Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Życzenia świąteczne! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Witam forum i życzę wam wszystkim wspaniałych i spokojnych oraz zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

Mam do was pytanie, które mnie frapuje.

Czy i jak wysyłać życzenia świąteczne.

1. Biznes - W okolicach świąt dostajemy dużo życzeń świątecznych e-mailem oraz tradycyjną pocztą.
Przeciętnie jednak każdego dnia każdy z nas dostaje pewnie ponad 100 e-maili biznesowych a raczej nawet więcej.

Świąteczne życzenia biznesowe giną w tłoku i przyczyniają się do zasypywania skrzynki stertą email. Bo jest to łatwe, bo wysyłane są przez listy mailingowe itp. Oczywiście część e-maili wysyłanych jest ręcznie. Ja np. wysyłam takie e-maile tylko pisane do każdego z osobna bez copy/paste.

Zastanawiam się jednak, czy w ogóle powinno się wysyłać takie życzenia. Z jednej strony chcemy pokazać, że o kimś pamiętamy i go szanujemy, z drugiej jednak zawalamy mu skrzynkę jeszcze jedną wiadomością.

2. Prywatnie - Nie wiem jak to jest w większości przypadków ale w moim skrzynka prywatna jest zrośnięta z moją skrzynką biznesową. Lub może większość moich kontaktów jest prywatno-biznesowa. No bo z kim robić biznes jak nie ze znajomym. No może nie dotyczy to każdego biznesu ale w takim doradczym biznesie jak w moim przypadku to człowiek albo zaczyna się kumplować z klientem, albo kumpel zostaje klientem, więc na jedno wychodzi :-) Trzymanie kilku skrzynek, chociaż nieuniknione, jest pracochłonne i po pewnym czasie i tak się wszystko zrasta w jedną skrzynkę lub w jakiś agregator.

Prywatnie też dostaje się olbrzymią ilość e-maili z życzeniami. Każde są szczere i miłe ale czy nie czujemy się nimi zasypani, i czy nie czujemy się przed wysłaniem swoich e-maili do swoich przyjaciół, że ich zasypujemy pocztą?

Na szczęście są social media i można wstawić tam posta i w sumie tak pewnie większość z nas robi. W wątkach pojawiają się wtedy tysiące podobnych życzeń świątecznych. Wystarczy postawić wtedy like? Czy każdego komentować? Nie każdy znajomy jest aktywny na FB, Twitter & Co. i może nie zobaczyć takiego posta. Co wtedy?

Hmmm. Takie luźne przemyślenia.

Ze swojej strony staram się ograniczać ilość takich e-maili. Zastanawiam się, czy jest to dobrze odbierane? Mnie choć na pewno jest miło jak dostanę e-maila z życzeniami to nie nie czuję się urażony lub zapomniany jak takiego nie dostanę. Nawet jeżeli jest to najbliższa rodzina lub najlepszy przyjaciel.

Jak to widzicie i jak podchodzicie do takiej sprawy?

Pozdrawiam :)


22 gru 2020, 13:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 03 mar 2017, 15:16
Posty: 92
Podziękował: 1
Podziękowano: 17
Cytuj
Hej,

ciekawy temat poruszyłeś, w sumie mi to po głowie też chodzi.

Jak na razie nie dostałam żadnych mailowych życzeń, "biznesowych" też nie (całe szczęście), a pocztę mam oczywiście jedną - biznesowo/prywatną. Wiele skrzynek, to wiele problemów, zresztą jak cały ten internet, który odrywa nas od reczywistości i często zamiast po prostu wyjśc z domu gdziekolwiek pred siebie, szukamy godzinami miejsca gdzie by tu pojechać i co ewentualnei zrobić (dlatem mam w busie kilka przewodników na każdą okazję / polska i europa i papierową listę miejsc do "zobaczenia" przy okazji, w okolicy pod ręką - przoduje aktualnie dolny śląsk na tej liście).

Social media, do 2021 mam z nimi spokój bo mnie FB sam usunął, tak więc część znajomych już nawet myślała że szukać mnie trzeba 1m pod ziemią :) Insta traktuję jako galerię zdjęć "ładnych", czyli trochę sztucznych, ale ok lepsze to niż FB, mniej absorbujące, w poszukiwaniu "czegoś", bo zwykle nic tam nie ma (szczególnei do poczytania, bo nie można wklejać linków). Wrzucę na pewno jeszcze ze dwie choinki na FB Shinnworld_Polska, bo to nie zobowiązujące.

Jako zadeklarowany introwertyk, lubię działać w pojedynkę, a święta nie mają dla mnie totalnie żadnego znaczenia, szczególnie z całą otoczką kultury katolickiej (nie mylić z chrześcijaństwem).
Najbardziej lubie jak jest ładnie (choinka, lampki, śnieg), pocztyać coś o historii powstania tej czy innej kolendy, lubię robić prezenty, ale nie z konieczności tylko bardziej jak wiem że coś się może komuś przydać, albo podobać, więc nie każdy dostanie "coś" odemnie.
Choinka potrafi u nas stać do połowy marca (możecie się śmiać mahahah), jest ozdobą naszego salonu, ale mam wrażenie ż tobię to wszystko dla siebie, a nie z konieczności czy corocznego obowiązku :P

Tak więc nawet mi oko nie drgnie jak nie dostanę żadncyh życzeń, bo nie muszę wtedy na nie odpisywać, a mam też nadzieje że nikt się nie obrazi jak nie dostanie życzeń odemnie - utrzymywanie kontaktu tylko z okazji świąt to dla mnie "zbyteczny trud" i na szczęście chyba wszyscy znajomi i rodzina to wiedzą i nie oczekują nadmiernych starań z mojej strony w tym temacie, natomiast jak by trzeba było przeprowadzić mission impossible połączoną z międzylądowaniem na księżycu, to wiedzą też że można walić do mnie jak w dym o każdje porze dnia i nocy, także 24 grudnia wraz z zaświeceniem pierwszej gwiazdki.

Reasumując - dajcie mi wszyscy święty spokój : :D
ps. żeby sobie nie psuć atmosfery świątecznej, po 1 listopada nie pojawiam się w miejscach typu galerie handlowe, bo nie moge znieść tego cyrku

Eska


22 gru 2020, 15:29
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3527
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 291
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Dobry wątek Czarku. Napiszę jak jest u mnie.
W zeszłym roku zaprzestałem wysyłać maile ze świątecznymi życzeniami.
Maile z życzeniami zwykle oparte były na dedykowanej grafice z moim lokalnym lub domowym elementem.
Przygotowywanie ich zajmowało parę dobrych godzin i było częścią świątecznej domowej tradycji.
W zeszłym roku stwierdziłem, że wolę złożyć życzenia telefonicznie. Zabrało to więcej czasu ale wydało mi się to lepszym rozwiązaniem. Przynajmniej była jakaś interakcja ;)
Chyba już nie wrócę do świątecznego mailowania.
Nie wiem czy czasem nie jesteśmy zasypywani tymi życzeniami, czy potrafimy je właściwie odebrać, przemyśleć.
Zwykle gonimy się z czasem w kulminacji świąt i nasze głowy zakręcone są ważniejszymi rzeczami niż czytaniem lub pisaniem bardziej lub mniej szablonowych życzeń.
A w tym roku boję się składać jakiekolwiek życzenia :twisted:
Myślę, że emailowe życzenia wymrą jak pocztówki. Nawet świątecznego spamu w mailach nie ma tyle co parę lat wstecz :idea:

Social media - aktualnie na FB jestem na etapie: min 5 razy dziennie "przestań obserwować użytkownika ...." ;)
Polecam szczerze - potężna oszczędność czasu. Twórcy mediów społecznościowych chyba w życiu nie myśleli że ich twory staną się tak niespołecznościowe.

Shinnworld_Polska napisał(a):
Tak więc nawet mi oko nie drgnie jak nie dostanę żadnych życzeń, bo nie muszę wtedy na nie odpisywać,

Eska - bez żadnych zobowiązań ;)
Obrazek


23 gru 2020, 01:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Najserdeczniejsze Życzenia Świąteczne dla całego Forum :-

Więcej nie piszę, żeby nie spamować :-)

Obrazek


24 gru 2021, 16:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3527
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 291
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Dołączam do życzeń ale nie uda mi się dołączyć do miejscówki. Livigno? Będzie snowkite?


26 gru 2021, 10:34
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Dołączam do życzeń ale nie uda mi się dołączyć do miejscówki. Livigno? Będzie snowkite?


Nawet nie ma pojęcia. Przypadkowa kartka z unspash.com :-)

Nie byłem w Livigno, ale na pewno jest tam pięknie. Sporo znajomych poleca tą miejscówkę. Może kiedyś się wybiorę :-)


27 gru 2021, 11:30
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.