na próbę i nie gwarantuję, że będzie trzymać.
Wcześniej sprawdzałem na sucho jak działa taki szplajs. działał więc zaryzykowałem.


14 lis 2018, 10:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 sie 2016, 18:00
Posty: 113
Lokalizacja: Gd
Podziękował: 11
Podziękowano: 15
Imię i nazwisko: Daniel Klasa
Cytuj
BraCuru napisał(a):
dan_kan napisał(a):
regulacja dł. sterówek (wykorzystałem 2 oryginalne końcówki cabrinhy; na końcach linek zostały zwykłe pętelki, więc ryzyko zaplątania z olinowaniem komórki jest teraz mniejsze):

bardzo schludnie wyglądający bar!
Regulacja sterówek. Osobiście rezygnuję z takiej opcji regulacji gdzieś na długośi linki.
Ukrywam ja w drążku lub nie robię wcale bo przecież skrócić przednie linki szplajsem to 10 minut roboty.
Im mniej węzełków na linkach tym bezpieczniej - szczególnie dla komórek.


Dziękuję.
sterówki: Też tak chciałem, ale w moim regulowanym barze sterówki są przyszyte, więc nie ma regulacji linek. Szkoda, że Cabrinha zastąpiła je tymi regulowanymi końcówkami, które przy latawcu mogą dużo namieszać, gdy coś pójdzie nie tak.. a przednich, nośnych linek skrócić nie mogę jeśli chcę używać ten oryginalny system do flagline. Jedyny sposób to obcinanie nowych linek nośnych, dlatego wybrałem mniejsze zło i dodałem te regulowane końcówki na sterówkach.


BraCuru napisał(a):
dan_kan napisał(a):
Marek, jak Ci się udało otrzymać tą samą grubość liny poniżej bloczka?, do tego "węzeł" poniżej nie wydaje się być mocny.. Wygląda tak, jakbyś przeciągnął linę po przejściu przez bloczek przez jej środek na całej długości linki depowera, a wtedy zwykła pętla na pewno wystarczy i gr. całej liny depowera jest taka sama..? :shock:
Taki detal a wygląda zaj...cie
Jaką linę użyłeś, 3mm?


Do talii używam 4mm choć jeśli chce się przeciągnąć linkę z obu końców po całej długości talii to uważam, że 3mm będzie może nawet lepiej.
Ta sama grubość linki to nieprawda do końca. Na pewno linka jest w tym miejscu ciut grubsza. Ale mniej niż zwykle. Wynika to chyba z jakości liny.
Ten niebezpieczny szplajs zrobiłem na próbę i nie gwarantuję, że będzie trzymać.
Wcześniej sprawdzałem na sucho jak działa taki szplajs. działał więc zaryzykowałem.


U mnie po szplajsie różnica grubości wyszła ogromna (widać to poniżej górnego bloczka). Sama lina to niby 3mm ale wygląda na grubszą. Jest mocno nawoskowana i sprasowana do przekroju prostokątnego gdzieś 5mm x 2mm.
I tak muszę odwrócić bloczek, więc spróbuję przeciągnąć ją przez cały zakres depowera wtedy ta pętelka będzie na 100% wystarczająca a grubość wyjdzie taka sama. Przetestuje jeszcze z inną liną.

Poza tym, to mój pierwszy przerobiony bar i pływałem na nim tylko raz, a już widzę plusy:
- siły naprawdę małe
- zakres depower wydaje się nawet za duży; sprawdziłem na dmuchanym Viarialu 9m2, zobaczę na komórce..
- no i najważniejsze nie muszę się pochylać, żeby zmienić depower, więc nie zakłócam równowagi, pewnie bardzo istotne, gdy się idzie ostro na wiatr.


14 lis 2018, 10:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
dan_kan napisał(a):
Poza tym, to mój pierwszy przerobiony bar i pływałem na nim tylko raz, a już widzę plusy:
- siły naprawdę małe
- zakres depower wydaje się nawet za duży; sprawdziłem na dmuchanym Viarialu 9m2, zobaczę na komórce..
- no i najważniejsze nie muszę się pochylać, żeby zmienić depower, więc nie zakłócam równowagi, pewnie bardzo istotne, gdy się idzie ostro na wiatr.

Fajne uczucie jak się pogrzebie samemu w barze, co?
Więcej plusów będziesz znajdował z każdym dniem pływania.


14 lis 2018, 11:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.