Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Szukam skrzydła do Silente HP 560 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
Z tego co wiem to nie dało sie na tym pływać , bo wiatru nie było, choć poza zbiornikiem wiało całkiem fajnie.
Teraz idzie ruski wyż więc przyjdą srogie prozy. Kusi wyjść na wode z nowym szpejem, ale chyba poczekam na lekkie ocieplenie.


19 lut 2018, 11:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
Właśnie nie było wiatru:-( A jestem nakręcony na maksa bo wywiercilem dziury w innych miejscach bliżej.srodka i też chciałem to sprawdzić.bo wydaje m8 się że za bardzo stalem na tylnej nodze . Przaszła nową lotka a nie wiał o :-( .Troche mnie zmartwiles że hp 560 jest taka trudna .mialem nadzieje na lightowe pływanie. :shock: miałem nadzieję że będzie stabilniejsze niż hp485 . Trudno :-) . Będzie najwyżej śmiesznie. Może środa u Niemca się uda temp . Będzie jeszcze na plusie .


19 lut 2018, 21:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
piotrbyku napisał(a):
Troche mnie zmartwiles że hp 560 jest taka trudna .mialem nadzieje na lightowe pływanie. :shock: miałem nadzieję że będzie stabilniejsze niż hp485 . Trudno :-)

Przejście z delty na każde wysokie AR jest zwykle trudne lub bardzo trudne. Nieliczni przechodzą gładko. Znam tylko ze 3-5 osób które po paru minutach kaczkowania przechodziły w strefę komfortu.
Reszta kaczkuje przez godzinę lub 5 albo w skrajnych przypadkach 50. A kaczkowanie nawet przez 10 minut dla kogoś kto wymiata na delcie jest bardzo frustrujące.
PS.
HP560 jest dużo stabilniejsza i bardziej rozwojowa niż HP485 - na tej mniejszej nie nauczysz się sztagów w lewitacji. Na HP560 pójdzie to jak bułka z masłem jak już ogarnie się pierwszy szok.


19 lut 2018, 21:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
Ale się wje..lem .50 godz. To ja łącznie nie byłem tyle na foilu . :-) .Jutro dzwonię i oddaje lotke puki nową i odzyskam choć trochę kaski :-) .A poważnie teraz to mnie podjarales .


19 lut 2018, 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
A hp 485 to też się zalicza do delt ? Raz widziałem walkę kolegi który się przesiadl z delty na lotke z wysokim AR em .walka to dobre określenie. Jakby co zawsze mogę kupić fr 450 .:-)

Obrazek

w grudniu parę razy pływałem na lotce F , czy to jest wysokie Ar ? jeśli tak to trochę się uspokoiłem ,wiem czego się spodziewać - chyb a dam radę :-) bardziej siebie przekonuje niż Ciebie :-)

Odnalazłem to było na początku grudnia

Obrazek

Obrazek

i jeśli to jest wysokie AR to nawet pamiętam swoje przemyślenia - większa prędkość = większa stabilizacja , prędkość wydawała mi się nie do zaakceptowania , ale do ogarnięcia po chwili i było Ok , ale zobaczymy na HP 560 ...już się nie mogę doczekać :-)


20 lut 2018, 07:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
piotrbyku napisał(a):
A hp 485 to też się zalicza do delt ?

Teoretycznie nie zalicza się ale praktycznie bliżej jej do delt niż do wysokich AR. Umieściłbym ją w segmencie średnio-niskiego AR

Cytuj:
w grudniu parę razy pływałem na lotce F , czy to jest wysokie Ar ? jeśli tak to trochę się uspokoiłem ,wiem czego się spodziewać - chyb a dam radę :-) bardziej siebie przekonuje niż Ciebie :-)

F Shinna to chyba średni AR i na pewno wyjątkowo łatwa lotka do nauki.
dasz radę na pewno tylko nie zdziw się, że pierwsze minuty będą raczej frustrujące. Daj znać czy się mylę i 3mam kciuki.


20 lut 2018, 11:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
BraCuru napisał(a):
dasz radę na pewno tylko nie zdziw się, że pierwsze minuty będą raczej frustrujące. Daj znać czy się mylę i 3mam kciuki.



Dokładnie minutę zajeło mi wstrzelenie się w lotkę :-) ale miałeś rację . na początku nie wiedziałem co się dzieje :-) lotka podbijała do góry i na dół . :lol: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek.
Fakt jak już złapałem . to idzie jak po szynach , no prawie :-)


22 lut 2018, 18:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
piotrbyku napisał(a):
BraCuru napisał(a):
Dokładnie minutę zajeło mi wstrzelenie się w lotkę :-) ale miałeś rację . na początku nie wiedziałem co się dzieje :-) lotka podbijała do góry i na dół . :lol: :lol:

Gratuluję bardzo i cieszę się, że można w minutę opanowac kaczkowanie na wysokim AR.
Mam nadzieję, że podzielisz się swoimi uwagami jak ludzie będą potrzebowali rad w tym wątku:
viewtopic.php?f=4&t=21&p=85&hilit=kaczkowanie#p85


22 lut 2018, 19:29
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
BraCuru napisał(a):
piotrbyku napisał(a):
BraCuru napisał(a):

Mam nadzieję, że podzielisz się swoimi uwagami jak ludzie będą potrzebowali rad w tym wątku:
viewtopic.php?f=4&t=21&p=85&hilit=kaczkowanie#p85


Jeśli będę mógł pomóc to chętnie , ale nie chcę się mądrzyć . Wydaje mi się ,że inny jest sposób wejścia w lewitacje , na delcie bardziej tylna noga a w AR przednia . w delcie wychodziłem do góry i pompowałem będąc w powietrzu , w HP 560 obciążałem przednią nogę aby deska nie wyskakiwała z wody i dopiero jak nabrała trochę prędkości to dopiero ją "wypuszczałem " i wtedy jakgdyby pochylałem się do przodu . Jak na początku próbowałem to właśnie wychodziłem do góry i opadałem od razu , i wtedy pomyślałem aby deskę bardziej rozpędzić zanim wyjdę w górę , a jak to zrobić - no trzeba ją przytrzymać na wodzie i zadziałało :-) teraz ty ocen czy to ma sens co mówię :-)


22 lut 2018, 20:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
piotrbyku napisał(a):
teraz ty ocen czy to ma sens co mówię :-)

Dokładnie tak! Nie mam nic do dodania.
Klucz to rozwinąć większa prędkość niż na delcie zanim pozwoli się wynurzyć desce.


22 lut 2018, 20:56
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.